Aktualności

Ostatnie posty

News Image

SALE FORMY NA WYNAJEM

 • 6 maja 2022

PRZESTRZEŃ SPRZYJAJĄCA KREATYWNOŚCI:

FORMA Szkoła Mody znajduję się w centrum Poznania. Cała powierzchnia to około 140 metrów kwadratowych. Oferujemy dwie sale, które znajdują w odnowionej kamienicy w centrum miasta. Całe miejsce utrzymane jest w stylu kamienicy bez przesadnych ozdób, w którym jest dużo światła ze względu na wysoki sufit oraz okna i wyższe piętro. Ściany pokryte są naturalną czerwoną cegłą oraz lustrami. Mniejsza sala jest wielkości 23 m2, a większa 58 m2. Miejsce jest idealne na kreatywne warsztaty, szkolenie lub konferencje.

WIRTUALNY SPACER TUTAJ

 

Oferta FORMY na :

 • wynajem sali (z maszynami i narzędziami dostępnymi w sali lub samą)
 • sala na sesje zdjęciowe
 • firmowe spotkania
 • konsultacje dla firm

 

Oferujemy:

Mała sala – 23 m2

 • wynajem jako sala bez sprzętu do szycia, zostają wysokie stoły z odpowiednimi krzesłami: 35 zł za godzinę,
 • wynajem z maszynami : 55 – 95 zł za godzinę (cena zależy od jakiego sprzętu i ilości)

Duża sala – 58 m2  (sala przejściowa)

 • wynajem jako sala bez sprzętu do szycia, zostają wysokie stoły z odpowiednimi krzesłami: 42 – zł za godzinę,
 • wynajem z maszynami: 69 – 140 zł za godzinę (cena zależy od jakiego sprzętu i ilości): 8 godzin ok. 280 zł bez maszyn , / ​​z sprzętem: 400 – 600 zł / dzień (6-24): 350 zł bez maszyn / ​z sprzętem: 550 – 750 zł

W cenie :

 • dostęp do kuchni wraz z wyposażeniem ​ oraz do części wspólnej, toalety (poczęstunek własny lub do negocjacji dodatkowej)

 

Udogodnienia w FORMIE:

 • Wi-Fi
 • projektor
 • tablica suchościeralna – mobilna oraz flipchart
 • drukarka / ksero / scanner
 • maszyny do szycia podstawowe i specjalistyczne (dodatkowo płatne)
 • kuchnia z ekspresem do kawy, elektrycznym czajnikiem, mikrofalą oraz akcesoriami kuchennymi (kubki, szklanki, talerze itp)
 • blisko transportu miejskiego (200 m od przystanku autobusowego oraz do linii tramwajowej)
 • dostępność parkingów prywatnych jak i miejskich
 • 200m od Starego Rynku Poznania

 

Do cenny netto należy doliczyć stawkę 23% VAT. 

News Image

VOUCHER PREZENTOWY

Szukasz prezentu dla bliskiej Ci osoby która marzy o zdobyciu umiejętności w którejś z specjalizacji w branży mody?
Podaruj niespodziankę w postaci VOUCHERA na wybrany Warsztat lub Kurs w Szkole Mody FORMA lub wersję kwotową!
Podaruj bliskiej osobie bilet do spełnienia planów, marzeń!

Przygotowaliśmy dla Was piękne VOUCHERY, które możecie sami wydrukować w domu, odebrać w pracowni lub otrzymać pocztą. Vouchery są ważne przez 12 miesięcy od daty wystawienia.

Przy zakupie VOUCHERA możesz wskazać konkretny warsztat lub wybrać wersję kwotową na dowolne zajęcia w FORMIE. (podana kwota jest przykładowa).

Zachęcamy Was do zapoznania się z naszą ofertą kursów i warsztatów w Nowym Roku! Są to świetne propozycje na prezenty:
– kursy konstrukcji odzieży – http://bit.ly/kursykonstrukcji
– kursy szycia – http://bit.ly/kursyszycia
– rysunku – http://bit.ly/warsztatyrysunku
i inne 🙂

News Image

PODRÓŻOWANIE W WIELKIM STYLU

 • 7 grudnia 2020

Zapraszamy na kolejny wykład z serii: KONSTRUKTYWNE WYKŁADY Z HISTORII MODY – 11.12.2020, godz. 18:00. Tym razem tematem wykładu będzie: NA WODZIE I LĄDZIE. PODRÓŻOWANIE W WIELKIM STYLU.

Wykład poprowadzi Piotr Szaradowski – doświadczony wykładowca z zakresu historii mody, prowadzący od 10 lat wykłady w systemie akademickim, jak i otwarte dla publiczności. Autor książki poświęconej historii haute couture i wielu artykułów dotyczących prezentowania mody w muzeach i galeriach. Współ/twórca wielu wystaw poświęconych historii mody i ubioru.
Kilka słów na temat wykładu od naszego prowadzącego:

,,Wydaje się, że moda XIX wieku jest już oswojona: krynoliny, tiurniury, narodziny haute couture itd. Jednak można opowiedzieć tę historię nieco inaczej, z innej perspektywy – z perspektywy pakowacza. Okazuje się, że jeszcze w I połowie XIX wieku wyruszając w podróż należało zamówić pakowaczy, którzy przede wszystkim zabezpieczali posiadane dobra, bo mówimy przecież o zamożnych ludziach, owe dobra posiadających. Rozwój kolejnictwa powodował, że dystanse między miastami się skracały, a tym samym rosła częstotliwość podróży. Z czasem pojawił się również pomysł, by pojechać do jakiegoś miejsca, by je zwyczajnie zwiedzić. Turystyka w naszym rozumieniu do tej pory nie istniała. Zmiana myślenia o podróżowaniu pociągała za sobą zmianę myślenia o pakowaniu. I tutaj jest miejsce miedzy innymi na Louisa Vuittona, który był zafascynowany zmianami i śledził je uważnie, by dopasowywać swoje produkty do oczekiwań klientów.
Luksus dostępny dla pasażerów kolei był niczym w porównaniu z tym, co zaoferowały wkrótce transatlantyki. Zmieniły one myślenie o tym jak można podróżować. Były pływającymi luksusowymi hotelami. Oczywiście jedynie dla tych, których było na ten luksus stać.
Tym razem zatem, podczas wykładu udamy się w podróż. „

News Image

RAZEM MOŻEMY POKONAĆ ZARAZĘ!

 • 24 marca 2020

Z inicjatywy projektantki Magda Hasiak (https://magdahasiak.com/pl/) – Akademia_architektury_mody zaangażowaliśmy się do współpracy wraz z Alina Niewczyk – iNEEDle (https://ineedle.pl) i w efekcie wspólnie przygotowaliśmy szablony odzieżowe na kombinezony medyczne, które chcemy je Wam przekazywać!

Dla osób, które posiadają plotery wysyłamy pliki w formacie dxf, rul oraz plt. Piszcie do nas!

Przedstawiamy Wam również wykrój masaeczki rozmiarach S-L! stworzony przez markę iNEEDle! już również w wersji po angielsku!
Darmowy wykrój pobierzecie tutaj – https://ineedle.pl/color/elektroniczna/

Naszej zaangażowanej kursantce Lidii udało się otrzymać zgodę od szpitala na Szwajcarskiej, na uszycie maseczek szyte wg. przedstawionej specyfikacji materiałowej (w trzech wariantach):
– trzywarstwowe: płótno bawełniane, włóknina polipropylenowa, płótno bawełniane,
– dwuwarstwowe: płótno bawełniane, włóknina polipropylenowa,
– dwuwarstwowe: dwie warstwy włókniny polipropylenowej.

Bawełna powinna być o gramaturze +/- 125 gr/m2, część z włókniny polipropylenowej o gramaturze 70g/m2. Przed szyciem należy bawełnę wyprasować z parą w temp. co najmniej 150 stopni.

Zgodę wyraził również Sanepid na bezpłatną dystrybucję, z zaznaczeniem, że jest to produkt jednorazowy niejałowy!

Lidia odnalazła również stronę producenta maseczek, w KOMBINEZON MEDYCZNY_podglad wydruków z A4którym jako materiał wskazuje właśnie POLIPROPYLEN, więc wiemy, że jest to materiał używany do produkcji maseczek -> https://madens.pl/…/maski-medyczne-antywirusowe-ktore-sku…/…

Jeśli chciałabyś wykrój kombinezonu to prosimy o emaila : biuro@forma-szkola.pl

Prosimy również o udostępnienie tego wpisu! Pomagajmy i wspierajmy się! Im więcej osób może pomóc tym lepiej poradzimy sobie z aktualną sytuacją!

News Image

KONSTRUKTYWNE SPOTKANIE “O TKANIU” Z ALICJĄ KACZMAREK

 • 14 lutego 2020

KONSTRUKTYWNE SPOTKANIA
Powracamy do Konstruktywnych spotkań organizowanych przez Szkołę Mody FORMA. Minęło sporo czasu od ostatniego wydarzenia! Mamy nadzieję, że jednak po przerwie znajdziecie czas i weźmiecie udział w spotkaniu którego celem dzielenie się wiedzą, wymiana modowych doświadczeń, nawiązywanie inspirujących znajomości, kreatywne spędzenie wolnego czasu oraz poznanie przestrzeni FORMY. 

KONSTRUKTYWNY TEMAT
Zapraszamy na spotkanie pt: „O TKANIU”! Podczas wydarzenia Alicja Kaczmarek opowie o rzemiośle tkackim oraz jego procesie. Dowiecie się również jak powstaje i czym jest tkanina. Jeśli zastanawiasz się czy wziąć udział w “Warsztacie tkania od podstaw” to jest to również dobra okazja, żeby poznać lepiej prowadzącą, która odpowie na Wasze wątpliwości i pytania dotyczące zajęć.  Jeśli chcesz miło spędzić czas, posłuchać i podyskutować – tym bardziej zapraszamy!

KONSTRUKTYWNY GOŚĆ

Alicja Kaczmarek – absolwentka dwuletnich studiów na kierunku Contemporary Textiles na Shetland College. Tkackim rzemiosłem zajmuje się od 2011 roku. Popularyzuje wiedzę o tradycyjnych technikach włókienniczych prowadząc prezentacje i warsztaty w instytucjach kultury. W 2016 roku brała udział w projekcie badawczym “History and Heritage of Shetland Tweed”, dokumentującym historię wytwarzania tweedu na Wyspach Szetlandzkich. W 2017 roku otworzyła w Poznaniu autorską pracownię tkacką Cottongrass. Jej prace uczestniczyły w wystawach grupowych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Japonii, Czechach oraz na Węgrzech.

 

TERMIN:  ZOSTANIE PODANY PO UNORMOWANIU SIĘ SYTUACJI 
GODZINA: 18:00
WSTĘP JEST BEZPŁATNY!

Prosimy o zgłoszenie obecności poprzez : biuro@forma-szkola.pl

Jeśli chcesz po prostu zobaczyć nasze pracownie, zadać pytanie, porozmawiać – po prostu przyjdź!

FORMA to nie tylko szkoła oferująca profesjonalne kursy szycia i konstrukcji odzieży, ale przede wszystkim miejsce inspiracji, gdzie spotykają się osoby, dla których moda to pasja i część życia!

Do miłego i twórczego zobaczenia!

News Image

Gramy razem! Warsztat szycia przybornika dla potrzebujących podczas WOŚP!

 • 7 stycznia 2020

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wyjątkowy dzień, w którym skupiamy się na bezinteresownej pomocy chorym osobom. Z tej okazji chcielibyśmy Was zaprosić do wspólnego szycia przyborników, które będą przekazane chorym dzieciom. Do każdego przybornika będzie przyszywana wszywka z serduszkiem WOŚP wyhaftowana przez Adelka Pracownia Artystyczno-Krawiecka. Warsztat odbędzie się na Międzynarodowe Targi Poznańskie w hali nr 1 (wejście piesze brama nr 10 lub 9).
Weź udział, zrób dobry uczynek i uszyj piękny przybornik dla potrzebujących dzieci! Jest to dobra okazja nie tylko do pomocy, ale także do poszerzania swoich umiejętności szycia!
Termin 12 stycznia 2020:
– od 10:00 do 11:00
– od 11:15 do 12:15
– od 12:30 do 13:30Warsztaty są bezpłatne, a niezbędne materiały do pracy, będą na Ciebie czekać na miejscu!
Zapisy poprzez maila: biuro@forma-szkola.pl Liczba miejsc ograniczona.
Jeśli chcesz serduszko WOŚPU wyhaftować na swojej odzieży (np. na czapce/ t-shircie) to zapraszamy na nasze stanowisko, na którym Adelka Pracownia Artystyczno-Krawiecka będzie przyszywać serca w wybranym przez Was miejscu!

News Image

Zmiany w „FORMIE”

 • 27 listopada 2019

Pierwotną ideą FORMY Poznańskiej Szkoły Konstrukcji Ubioru było kształcenie w obszarze konstrukcji ubioru. Jednak Wasze potrzeby oraz rozwój rynku modowego sprawił, że cały czas poszerzamy zakres nauczania z branży mody. W naszej bogatej ofercie znajdziecie kursy szycia, konstrukcji, rysunku żurnalowego, historii mody, stylizacji, projektowania marki. Aktualnie cały czas poszerzamy nasz zakres kursów i w najbliższym czasie zaproponujemy Wam także zajęcia z materiałoznawstwa, rysunku technicznego oraz nadruków i barwienia na tkaninie. Współpracujemy z coraz to większą liczbą wykwalifikowanych profesjonalistów, którzy nauczą Was kreatywnego i twórczego myślenia o projekcie. W związku z naszym rozwojem i chęcią dotarcia do osób, które chcą kompleksowo rozwijać swoją wiedzę z obszaru mody zmieniamy się. Za tą zmianą stoją nowi wykładowcy, kursy, nazwa oraz logo. Pracujemy także nad nową stroną internetową, która zacznie funkcjonować w roku 2020.

Dziś jednak chcemy zaprezentować Ci odświeżoną nazwę: FORMA SZKOŁA MODY. Nazywa spowodowała, że zaprojektowaliśmy nowe logo, które prezentujemy na zdjęciu. Czekamy na Twoją opinię na temat nowego projektu logo oraz sugestię odnośnie kursów jakie chcesz, żebyśmy zorganizowali!

 

News Image

OFERTY PRACY

 • 13 listopada 2019

Pracujesz w branży mody? Jesteś specjalistą w swojej dziedzinie? Chętnie dzielisz się wiedzą? Dołącz do naszego Zespołu FORMY i wzmacniaj z nami branżę modową!

Poszukujemy specjalistów do przeprowadzania zajęć:
– konstruktora odzieży męskiej
– konstruktora odzieży dziecięcej
– konstruktora odzieży damskiej
– konstruktora odzieży sportowej
– technologa odzieży do spraw produkcji
– specjalisty od materiałoznawstwa

Opis stanowiska:

– praca na stanowisku prowadzącego zajęcia kursów popołudniowych lub weekendowych w kreatywnej szkole

Wymagania:

–  minimum 5 letnie doświadczenie w pracy w danej specjalności
–  komunikatywność
–  umiejętność przekazywania wiedzy

Oferujemy:
–  umowa zlecenie lub o dzieło
–  praca w trybie popołudniowym lub weekendowym (do uzgodnienia)
–  możliwość rozwoju pasji w profesjonalnej pracowni
–  praca z kreatywnym zespole 

Zgłoszenia oraz CV prosimy o wysłanie na email: biuro@forma-szkola.pl

News Image

Warsztat Szycia Rękawicy Kuchennej podczas Targów Hobby na MTP

 • 12 listopada 2019

Otrzymaliśmy zaproszenie do przeprowadzenia zajęć w Strefa Szycia i DIY na Targach HOBBY 2019 na Targi HOBBY 2019 – Z Pasji Się Nie Wyrasta!, które są organizowane na Międzynarodowe Targi Poznańskie! Tym razem chcemy z Wami spędzić wspólnie kreatywny czas szyjąc rękawice kuchenną na własny wymiar dłoni.

Wymagana umiejętność: podstawowa umiejętność szycia

Czego się nauczysz?
– realizacji formy rękawicy na własny wymiar dłoni poprzez dodanie zapasów na szwy i odpowiedniego luzu
– krojenia elementów
– zszywania elementów w odpowiedniej kolejności
– szycia tkaniny z ocieplaczem i podszewką
– wykańczania lamówką

Weź udział i uszyj własnoręcznie rękawice kuchenną, która ochroni Twoje dłonie przed poparzeniami podczas prac w kuchni! Projekt jest funkcjonalny, ale także estetyczny, dlatego będzie dekoracją do kuchni.

Warsztat szycia rękawicy kuchennej odbędzie się:
– 16 listopada 16:00-18:00
– 17 listopada 14:30-15:30

Liczba miejsc ograniczona! Zapisy przyjmujemy poprzez email : biuro@forma-szkola.pl – w emailu poprosimy o informację, który termin Ci odpowiada!:)

Do zobaczenia!

News Image

FORMA na Fast Textile Międzynarodowych Targach Tekstylnych

 • 22 października 2019

Mamy przyjemność zaprezentować Szkołę FORMA od 20 do 22 listopada na Międzynarodowych Targach Tekstylnych Fast Textile. Będziemy czekać na Was przy naszym stoisku, ponieważ chcemy Cię poznać i opowiedzieć o naszych działaniach i możliwościach rozwoju jakie czekają na Ciebie w FORMIE. Oprócz tego możesz także wziąć udział w Warsztatach i sprawdzić jak wygląda u nas nauka! Na targach organizujemy Warsztaty modelowania przestrzennego na manekinie oraz Warsztaty szycia etui na telefon. Zajęcia są darmowe i możesz zapisać się poprzez: biuro@forma-szkola.pl

Podczas targów mamy dla Ciebie prawdziwe wyzwanie w postaci wzięcia udziału w konkursie! iNEEDle ze współpracy z naszą Szkołą FORMA organizuję MasterSzew Konkurs szyciowy na Fast Textile 2019. Do wygrania są wspaniałe nagrody m.in. Kursy konstrukcji i szycia w Szkole FORMA, maszyny do szycia marki Janome, zestawy wykrojów do ubrań, vouchery na zakup materiałów oraz warsztaty ze stylistką. Weź udział zupełnie za darmo i stwórz ciekawy projekt, który będziesz mógł zamieścić w swoim portfolio! W konkursie mogą wziąć osoby, które szyją hobbystycznie, ale także profesjonaliści, ponieważ będą stworzone dwie grupy uczestników!

Celem konkursu jest :
– zwrócenie uwagi na problem zbyt dużej ilość ubrań na świecie,
– zachęcenie do przerabiania ubrań i pokazanie, że mogą mieć one drugie życie,
– zachęcenie do kreatywności, tworzenia i samorozwoju,
– wsparcie działań dobroczynnych poprzez przekazanie uszytych ubrań przez uczestników konkursu na wsparcie projektu Bank Ubrań.

Do dzieła!

Zapisy – https://fasttextile.com/masterszew

Czekamy na zgłoszenia do 1 listopada 2019.

Do zobaczenia!