Wykładowcy

Nasi wykładowcy

News Image

Anna Joniak

Wykładowca konstrukcji ubioru w Katedrze Wzornictwa School of Form Uniwersytetu SWPS w Poznaniu. Zawodowo od kilkunastu lat zajmuje się konstrukcją odzieży. Absolwentka Szkoły Odzieżowej w Poznaniu i Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu na kierunku „Projektowanie i kreacja mody”. Jej dyplomowa kolekcja otrzymała wyróżnienie Działu Prasowego w Konkursie dla Młodych Projektantów Mody „Srebrna Pętelka” na Poznańskim Tygodniu Mody Wiosna 1998. Pracowała dla wiodących producentów odzieży w Polsce, opracowując linię konstrukcyjną modeli. Pracuje w systemach konstrukcji komputerowej, ale docenia zalety modelowania ręcznego. Jako projektantka kroju z pasją podchodzi do zagadnień konstrukcji, ​śledząc zmiany i nowości technologiczne w branży produkcji odzieży i aktualne trendy w modzie.

News Image

Piotr Szaradowski

Autor książki Francja elegancja. Z historii haute couture (2016)
Przez osiem lat prowadził autorskie cykle otwartych wykładów na temat historii mody francuskiej w poznańskim Domu Bretanii ze szczególnym uwzględnieniem XX wieku. Przez 10 lat pracował jako edukator w Muzeum Narodowym w Poznaniu.
Kurator /autor scenariuszy wystaw poświęconych historii mody m.in.: Alfabet mody (Muzeum Historii Ubioru w Poznaniu (2020), Moda w polskim kinie na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2018), Dialogi w wyobraźni. Wystawa strojów i obiektów z kolekcji Muzealne Mody i Muzeum Zamkowego w Pszczynie (Stajnie Książęce Muzeum Zamkowe w Pszczynie 2018); Kropka w kropkę. „Muzealne Mody” w CSW Toruń (CSW Toruń 2016), Elegancja-Francja. Z historii mody XX wieku (Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, 2013).
Zajmuje się merytoryczną opieką prywatnej kolekcji ubiorów XIX – XX wieku www.muzealnemody.org.

 

News Image

JOANNA MISZTELA

Projektantka mody, absolwentka trzech uczelni artystycznych – Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2002 r. prowadzi własną firmę projektową. W codziennej pracy doskonale łączy projektowanie komercyjne z kreowaniem trendów w kolekcjach autorskich. Specjalizuje się w projektowaniu i konstrukcji bielizny. Prowadzi liczne kursy z tego zakresu dla profesjonalistów i pasjonatów mody oraz konsultacje dla wiodących producentów bieliźniarskich i kostiumów plażowych, w tym Alles, Calzedonia czy Feba. Swoje umiejętności dydaktyczne rozwijała jako wieloletni wykładowca i wicedyrektor Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Misztela zrealizowała kolekcje komercyjne dla LPP, Weave, Vito Vergelis, Italian Fashion, Wadima i wielu innych. Współpracowała z PL.2012+ przy kolekcji strojów sportowych dla wolontariuszy UEFA EURO 2012 oraz z Disney Polska przy projekcie Minnie – Ikona stylu. Jej kostiumy plażowe zdobią finalistki konkursu Miss Podlasia. Projektuje kolekcje użytkowe dla firm i realizuje zlecenia dla klientów indywidualnych. Współzałożycielka marki bielizny z wełny merino – Love On The Snow.

News Image

Sylwia Dębicka

Artystka i ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, laureatka prestiżowego Art & Fashion Forum by Grażyna Kulczyk. W 2016 roku z sukcesem zaprezentowała swoje prace na wystawie w prestiżowej Galerie Nikki Diana Marquardt w Paryżu. Do jej klientów należą m.in.: Givenchy, Dior, Haarper’s Bazaar, Clé de Peau Beauté. Pracę tworzy głównie „analogowo”- ręcznie na papierze lub płótnie, do których wykonania eksperymentuje z różnymi mediami (np. akwarelą, stalorytem)

News Image

Joanna Kuchta

Joanna Kuchta, stylistka z pasją i zacięciem, psycholog, twórczyni marki MODELOVE.
Szeroko zorientowana na modę, na koncie ma stylizacje do dziesiątek sesji zdjęciowych i filmowych dla wielu polskich marek. liczne warsztaty wizerunkowe i metamorfozy stylu klientów indywidualnych. Współpracuje m.in. z Amica, Bambino, Cymes, Nivea, Pan Tu Nie Stał, Hilding, Semilac. Absolwentka m.in. St Martin’s School Of Art w Londynie, i Szkoły Stylu Moniki Jaruzelskiej.

 

 

News Image

MARTA JANICKA

Projektant wzorów i specjalista od mody 3D. Ukończyła uczelnię VIAMODA na kierunku projektowanie ubioru i zarządzanie technologią. Na co dzień pomaga wdrażać nowoczesne rozwiązania produkcyjne w firmach z branży odzieżowej i meblarskiej. Główne obszary jej zainteresowań to systemy CAD do tworzenia konstrukcji, wizualizacje 3D na awatarach i projektowanie bezszwowych wzorów graficznych w technice wektorowej. Programy komputerowe stosowane w projektowaniu i produkcji odzieży nie mają dla niej tajemnic. W ramach swoich działań edukacyjnych prowadzi też bloga www.murkydesign.pl. Pracuje jako freelancer, oferuje usługi projektowania oraz wizualizacji projektów odzieżowych (wirtualne prototypowanie, wizualizacje 3D na sylwetce człowieka, rysunek techniczny, dokumentacja).

News Image

Magdalena Wojciechowska

Absolwentka Technikum Odzieżowego oraz Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu na kierunku „Projektant i kreator mody”. Posiada dyplom czeladnika z zakresu „Krawiectwo”. Uzyskała tytuł magistra na UAM w Poznaniu. Od lat zawodowo zajmuje się miarowym szyciem odzieży oraz szyciem kolekcji na zamówienie. Prowadziła warsztaty szycia dla studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, w obecnej chwili  zajmuje się m.in. indywidualną nauką szycia.
Brała udział w Rave&Fashion na Festiwalu Kultury Studenckiej ARTenalia oraz w Fashion in Charge ze swoimi autorskimi kolekcjami.
Jej pasją jest ciągły rozwój w branży mody, technologii szycia, wdrażania ekologicznych materiałów do swoich projektów oraz edukacji osób chcących zgłębić tajniki szycia.

News Image

Renata Jeżyk

Prowadząca kursy szycia, warsztaty hobbystyczne, warsztaty zero waste w FORMIE. Z pasji i wykształcenia krawcowa- z doświadczeniem w kilku firmach odzieżowych. Uwielbia szyć, przerabiać i naprawiać odzież, nadawać jej drugie życie. Od 4 lat związana jest z Washpapa Polska. Prowadzi również własną pracownię- Pracownia Szpulka , gdzie przeprowadza warsztaty krawieckie, naukę szycia i oferuje przeróbki krawieckie.

News Image

Agnieszka Bogaczyńska

Prowadząca kursy szycia oraz warsztaty dla dzieci. Ukończyła Technikum Odzieżowe w Krotoszynie i jest absolwentką Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu, gdzie uzyskała tytuł magistra na kierunku Projektowanie odzieży. Posiada doświadczenie w branży odzieżowej – w tym w szyciu akcesoriów dziecięcych, akcesoriów do dekoracji wnętrz, odzieży damskiej lekkiej. Realizuje indywidualne projekty i zlecenia, odszycia pierwowzorów, kolekcji. Szycie to jej wielka pasja i sposób na życie. Prowadzi zajęcia indywidulane z szycia oraz ma doświadczenie w przeprowadzaniu warsztatów dla dzieci.

News Image

Idalia Mantas

Technik technologii odzieży, artystka plastyk i projektant mody. Ukończyła Technikum Odzieżowe w Poznaniu, Krakowską Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru oraz Akademię Sztuk Wizualnych. Trzy krotnie brała udział w Art & Fashion Festiwal. Odbyła liczne staże w celu doskonalenia umiejętności min. w dziale mody ELLE oraz staż u Anny Kuczyńskiej. Przez 6 lat projektowała dla salonu sukien ślubnych. Zrealizowała kostiumy min. dla Festiwalu AleKino, do wideoklipu Krzysztofa Zalewskiego, dla Empiku oraz grup artystyczno tanecznych. Od 8 lat tworzy kostiumy do spektakli  Teatru Usta Usta Republika. Fascynuje się konstrukcją damską i tworzy ją z przeświadczeniem, że nie ma rzeczy niemożliwych. W swoich projektach inspiruję się baśniami i bajkami. Uwielbia intensywne kolory i niespotykane faktury. W wolnych chwilach przerabia buty i ubrania dając im nowe ‚życie’. Jej pasją jest poszukiwanie nowych rozwiązań i form w projektowaniu ubioru i dodatków.

News Image

ALICJA KACZMAREK

Absolwentka dwuletnich studiów na kierunku Contemporary Textiles na Shetland College. Tkackim rzemiosłem zajmuje się od 2011 roku. Popularyzuje wiedzę o tradycyjnych technikach włókienniczych prowadząc prezentacje i warsztaty w instytucjach kultury. W 2016 roku brała udział w projekcie badawczym “History and Heritage of Shetland Tweed”, dokumentującym historię wytwarzania tweedu na Wyspach Szetlandzkich. W 2017 roku otworzyła w Poznaniu autorską pracownię tkacką Cottongrass. Jej prace uczestniczyły w wystawach grupowych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Japonii, Czechach oraz na Węgrzech.