Zamów kurs#preczzarazo vol.2  - czyli po raz kolejny łączymy się by wspomóc szczytny projekt i zrobić coś dobrego dla ludzi, którzy każdego dnia są na tzw. pierwszej linii frontu. Tym razem zachęcamy Was do pomocy przy społecznej akcji poprzez szycie fartuchów medycznych  – ponownie połączyłyśmy siły wspólnie z projektantką  Magdę Hasiak oraz marką  iNEEDle i odpowiedziałyśmy na zgłoszone zapotrzebowanie na wykrój fartucha medycznego.
Jeśli masz czas i posiadasz umiejętności szycia to przyłącz się i szyj!  - każda uszyta przez Ciebie odzież może uratować komuś życie.

FARTUCH MEDYCZNY może być uszyty tylko z włókniny polipropylenowej (nie może być za gruba, bo będzie za sztywna, ani też za cienka, bo się za szybko rozerwie). Fartuch nie może być uszyty z bawełny, ponieważ bawełna nie chroni wystarczająco przy styczności z osobami zakażonymi!! Nie prasujemy materiału, ponieważ włóknina polipropylenowa się topi pod wpływem temperatury. Materiał możesz zakupić w sprawdzonych przez nas hurtowniach u Stefana lub w BEMAXIE - niestety z racji braków na rynku włókniny często trzeba poczekać na dostawę.
Więcej szczegółów z danymi o ilości potrzebnego materiału, dodatków, jak ułożyć szablony, w jakiej kolejności szyć znajdziesz w instrukcji.

INSTRUKCJA - FARTUCH MEDYCZY - kliknij tutaj

W wspólnej inicjatywie wykonaliśmy SZABLON FARTUCHA MEDYCZNEGO który udostępniamy darmowo w różnych formatach elektronicznych skierowane dla firm jak i osób prywatnych, w rozmiarach M, L oraz XL.

Poniżej możesz pobrać szablony na fartuch w formacie pdf w skali 1:1 do wydrukowania na drukarce domowej na kartce A4. Dla sprawdzenia ustawień drukarki (aby nie zmniejszała) proszę najpierw wydrukować tylko 1 stronę i sprawdzić czy kontrolny kwadrat ma wymiary 5/5 cm.  Szablony do wydrukowania są podzielone na 3 części, w każdej znajdziecie komplet pojedynczych szablonów na jeden z rozmiarów  -  załączamy poniżej podgląd tych wydruków szablonów do sklejenia. Z otrzymanych posklejanych kartek otrzymamy komplet szablonów pojedynczych w rozmiarze M, L oraz XL do wycięcia i ułożenia najlepiej na złożonym materiale-włókninie.

PODGLĄD DO SKLEJANIA SZABLONÓW FARTUCHA MEDYCZNEGO W ROZMIARACH M, L i XL - kliknij tutaj

SZABLON NA FARTUCH MEDYCZNY w rozmiarze M - kliknij tutaj

SZABLON NA FARTUCH MEDYCZNY w rozmiarze L - kliknij tutaj

SZABLON NA FARTUCH MEDYCZNY w rozmiarze XL - kliknij tutaj

INSTRUKCJA WYDŁUŻENIA SZABLONU PRZODU-TYŁU - kliknij tutaj

Dla osób które nie chcą sklejać 60 kartek, a mają dostęp do możliwości wydruku wielkoformatowego możemy dosłać mailem wersje w zapisie PLT, dla niższych kosztów są to wydruki pojedynczych szablonów - poniżej w linku podgląd na przygotowany wydruk kombinezonu (szablony nie mają par np. zamiast przód-tył prawy i lewy tylko jest tylko połowa elementu i jeden rękaw). Szablony w rozm. M, L oraz XL do wycięcia i ułożenia na złożonym materiale lub do odrysowanie par i rozłożenie wg proponowanego poniżej ułożenia.

PODGLĄD WYDRUKU WIELKOFORMATOWEGO SZABLONÓW POJEDYNCZYCH FARTUCHA MED. W ROZM.  M, L i XL - kliknij tutaj

Możemy również wydrukować szablony lub układ na termopapierze, zależnie od wybranej opcji. Koszt wydruku to mniej więcej  15 - 45 zł  zależy od wybranej opcji: pojedyncze szablony w jednym rozmiarze czy komplet szablonów w pełnej rozmiarówce w danym modelu. Możemy umówić się na odbiór osobisty w siedzibie szkoły lub wysyłać kurierem - koszt 20 zł.

Dla firm i osób, które pracują w programie CAD do produkcji odzieży możemy wysłać mailowo zapisy w DXF i RUL - do konwertowania do innych programów.
Jeśli firmy, osoby wolą skorzystać z możliwości dostępu do plotera to wysyłamy plik PLT na szerokość układu 160 i 152cm. – UWAGA! - Przy węższej szerokości włókniny niż 160 szablon PRZÓD+TYŁ - w większych rozmiary należy pozwężać symetrycznie środkiem tyłu wg poniżej dodanego podglądu .

Podgląd graficzny szablonów i układów, które przesyłamy można zobaczyć otwierając linki poniżej.

PODGLĄD UKŁADU SZABLONÓW FARTUCHA MEDYCZ.  NA SZER. WŁÓKNINY 160 cm   - kliknij tutaj

PODGLĄD UKŁADU SZABLONÓW DO WYDRUKU FARTUCHA MEDYCZ.  NA SZER.  152 cm   - kliknij tutaj

PODGLĄD UKŁADU NA FARTUCH MED. ROZ. L NA SZER. WŁÓKNINY 140 cm - ZAWĘŻANY ELEMENT   - kliknij tutaj

Prośbę o przesłanie plików możesz wysłać poprzez formularz umieszczony po prawej stronie, podając w wiadomości rodzaj potrzebnego pliku lub napisz do nas na e-mail: biuro@forma-szkola.pl .

 

Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji!
Dbajmy o siebie i życzymy dużo zdrowia!


Jak to Magda Hasiak rzuciła hasło:
RAZEM POKONAMY ZARAZĘ!!! 


Jeśli masz pytania to zachęcamy do wysyłania wiadomości na biuro@forma-szkola.pl


0.00 ZŁ / --

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu