Aktualności

Ostatnie posty

News Image

KONSTRUKTYWNE SPOTKANIE #10 !

 • przez Szkoła Forma
 • 4 stycznia 2018

Termin: 17 stycznia 2018 / godzina 18:00 – 19:00


KONSTRUKTYWNY TEMAT   –   
PROJEKTOWANIE MARKI

Już 17 stycznia zapraszamy na spotkanie ze specjalistką w dziedzinie projektowania doświadczeń i tworzenia marki Agatą Kiedrowicz!

Jak wyróżnić się na rynku mody i tworzyć konkurencyjne idee, produkty i usługi? Czym są trendy, jak je rozpoznać, jaki mają wpływ na nasze emocje i działania? Jak nauczyć się języka mody, która jest papierkiem lakmusowym społeczno-kulturowych przemian? Jak stworzyć silną markę osobistą, która zmieni świat i Ciebie?

Podczas spotkania opowiem o autorskim cyklu kursów z obszaru Projektowania marki które prowadzę w szkole FORMA. Całość składa się z trzech osobnych modułów – każdy stanowi odrębną część, ale uzupełnia się z innymi. Kurs “Trendy. Research i analiza rynku mody” dotyczy wiedzy o trendach – jak rozumieć i badać zmiany zachodzące w społeczeństwie, modzie, designie i jak wdrażać tą wiedzę do swojej praktyki. W ramach kursu “Brand new” uczestnicy tworzą tożsamość i strategię swojej marki – marki rozumianej szeroko: jako koncept, przedsięwzięcie czy event który chcecie zrealizować, a także rozwój osobisty czy zawodowy. Kurs “Komunikacji marki” pokazuje jak spójnie i skutecznie pisać i mówić o swojej marce, i docierać do właściwych odbiorców poprzez odpowiednio dobrane kanały komunikacji.

Jeśli chciał(a)byś wziąć udział w kursie, a masz pytania, lub wątpliwości – wpadnij koniecznie!
Jeśli chcesz konstruktywnie spędzić czas, posłuchać i podyskutować – tym bardziej gorąco zapraszamy!

 

KONSTRUKTYWNY GOŚĆ

AGATA KIEDROWICZ – projektantka, kuratorka interdyscyplinarnych projektów i wystaw, dziennikarka, wykładowczyni. Autorka publikacji i wywiadów z obszaru dizajnu, mody i sztuki (m.in. na łamach FUTU, Monitor Magazine, KUBKUK), prowadzi autorską rubrykę „Smaki Dizajnu” w tygodniku KulturaLiberalna.pl. Interesuje ją szeroko rozumiane projektowanie jako narzędzie eksploracji i krytyki rzeczywistości oraz sensoryczny wymiar dizajnu. Współzałożycielka (wraz z Martą Szostek) studia projektowego SUPERGIRLS DO DESIGN. Prowadzi autorskie projekty edukacyjne z obszaru mody i dizajnu. Współpracuje z projektantami, artystami, instytucjami kultury i sztuki (m.in. BWA Wrocław, Łódź Design Festival, Next Nature, Design Festival Szczecin, Malta Festival, School of Form, Akademia Sztuki w Szczecinie, ASP Gdańsk, Galeria Miejska Arsenał, Teatr Polski w Poznaniu).Działa na pograniczu dziedzin; w swojej praktyce łączy myśl projektową (absolwentka wzornictwa na School of Form) oraz oraz refleksję humanistyczną (ukończyła studia filozoficzne na Uniwersytecie Szczecińskim. Zajmuje się także researchem trendów, kreatywną strategią oraz publikacjami wizerunkowymi dla marek z obszaru mody i dizajnu (m.in. YES, PURO Hotels).


FORMA
to nie tylko szkoła oferująca profesjonalne kursy szycia i konstrukcji odzieży, ale przede wszystkim miejsce inspiracji, gdzie spotykają się osoby, dla których moda to prawdziwa życiowa pasja.

Wstęp na spotkania jest bezpłatny!

News Image

KONSTRUKTYWNE SPOTKANIE #9 !

 • przez Szkoła Forma
 • 6 listopada 2017

Termin: 21 listopada 2017 / godzina 18:00 – 20:00

Już 21 listopada zapraszamy na spotkanie ze stylistką Joanną Kuchtą – porozmawiamy o modzie wyjątkowo konstruktywnie i radośnie.

THINK PINK! BAW SIĘ STYLEM!

Czym tak naprawdę zajmuje się stylista, czym zajmuje się Joanna? W skrócie: ubiera ludzi. Stylizacja to dla niej element stylu życia i jednocześnie sposób na życie. Choć często musi działać pod presją czasu, nigdy nie chodzi na kompromisy w modzie. Uważa, że jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów.. ale najpierw chciałaby trochę z Wami pogadać – o czym dokładnie?

 • O stylizacji profesjonalnie i bez nadęcia: Czyli o stylu jako formie i o tym jak ważne jest zadawanie pytań i szukanie rozwiązań, by stworzyć stylizację na potrzeby własne, klienta czy do sesji zdjęciowej. Porozmawiamy także o tym, dlaczego w Polsce tak naprawdę nie ma takiego zawodu jak stylista.
 • O tym, że każdy jest stylistą: Nie jesteś jabłkiem ani gruszką czy innym owocem, ani żadną z pór roku! Każda z nas ma swój idealny fason i super proporcje! Wszystkie kolory są piękne i pasują do każdego, to tylko kwestia znalezienia swojego odcienia. Dowiecie się również dlaczego modą warto się bawić, w tym popełniać błędy oraz, że stylizując ludzi i ubrania, spontanicznie opowiadamy historię – osobistą, swojej marki czy klienta.
 • I trochę branżowych plotek: Joanna zdradzi Wam, czego kobiety i mężczyźni zazdroszczą stylistce, jak wygląda jej szafa i czego jeszcze w niej brakuje do pełni szczęścia. Zaskoczy Was tym jaką torbę najczęściej nosi i ile kosztowała.

 

KONSTRUKTYWNY GOŚĆ

Joanna Kuchta, stylistka z pasją i zacięciem, psycholog, twórczyni marki MODELOVE i współwłaścicielka studia MLEKO.
Szeroko zorientowana na modę, na koncie ma stylizacje do dziesiątek sesji zdjęciowych i filmowych dla wielu polskich marek, liczne warsztaty wizerunkowe i metamorfozy stylu klientów indywidualnych.
Współpracuje m.in. z Amica, Bambino, Cymes, Nivea, Pan Tu Nie Stał, Hilding, Semilac,… więcej już nie będziemy tu wymieniać.
Absolwentka m.in. St Martin’s School Of Art w Londynie, i Szkoły Stylu Moniki Jaruzelskiej.

 

KONSTRUKTYWNE SPOTKANIA

Cykl wydarzeń organizowanych przez FORMA Poznańska Szkoła Konstrukcji Ubioru, których celem organizowanych przez nas spotkań jest dzielenie się wiedzą, wymiana modowych doświadczeń, nawiązywanie inspirujących znajomości oraz kreatywne spędzenie wolnego czasu 🙂

FORMA to nie tylko szkoła oferująca profesjonalne kursy szycia i konstrukcji odzieży, ale przede wszystkim miejsce inspiracji, gdzie spotykają się osoby, dla których moda to prawdziwa życiowa pasja.

Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny!

News Image

TEORIA MODY – twórcze spotkanie otwarte

 • przez Szkoła Forma
 • 23 października 2017

Termin: 27 października 2017 / godzina 18:00 – 20:00

Zapraszamy na otwarte spotkanie z Agatą Kiedrowicz, które dotyczyć będzie kursów w zakresie Teorii Mody. ​​
Do naszej pracowni zapraszamy absolwentów kursów „Trendy. Instrukcje obsługi. Niezbędnik twórcy mody przyszłości” i „Brand new. Budowanie tożsamości i strategii marki” oraz wszystkie osoby, które są zainteresowane tematyką tworzenia tożsamości i wizerunku marki odzieżowej.

W twórczej atmosferze będziemy odpowiadać na wszystkie Wasze pytania na temat naszych kursów, będziecie mieć niepowtarzalną okazję skonsultować swoje pomysły z naszą specjalistką od wizerunku marki – Agatą Kiedrowicz, która pomoże Wam wybrać odpowiednie zajęcia, kursy i wskaże ciekawe rozwiązania rozwojowe dla Waszych pomysłów.

Dla naszych absolwentów będzie to także okazja do pokazania innym swoich prezentacji, nad którymi pracowali podczas kursów.

Zabierzcie ze sobą swoje pomysły, przyjdźcie do nas na kawę, porozmawiać o wszystkim co związane jest z branżą fashion i dajcie się zainspirować do działania! 😀

Wstęp wolny!

 

News Image

KONSTRUKTYWNE SPOTKANIE #8 !

 • przez Szkoła Forma
 • 10 października 2017

Termin: 17 października 2017 / godzina 18:00 – 20:00

Najbliższa edycja cyklu #KonstruktywneSpotkania dotyczyć będzie problemów i wyzwań związanych z wprowadzaniem młodej i odważnej marki modowej na rynek Polski.

KONSTRUKTYWNY TEMAT

Jak polski rynek modowy wygląda od kuchni? Czy łatwo jest przebić się wśród wielu innych projektantów ze swoimi pomysłami. Jakie trudności stoją przed początkującymi projektantami mody?

Diligent to marka modowa, która należy do młodej fali projektowej, prezentującej nowe i odważne podejście do mody, które nie skupia się jedynie na kreacji, a wyrazie artystycznym na pograniczu dylematów społecznych.
Za projektową stronę marki odpowiadają Szymon Mrózek i Marta Pospieszna, którzy podczas spotkania opowiedzą o początkach powstawania marki, procesie twórczym kolekcji, międzybranżowych kolaboracjach, a także o obecnej sytuacji rynkowej i jej wpływie na młode marki modowe.

KONSTRUKTYWNY GOŚĆ

Diligent, to marka modowa , która redefiniuje sportową elegancję.Charakteryzuje się mocnym kolorem, graficznością, przeskalowanymi formami, odważnymi wzorami oraz wysoką jakością materiałów. W kolekcjach przeplata się dialog mody ulicy ze współczesną sztuką i architekturą oraz zagadnieniami na pograniczu dylematów społecznych. Produkty marki przyciągają uwagę i wyraźnie komunikują swoje przesłanie – są inne, gdyż mają się wyróżniać. W proces kreacji projektów zaangażowani są artyści z różnych dziedzin sztuki. Diligent nie kategoryzuje swoich ubrań – tworzy dla indywidualności. Projekty marki zostały docenione przez międzynarodowe media: Vogue Italia, I-D, Kultblut, FuckingYoung, Elle i wiele innych.

KONSTRUKTYWNE SPOTKANIA

Cykl wydarzeń organizowanych przez FORMA Poznańska Szkoła Konstrukcji Ubioru, których celem organizowanych przez nas spotkań jest dzielenie się wiedzą, wymiana modowych doświadczeń, nawiązywanie inspirujących znajomości oraz kreatywne spędzenie wolnego czasu 🙂

FORMA to nie tylko szkoła oferująca profesjonalne kursy szycia i konstrukcji odzieży, ale przede wszystkim miejsce inspiracji, gdzie spotykają się osoby, dla których moda to prawdziwa życiowa pasja.

Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny!