Aktualności

Ostatnie posty

News Image

KONSTRUKTYWNE SPOTKANIE #9 !

 • przez Szkoła Forma
 • 6 listopada 2017

Termin: 21 listopada 2017 / godzina 18:00 – 20:00

Już 21 listopada zapraszamy na spotkanie ze stylistką Joanną Kuchtą – porozmawiamy o modzie wyjątkowo konstruktywnie i radośnie.

THINK PINK! BAW SIĘ STYLEM!

Czym tak naprawdę zajmuje się stylista, czym zajmuje się Joanna? W skrócie: ubiera ludzi. Stylizacja to dla niej element stylu życia i jednocześnie sposób na życie. Choć często musi działać pod presją czasu, nigdy nie chodzi na kompromisy w modzie. Uważa, że jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów.. ale najpierw chciałaby trochę z Wami pogadać – o czym dokładnie?

 • O stylizacji profesjonalnie i bez nadęcia: Czyli o stylu jako formie i o tym jak ważne jest zadawanie pytań i szukanie rozwiązań, by stworzyć stylizację na potrzeby własne, klienta czy do sesji zdjęciowej. Porozmawiamy także o tym, dlaczego w Polsce tak naprawdę nie ma takiego zawodu jak stylista.
 • O tym, że każdy jest stylistą: Nie jesteś jabłkiem ani gruszką czy innym owocem, ani żadną z pór roku! Każda z nas ma swój idealny fason i super proporcje! Wszystkie kolory są piękne i pasują do każdego, to tylko kwestia znalezienia swojego odcienia. Dowiecie się również dlaczego modą warto się bawić, w tym popełniać błędy oraz, że stylizując ludzi i ubrania, spontanicznie opowiadamy historię – osobistą, swojej marki czy klienta.
 • I trochę branżowych plotek: Joanna zdradzi Wam, czego kobiety i mężczyźni zazdroszczą stylistce, jak wygląda jej szafa i czego jeszcze w niej brakuje do pełni szczęścia. Zaskoczy Was tym jaką torbę najczęściej nosi i ile kosztowała.

 

KONSTRUKTYWNY GOŚĆ

Joanna Kuchta, stylistka z pasją i zacięciem, psycholog, twórczyni marki MODELOVE i współwłaścicielka studia MLEKO.
Szeroko zorientowana na modę, na koncie ma stylizacje do dziesiątek sesji zdjęciowych i filmowych dla wielu polskich marek, liczne warsztaty wizerunkowe i metamorfozy stylu klientów indywidualnych.
Współpracuje m.in. z Amica, Bambino, Cymes, Nivea, Pan Tu Nie Stał, Hilding, Semilac,… więcej już nie będziemy tu wymieniać.
Absolwentka m.in. St Martin’s School Of Art w Londynie, i Szkoły Stylu Moniki Jaruzelskiej.

 

KONSTRUKTYWNE SPOTKANIA

Cykl wydarzeń organizowanych przez FORMA Poznańska Szkoła Konstrukcji Ubioru, których celem organizowanych przez nas spotkań jest dzielenie się wiedzą, wymiana modowych doświadczeń, nawiązywanie inspirujących znajomości oraz kreatywne spędzenie wolnego czasu 🙂

FORMA to nie tylko szkoła oferująca profesjonalne kursy szycia i konstrukcji odzieży, ale przede wszystkim miejsce inspiracji, gdzie spotykają się osoby, dla których moda to prawdziwa życiowa pasja.

Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny!

News Image

TEORIA MODY – twórcze spotkanie otwarte

 • przez Szkoła Forma
 • 23 października 2017

Termin: 27 października 2017 / godzina 18:00 – 20:00

Zapraszamy na otwarte spotkanie z Agatą Kiedrowicz, które dotyczyć będzie kursów w zakresie Teorii Mody. ​​
Do naszej pracowni zapraszamy absolwentów kursów „Trendy. Instrukcje obsługi. Niezbędnik twórcy mody przyszłości” i „Brand new. Budowanie tożsamości i strategii marki” oraz wszystkie osoby, które są zainteresowane tematyką tworzenia tożsamości i wizerunku marki odzieżowej.

W twórczej atmosferze będziemy odpowiadać na wszystkie Wasze pytania na temat naszych kursów, będziecie mieć niepowtarzalną okazję skonsultować swoje pomysły z naszą specjalistką od wizerunku marki – Agatą Kiedrowicz, która pomoże Wam wybrać odpowiednie zajęcia, kursy i wskaże ciekawe rozwiązania rozwojowe dla Waszych pomysłów.

Dla naszych absolwentów będzie to także okazja do pokazania innym swoich prezentacji, nad którymi pracowali podczas kursów.

Zabierzcie ze sobą swoje pomysły, przyjdźcie do nas na kawę, porozmawiać o wszystkim co związane jest z branżą fashion i dajcie się zainspirować do działania! 😀

Wstęp wolny!

 

News Image

KONSTRUKTYWNE SPOTKANIE #8 !

 • przez Szkoła Forma
 • 10 października 2017

Termin: 17 października 2017 / godzina 18:00 – 20:00

Najbliższa edycja cyklu #KonstruktywneSpotkania dotyczyć będzie problemów i wyzwań związanych z wprowadzaniem młodej i odważnej marki modowej na rynek Polski.

KONSTRUKTYWNY TEMAT

Jak polski rynek modowy wygląda od kuchni? Czy łatwo jest przebić się wśród wielu innych projektantów ze swoimi pomysłami. Jakie trudności stoją przed początkującymi projektantami mody?

Diligent to marka modowa, która należy do młodej fali projektowej, prezentującej nowe i odważne podejście do mody, które nie skupia się jedynie na kreacji, a wyrazie artystycznym na pograniczu dylematów społecznych.
Za projektową stronę marki odpowiadają Szymon Mrózek i Marta Pospieszna, którzy podczas spotkania opowiedzą o początkach powstawania marki, procesie twórczym kolekcji, międzybranżowych kolaboracjach, a także o obecnej sytuacji rynkowej i jej wpływie na młode marki modowe.

KONSTRUKTYWNY GOŚĆ

Diligent, to marka modowa , która redefiniuje sportową elegancję.Charakteryzuje się mocnym kolorem, graficznością, przeskalowanymi formami, odważnymi wzorami oraz wysoką jakością materiałów. W kolekcjach przeplata się dialog mody ulicy ze współczesną sztuką i architekturą oraz zagadnieniami na pograniczu dylematów społecznych. Produkty marki przyciągają uwagę i wyraźnie komunikują swoje przesłanie – są inne, gdyż mają się wyróżniać. W proces kreacji projektów zaangażowani są artyści z różnych dziedzin sztuki. Diligent nie kategoryzuje swoich ubrań – tworzy dla indywidualności. Projekty marki zostały docenione przez międzynarodowe media: Vogue Italia, I-D, Kultblut, FuckingYoung, Elle i wiele innych.

KONSTRUKTYWNE SPOTKANIA

Cykl wydarzeń organizowanych przez FORMA Poznańska Szkoła Konstrukcji Ubioru, których celem organizowanych przez nas spotkań jest dzielenie się wiedzą, wymiana modowych doświadczeń, nawiązywanie inspirujących znajomości oraz kreatywne spędzenie wolnego czasu 🙂

FORMA to nie tylko szkoła oferująca profesjonalne kursy szycia i konstrukcji odzieży, ale przede wszystkim miejsce inspiracji, gdzie spotykają się osoby, dla których moda to prawdziwa życiowa pasja.

Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny!

News Image

DRZWI OTWARTE W FORMIE!

 • przez Szkoła Forma
 • 8 września 2017

ZAPRASZAMY NA WYKŁADY I WARSZTATY  W SZKOLE FORMA! 15 – 16 WRZEŚNIA


Zapraszamy serdecznie na dni otwarte do naszej szkoły, w ramach których będziemy odpowiadać na wszystkie Wasze pytania dotyczące naszej działalności, a nasi wykładowcy opowiedzą o kursach, które u nas prowadzą 🙂

Chętni będą mogli wziąć udział w kilku warsztatach praktycznych dotyczących poszczególnych dziedzin!

Przyjdź na dni otwarte do FORMY i dowiedz się!

PROGRAM:

15 września (piątek)

1.Wykład i warsztaty „O konstrukcji i szyciu” – godz. 17:00

Anna Joniak wprowadzi Was w świat konstrukcji odzieży, opowie o tym jak wygląda praca konstruktora i dlaczego warto posiadać wiedzę w zakresie konstrukcji. Dowiecie się także nieco na temat zawodu krawca, tego jak łączą się obie te profesje i są niezbędne przy tworzeniu kolekcji odzieży i  uzupełniają się wzajemnie.

Podsumowaniem wykładu będzie warsztat modelowania na manekinie spódnicy, podczas którego każdy uczestnik będzie pracował na osobnym stanowisku z manekinem.

Czas trwania: 1,5 h

Prowadząca: Anna Joniak – Absolwentka Szkoły Odzieżowej w Poznaniu oraz Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu na kierunku “ Projektowanie i kreacja mody”. Od wielu lat zawodowo zajmuje się konstrukcją i modelowaniem odzieży damskiej i męskiej. Pracowała dla wiodących polskich producentów opracowują linię konstrukcyjną modeli. Wykładowca konstrukcji ubioru w Katedrze Wzornictwa School of Form Uniwersytetu SWPS w Poznaniu. Jako projektant kroju z pasją podchodzi do zagadnień konstrukcji, śledząc nowinki technologiczne i aktualne trendy w modzie. Pracuje w systemach konstrukcji komputerowej, ale docenia zalety modelowania ręcznego.

2. Wykład i warsztaty „Historia mody. Jak z niej korzystać” – godz. 18:30

Piotr Szaradowski poprowadzi dla Was warsztat dotyczący tego co się w historii  mody powtarza. Na podstawie historycznych przykładów, prowadzący opowie o tym jak pewne trendy w modzie powracają do łask i dlaczego tak się dzieje. Dodatkowo każdy uczestnik będzie mógł samodzielnie pracować nad wybranymi przykładami z historii mody pod okiem specjalisty w tym zakresie.

Czas trwania: 1,5 h

Prowadzący: Piotr Szaradowski – Muzealnik, wykładowca, autor książki Francja elegancja. Z historii haute couture (Wydawnictwo Dolnośląskie, 2016); kurator i autor scenariuszy wystaw poświęconych modzie XX wieku. Przez 7 lat prowadził autorskie cykle wykładów na temat historii mody francuskiej w poznańskim Domu Bretanii. Opiekuje się kolekcją ubiorów Muzealne Mody.

 

16 września (sobota)

1. Wykład “Teoria mody: Trendy. Branding. Komunikacja” – godz. 17:00

Podczas prezentacji Agata Kiedrowicz opowie o nowym rocznym Kursie z teorii mody i designu, który prowadzi w FORMIE. Składa się on z trzech osobnych modułów – każdy stanowi odrębną całość, ale uzupełnia się z innymi. Część “Trendy. Instrukcja obsługi” dotyczy wiedzy o trendach – jak rozumieć i badać zmiany zachodzące w społeczeństwie, modzie, designie i jak wdrażać tą wiedzę do swojej praktyki. W ramach części “Brand new” uczestnicy tworzą tożsamość i strategię swojej marki – ale marki rozumianej szeroko – również jako przedsięwzięcie, event czy pomysł, który chcecie zrealizować, także rozwój osobisty czy zawodowy. Przy pomocy odpowiednich narzędzi tworzymy przepis na markę, który najpierw trzeba zrealizować (strategia), a następnie zakomunikować. Część trzecia dotyczy komunikacji, uczy jak spójnie i skutecznie pisać i mówić o swojej marce oraz docierać do właściwych odbiorców.

Czas trwania: 30 min

Warsztat “Moodboard – komunikacja obrazem” – godz. 17:30

(krótkie wprowadzenie, samodzielna praca uczestników plus konsultacje z prowadzącą)

Jak skutecznie komunikować swoje pomysły / koncepcje / idee za pomocą środków wizualnych? Moodboard jest prostym i skutecznym narzędziem komunikacji z klientem / odbiorcą Waszych pomysłów, niezależnie od tematu i stopnia zaawansowania projektu / przedsięwzięcia. Także uniwersalnym – możecie stosować go (prawie) zawsze i wszędzie. By skutecznie oddawał Wasze idee, dobrze poznać zasady organizujące pracę: reguły kompozycji, stosowanie koloru, dobór treści wizualnych i tekstowych, techniki kolażu, stosowanie próbek materiałów i elementów sensorycznych. Przyjdźcie i zróbcie swój moodboard!

Czas trwania: 1h  

Prowadząca: Agata Kiedrowicz – Head of trend w Yes, projektantka, dziennikarka, współzałożycielka – wraz z Martą Szostek – studia projektowego SUPERGIRLS DO DESIGN. Autorka publikacji oraz kuratorka interdyscyplinarnych projektów związanych z designem, modą i sztuką. Zajmuje się researchem trendów, kreatywną strategią oraz wizerunkiem marek z obszaru mody i designu.

 

2. Wykład i warsztaty “Ilustracja Mody i Rysunek Żurnalowy” – godz. 18:30

Sylwia Dębicka wprowadzi Was w tematykę historii ilustracji w modzie i pracy ilustratora. Podczas prezentacji opowie również o wszystkich warsztatach, jakie prowadzi w FORMIE (Rysunek żurnalowy poziom I i II oraz nadruki na tkaninie), a uczestnicy będą mogli samodzielnie zaprojektować pod jej okiem swoje projekty z wykorzystaniem profesjonalnych materiałów plastycznych. Przewidziane są również konsultacje z prowadzącą.

Czas trwania: 1,5 h

Prowadząca: Sylwia Dębicka – artystka i ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, laureatka prestiżowego Art & Fashion Forum by Grażyna Kulczyk. W 2016 roku z sukcesem zaprezentowała swoje prace na wystawie w prestiżowej Galerie Nikki Diana Marquardt w Paryżu. Do jej klientów należą m.in.: Givenchy, Dior, Haarper’s Bazaar, Clé de Peau Beauté. Pracę tworzy głównie „analogowo”- ręcznie na papierze lub płótnie, do których wykonania eksperymentuje z różnymi mediami (np. akwarelą, stalorytem).


Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona!
Obowiązują zapisy:
➡️ biuro@forma-szkola.pl

Zajęcia są całkowicie bezpłatne.
Zapewniamy wszystkie materiały.