Kurs Rysunku Żurnalowego

Ważnym elementem naszej oferty jest kurs rysunku żurnalowego, w którego trakcie uczestnicy poznają zarówno podstawy, jak i bardziej zaawansowane aspekty tego zagadnienia. Osoby początkujące dowiadują się, na czym dokładnie polega rysunek żurnalowy, jaką pełni funkcję i dlaczego pracując w branży krawieckiej, powinno się umieć go stworzyć. Szkolenie ma charakter zarówno teoretyczny, jak i praktyczny, dostarczając kompleksową wiedzę i kształcąc umiejętności

Wykonanie rysunku żurnalowego jest jednym z etapów projektowania odzieży. Powstaje on na samym początku, jako pierwszy szkic, który w ogólnym zarysie prezentuje daną stylizację. Nie wykorzystuje się go jako szablonu podczas samego szycia, lecz w celu zaprezentowania koncepcji, głównych ram i najważniejszych cech projektu. Nie zmienia to faktu, że nauka rysunku żurnalowego wymaga profesjonalnego podejścia, na które możesz liczyć podczas warsztatów organizowanych przez naszą szkołę.

Nauka rysunku żurnalowego

W trakcie zajęć przybliżamy różne metody tworzenia rysunku żurnalowego. Omawiamy najlepsze techniki plastyczne, pamiętając o przestrzeganiu reguł kompozycyjnych i umiejętnym posługiwaniu się barwami. Wyjaśniamy, jak stworzyć profesjonalny i zachęcający rysunek żurnalowy, który przekona klienta do danej stylizacji i będzie stanowił podstawę dalszych prac projektowych. Kończąc naukę, dobrze opanujesz przenoszenie własnych modowych wizji na papier. Sprawdź najbliższą datę organizowanego przez naszą szkołę kursu rysunku żurnalowego i zapisz się już teraz!