Aktualności

Ostatnie posty

News Image

Fashion & New Media – studia podyplomowe na Collegium da Vinci

 • 6 czerwca 2019

Już drugi rok z rzędu jako Szkoła FORMA współtworzymy program i koordynujemy studia podyplomowe na kierunku Fashion & New Media na Collegium da Vinci w Poznaniu.
-> Anna Joniak oraz Agata Kiedrowicz – autorki programu
-> Agata Kiedrowicz – kierowniczka merytoryczna kierunku

Wśród wykładowców spotkacie również  współpracujących z Formą Piotra Szaradowskiego oraz Joannę Kuchtę. Studia są znacząco poszerzoną edukacją z zakresu prowadzenia marki w branży mody jaka jest proponowana w naszej szkole w formie kursów.

Czym są proponowane przez nas studia? 

Kierunek Fashion & New Media łączy socjologiczno-badawcze spojrzenie z humanistyczną wrażliwością i umiejętnością poruszania się w świecie nowych technologii i mediów.

Różnorodny i multidyscyplinarny program wprowadza w złożone zagadnienia krok po kroku: od wykształcenia umiejętności obserwacji i analizy (moduł Trends & Ideas), przez tworzenie konceptów i marek opartych o rzetelne badania i autentyczne wartości (Branding), po skuteczną komunikację w złożonej rzeczywistości (Communication & New Media) oraz sprofilowane i innowacyjne strategie sprzedażowe (E-commerce. Rozwój i Innowacje).

Celem kierunku studiów jest wykształcenie wrażliwych, otwartych i nowatorskich kreatorów rzeczywistości, który zmienią oblicze świata mody.

Dla kogo?

 • Profesjonaliści związani z branżą mody (dziennikarze, styliści blogerzy, vlogerzy) pragnący rozszerzyć i usystematyzować swoją wiedzę
 • Projektanci, twórcy i managerowie marek modowych – by skutecznie rozwijać i zarządzać marką
 • Pracownicy firm odzieżowych – by rozwijać swoje kompetencje i zdobyć aktualną wiedzę
  Specjaliści od wizerunku, PR, social media pragnący rozszerzyć kompetencje i zdobyć aktualną wiedzę
 • Absolwenci studiów licencjackich i magisterskich kierunków humanistycznych, społecznych i ekonomicznych, zainteresowani rozwojem zawodowym w obszarze fashion, nowych mediów, brandingu czy prognozowania trendów
 • Absolwenci kierunków projektowych (fashion, design) i artystycznych chcący pogłębić i ugruntować swoją wiedzę oraz rozszerzyć o wymiar praktyczny, rynkowy (nowe media, technologie, branding, e-commerce)
 • Wszyscy, którzy widzą swój udział w dynamicznie rozwijającej się branży fashion i sektorze e-commerce

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę uczelni:  cdv.pl/studia-podyplomowe/specjalistyczne/biznesowe/marketing/fashion-new-media/.

Zapraszamy!

News Image

WARSZTATY SZYCIA SPÓDNICY CYKLISTKI Z KOŃCA XIX WIEKU

 • 6 maja 2019

Zapraszamy na warsztaty szycia spódnicy z czasów złotej rewolucji rowerowej. Wraz z Bloomerkmi – grupą rekonstrukcji herstorycznej uszyjemy spódnicę cyklistki z końca XIX wieku.

Projekt organizowany jest przez Mobilny Dom Kultury na Szelągu, a warsztat odbędzie się w FORMIE, który poprowadzi Julia Kromolicka – projektantka. 💃 🚲

Jeśli lubisz rowerowe eskapady, interesujesz się rekonstrukcją stroju, chcesz z nami odkrywać historię kobiet to ten warsztat jest dla Ciebie!

Daty warsztatów: 10 maja, 17 maja i 24 maja od 18:00 do 20:30

Zapisy do 8 maja pod adresem:
mdkwilczak@gmail.com
w dopisku: Bloomerki
Na warsztaty obowiązuje wpisowe: 30 zł
Numer konta zostanie przesłany po otrzymaniu zgłoszenia.

Ilość miejsc ograniczona.

Tkaniny dostarcza organizator, ale jeżeli zależy wam na konkretnym deseniu warto przynieść materiał ze sobą rozmiar 1,5 na 2 metry.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1012012229009386/

News Image

KONSTRUKTYWNE SPOTKANIE „Wystawianie mody” – relacja z sympozjum

 • 10 marca 2019

Miło nam poinformować, że powracamy do cyklu Konstruktywnych spotkań organizowanych przez FORMA Poznańska Szkoła Konstrukcji Ubioru.Minęło sporo czasu od ostatniego wydarzenia, co związane było z przeprowadzką FORMY!
Mamy nadzieję, że jednak po przerwie znajdziecie czas i weźmiecie udział w spotkaniu, którego celem jest poznanie nowej przestrzeni FORMY, dzielenie się wiedzą, wymiana modowych doświadczeń, nawiązywanie inspirujących znajomości
oraz kreatywne spędzenie wolnego czasu. 

KONSTRUKTYWNY TEMAT

Zapraszamy na kolejną edycję Konstruktywnego spotkania pt„Wystawianie mody”! Podczas wydarzenia Piotr Szaradowski opowie o sympozjum Exhibiting Fashion Symposium, które odbędzie się w Museum at FIT w Nowym Jorku. 

W 2019 roku, w ramach jubileuszowych obchodów 50-lecia Museum at FIT zorganizowano sympozjum poświęcone prezentowaniu mody na wystawach (Exhibiting Fashion Syposium), na które zaproszono z całego świata najważniejsze postaci zajmujące się tym tematem. To naturalne połączenie dla Museum at FIT świata akademickiego i muzealnego zapowiada pasjonujące wystąpienia i dyskusje.

Uczestnictwo prowadzącego w Sympozjum odbywającym się 8 marca w Museum at FIT w Nowym Jorku było możliwe dzięki programowi Instytutu Adama Mickiewicza Kultura polska na świecie.

Próżno szukać Museum at FIT w pierwszej dziesiątce najbardziej popularnych nowojorskich muzeów czy też wśród tych najbardziej uczęszczanych (ponad 100.000 zwiedzających rocznie). A jednak dla zainteresowanych tematem mody, ubioru
i tkaniny to miejsce wyjątkowe. W 2019 roku obchodzi 50-lecie swojej działalności. Powstało ono przy Fashion Institute
of Technology,  wyższej szkole będącej częścią State University of New York (SUNY), by wspierać edukację w zakresie mody. Oddawała to ówczesna nazwa: Design Laboratory. Początek tej instytucji nie był więc imponujący, podobnie jak tempo powiększania kolekcji, a jednak renoma Design Laboratory systematycznie wzrastała. Okazało się, że znakomicie funkcjonuje jako narzędzie edukacyjne. Sprawy nabrały tempa w latach osiemdziesiątych, kiedy otwarto przełomową wystawę Fashion and Surrealizm stworzoną przez Richarda Martina i Harolda Kodę. Okazało się, że to niewielkie w sumie miejsce może tworzyć przełomowe wystawy. W 1993 roku zmiana rangi została podkreślona zmianą nazwy – powstało Museum at FIT. Kolejnym przełomowym momentem (1997) było pojawianie się w tej instytucji dzisiejszej legendy – Valerie Steele jako głównego kuratora. Sześć lat później była już dyrektorem tej instytucji i do dziś pełni tę funkcję. Jej charyzma, kuratorska intuicja oraz akademickie podejście do wystaw mody sprawiły, że Museum at FIT jest jedną z najbardziej liczących się instytucji na świecie. 

KONSTRUKTYWNY GOŚĆ 

Piotr Szaradowski – Doktor nauk humanistycznych (historia sztuki), wykładowca, muzealnik, kurator. Wykłada historię mody w School of Form Uniwersytetu SWPS. Przez osiem lat prowadził autorskie cykle otwartych wykładów na temat historii mody francuskiej w poznańskim Domu Bretanii ze szczególnym uwzględnieniem XX wieku. Kurator i autor scenariusz wystaw poświęconych historii mody: Kropka w kropkę. „Muzealne Mody” w CSW Toruń(CSW Toruń 2016), Alfabet mody XX wieku (Muzeum Regionalne w Kutnie 2015), Elegancja-Francja. Z historii haute couture, (Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi 2014), Elegancja-Francja. Z historii mody XX wieku (Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, 2013). Przez 10 lat pracował jako edukator w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Zajmuje się merytoryczną opieką prywatnej kolekcji ubiorów XX wieku. (www.muzealnemody.org). Autor książki Francja elegancja. Z historii haute couture (Wyd. Dolnośląskie 2016). Główne punkty jego zainteresowań to historia mody XIX-XX wieku; sposoby prezentowania ubiorów w muzealnych przestrzeniach; problem funkcjonowania ubioru jako dzieła sztuki.

FORMA to nie tylko szkoła oferująca profesjonalne kursy szycia i konstrukcji odzieży, ale przede wszystkim miejsce inspiracji, gdzie spotykają się osoby, dla których moda to prawdziwa życiowa pasja. Jeśli chcesz konstruktywnie spędzić czas, posłuchać
i podyskutować – serdecznie zapraszamy!

TERMIN: 14.03.19 

GODZINA SPOTKANIA: 18:00-19:30

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny!

News Image

WYSTAWA MODY – INSTRUKCJA OBSŁUGI. SPOTKANIE Z PIOTREM SZARADOWSKIM

 • 12 czerwca 2018

Zapraszamy na spotkanie poświęcone kulisom przygotowywania wystaw, gdzie głównymi eksponatami są ubiory. Tematem będzie miedzy innymi wybór manekinów oraz sposoby ich ubierania. Dowiemy się jak opowiedzieć historię poprzez ubiory, jak kreować przestrzenie między przedmiotami. Jako główny przykład posłuży wystawa, która otwarta zostanie 13 czerwca w Stajniach Książęcych Muzeum Zamkowego w Pszczynie  „Dialogi w wyobraźni”.

Wystawa strojów i obiektów pochodzi z kolekcji Muzealne Mody i Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Szkoła FORMA pomogła w przygotowaniu obiektów do wystawy.

Wiecej informacji o wystawie -> KLIKNIJ

PIOTR SZARADOWSKI: Muzealnik, wykładowca, autor książki Francja elegancja. Z historii haute couture (Wydawnictwo Dolnośląskie, 2016); kurator i autor scenariuszy wystaw poświęconych modzie XX wieku. Przez 7 lat prowadził autorskie cykle wykładów na temat historii mody francuskiej w poznańskim Domu Bretanii. Opiekuje się kolekcją ubiorów Muzealne Mody.

TERMIN: 27.06.2018 godz. 18:00-20:00

FORMA to nie tylko szkoła oferująca profesjonalne kursy szycia i konstrukcji odzieży, ale przede wszystkim miejsce inspiracji, gdzie spotykają się osoby, dla których moda to prawdziwa życiowa pasja.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny!

News Image

Rytuał i doświadczenie. Opowieść o trendach – Relacja Agaty Kiedrowicz z Milan Design Week 2018

 • 4 maja 2018

Termin: 23 maja 2018 / godzina 18:00 – 20:00

Mediolan to także zachwycająca arhcitektura, piękni ludzie, wysublimowana estetyka – to wszystko sprawia, że jest kolebką nadchodzących trendów w modzie i dizajnie. Zapraszamy do posłuchania opowieści o trendach, będących niejako dziennikiem z podróży Agaty do Medialonu.

Opowieść zacznę od końca:  od trzech kluczowych / najważniejszych, osobistych doświadczeń tegorocznej podróży do Mediolanu na największe na świecie wydarzenie branży projektowej – Milan Design Week. Jedno z nich zaplanowałam częściowo, drugiej kompletnie zostawiłam przypadkowi, trzecie – zaprojektowano (za mnie) od a do z.

Eksperci od trendów od kilku lat wieszczą śmierć dizajnu, temu jednak nigdzie nie spieszno. Kwitnie kultura materialna, projektanci wciąż myślą za pomocą rąk. O czym? Zapraszam do wysłuchania i obejrzenia mojego dziennika mediolańskiej podróży. Nie będzie to rynkowy raport o trendach i odpowiedź, który rodzaj marmuru współgra z odcieniem millennial pink (choć mogę podpowiedzieć, gdzie takie informacje znaleźć. Opowiem o emocjach, wartościach i doświadczeniu, które odnajdujemy w i poprzez współczesny dizajn, architekturę, kontekst kultury i miejsca. Przyjrzyjmy się temu, jak kształtują i wyrażają się trendy, co wymyka się oku, a co tworzy rzeczywistość, w której my – ludzie, przedmioty i przestrzenie – funkcjonujemy jako aktorzy zmian. – Agata Kiedrowicz

AGATA KIEDROWICZ – projektantka, kuratorka interdyscyplinarnych projektów i wystaw, dziennikarka, wykładowczyni. Autorka publikacji i wywiadów z obszaru dizajnu, mody i sztuki (m.in. na łamach FUTU, Monitor Magazine, KUBKUK), prowadzi autorską rubrykę „Smaki Dizajnu” w tygodniku KulturaLiberalna.pl. Interesuje ją szeroko rozumiane projektowanie jako narzędzie eksploracji i krytyki rzeczywistości oraz sensoryczny wymiar dizajnu. Współzałożycielka (wraz z Martą Szostek) studia projektowego SUPERGIRLS DO DESIGN. Prowadzi autorskie projekty edukacyjne z obszaru mody i dizajnu. Współpracuje z projektantami, artystami, instytucjami kultury i sztuki (m.in. BWA Wrocław, Łódź Design Festival, Next Nature, Design Festival Szczecin, Malta Festival, School of Form, Akademia Sztuki w Szczecinie, ASP Gdańsk, Galeria Miejska Arsenał, Teatr Polski w Poznaniu).Działa na pograniczu dziedzin; w swojej praktyce łączy myśl projektową (absolwentka wzornictwa na School of Form) oraz oraz refleksję humanistyczną (ukończyła studia filozoficzne na Uniwersytecie Szczecińskim). Zajmuje się także researchem trendów, kreatywną strategią oraz publikacjami wizerunkowymi dla marek z obszaru mody i dizajnu (m.in. YES, PURO Hotels).

Uczestnicy spotkania otrzymają 10 % rabat na kursy z cyklu Projektowanie marki.

FORMA to nie tylko szkoła oferująca profesjonalne kursy szycia i konstrukcji odzieży, ale przede wszystkim miejsce inspiracji, gdzie spotykają się osoby, dla których moda to prawdziwa życiowa pasja.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny!

News Image

Konstruktywne spotkanie #11

 • 7 marca 2018

Termin: 20 marca 2018 / godzina 18:00 – 19:30


KONSTRUKTYWNY TEMAT   –   
O PROJEKTOWANIU KOSTIUMÓW

Już 20 marca zapraszamy na spotkanie ze specjalistką w dziedzinie projektowania kostiumów Wojciechem Dziedzicem!

Na czym polega praca projektanta kostiumów? Czy trzeba mieć szczególne predyspozycje do wykonywania tego zawodu? Jakie wyzwania niesie praca nad kostiumami do teatru i opery, jak wygląda taka współpraca w Polsce i za granicą?
Jeśli jesteś zainteresowany pracą projektanta, bądź interesują Cię tajniki tego zawodu, to spotkanie właśnie dla Ciebie!

Jeśli chcesz konstruktywnie spędzić czas, posłuchać i podyskutować – gorąco zapraszamy!

 

KONSTRUKTYWNY GOŚĆ

WOJCIECH DZIEDZIC – Projektant mody i kostiumów. Studiował na wydziale mody w Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie, Fashion Institute Arnhem oraz w Central St Martin`s w Londynie. Projektowal dla domu mody Alberta Ferretti i Jil Sander. Jego prace byle prezentowane na wystawach i pokazach w Rzymie, Paryżu, Londynie i Amsterdamie. Był wykładowcą na wydziale mody Gerrit Rietveld Academie i Central St Martin`s w Londynie, obecnie wykładowca i opiekun specjalności fashion design w School of Form w Poznaniu. Zaprojektował kostiumy do ponad 50 przedstawień teatralnych, operowych i musicali miedzy innymi dla Teatro Real Madryt, Opery Komicznej w Berlinie, Washington National Opera, Toneelgroep Amsterdam w Amsterdamie, La Monaine w Brukseli, Opera National w Lyonie, Teatru Capitol we Wroclawiu, Teatru Maryjskiego w Sankt Petersburgu i innych. ,,Czarownice z Salem” oraz ,,Szklana Menażeria” były wystawiane w teatrach na Broadway`u w Nowym Jorku. Współpracował z reżyserami: Ivo van Hove, Pierre Audi, Johan Simon, Mariusz Treliński, Grzegorz Jarzyna i wielu innymi. Mieszka i pracuje w Amsterdamie.


FORMA
to nie tylko szkoła oferująca profesjonalne kursy szycia i konstrukcji odzieży, ale przede wszystkim miejsce inspiracji, gdzie spotykają się osoby, dla których moda to prawdziwa życiowa pasja.

Wstęp na spotkania jest bezpłatny!

News Image

KONSTRUKTYWNE SPOTKANIE #10 !

 • 4 stycznia 2018

Termin: 17 stycznia 2018 / godzina 18:00 – 19:00


KONSTRUKTYWNY TEMAT   –   
PROJEKTOWANIE MARKI

Już 17 stycznia zapraszamy na spotkanie ze specjalistką w dziedzinie projektowania doświadczeń i tworzenia marki Agatą Kiedrowicz!

Jak wyróżnić się na rynku mody i tworzyć konkurencyjne idee, produkty i usługi? Czym są trendy, jak je rozpoznać, jaki mają wpływ na nasze emocje i działania? Jak nauczyć się języka mody, która jest papierkiem lakmusowym społeczno-kulturowych przemian? Jak stworzyć silną markę osobistą, która zmieni świat i Ciebie?

Podczas spotkania opowiem o autorskim cyklu kursów z obszaru Projektowania marki które prowadzę w szkole FORMA. Całość składa się z trzech osobnych modułów – każdy stanowi odrębną część, ale uzupełnia się z innymi. Kurs “Trendy. Research i analiza rynku mody” dotyczy wiedzy o trendach – jak rozumieć i badać zmiany zachodzące w społeczeństwie, modzie, designie i jak wdrażać tą wiedzę do swojej praktyki. W ramach kursu “Brand new” uczestnicy tworzą tożsamość i strategię swojej marki – marki rozumianej szeroko: jako koncept, przedsięwzięcie czy event który chcecie zrealizować, a także rozwój osobisty czy zawodowy. Kurs “Komunikacji marki” pokazuje jak spójnie i skutecznie pisać i mówić o swojej marce, i docierać do właściwych odbiorców poprzez odpowiednio dobrane kanały komunikacji.

Jeśli chciał(a)byś wziąć udział w kursie, a masz pytania, lub wątpliwości – wpadnij koniecznie!
Jeśli chcesz konstruktywnie spędzić czas, posłuchać i podyskutować – tym bardziej gorąco zapraszamy!

 

KONSTRUKTYWNY GOŚĆ

AGATA KIEDROWICZ – projektantka, kuratorka interdyscyplinarnych projektów i wystaw, dziennikarka, wykładowczyni. Autorka publikacji i wywiadów z obszaru dizajnu, mody i sztuki (m.in. na łamach FUTU, Monitor Magazine, KUBKUK), prowadzi autorską rubrykę „Smaki Dizajnu” w tygodniku KulturaLiberalna.pl. Interesuje ją szeroko rozumiane projektowanie jako narzędzie eksploracji i krytyki rzeczywistości oraz sensoryczny wymiar dizajnu. Współzałożycielka (wraz z Martą Szostek) studia projektowego SUPERGIRLS DO DESIGN. Prowadzi autorskie projekty edukacyjne z obszaru mody i dizajnu. Współpracuje z projektantami, artystami, instytucjami kultury i sztuki (m.in. BWA Wrocław, Łódź Design Festival, Next Nature, Design Festival Szczecin, Malta Festival, School of Form, Akademia Sztuki w Szczecinie, ASP Gdańsk, Galeria Miejska Arsenał, Teatr Polski w Poznaniu).Działa na pograniczu dziedzin; w swojej praktyce łączy myśl projektową (absolwentka wzornictwa na School of Form) oraz oraz refleksję humanistyczną (ukończyła studia filozoficzne na Uniwersytecie Szczecińskim. Zajmuje się także researchem trendów, kreatywną strategią oraz publikacjami wizerunkowymi dla marek z obszaru mody i dizajnu (m.in. YES, PURO Hotels).


FORMA
to nie tylko szkoła oferująca profesjonalne kursy szycia i konstrukcji odzieży, ale przede wszystkim miejsce inspiracji, gdzie spotykają się osoby, dla których moda to prawdziwa życiowa pasja.

Wstęp na spotkania jest bezpłatny!

News Image

KONSTRUKTYWNE SPOTKANIE #9 !

 • 6 listopada 2017

Termin: 21 listopada 2017 / godzina 18:00 – 20:00

Już 21 listopada zapraszamy na spotkanie ze stylistką Joanną Kuchtą – porozmawiamy o modzie wyjątkowo konstruktywnie i radośnie.

THINK PINK! BAW SIĘ STYLEM!

Czym tak naprawdę zajmuje się stylista, czym zajmuje się Joanna? W skrócie: ubiera ludzi. Stylizacja to dla niej element stylu życia i jednocześnie sposób na życie. Choć często musi działać pod presją czasu, nigdy nie chodzi na kompromisy w modzie. Uważa, że jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów.. ale najpierw chciałaby trochę z Wami pogadać – o czym dokładnie?

 • O stylizacji profesjonalnie i bez nadęcia: Czyli o stylu jako formie i o tym jak ważne jest zadawanie pytań i szukanie rozwiązań, by stworzyć stylizację na potrzeby własne, klienta czy do sesji zdjęciowej. Porozmawiamy także o tym, dlaczego w Polsce tak naprawdę nie ma takiego zawodu jak stylista.
 • O tym, że każdy jest stylistą: Nie jesteś jabłkiem ani gruszką czy innym owocem, ani żadną z pór roku! Każda z nas ma swój idealny fason i super proporcje! Wszystkie kolory są piękne i pasują do każdego, to tylko kwestia znalezienia swojego odcienia. Dowiecie się również dlaczego modą warto się bawić, w tym popełniać błędy oraz, że stylizując ludzi i ubrania, spontanicznie opowiadamy historię – osobistą, swojej marki czy klienta.
 • I trochę branżowych plotek: Joanna zdradzi Wam, czego kobiety i mężczyźni zazdroszczą stylistce, jak wygląda jej szafa i czego jeszcze w niej brakuje do pełni szczęścia. Zaskoczy Was tym jaką torbę najczęściej nosi i ile kosztowała.

 

KONSTRUKTYWNY GOŚĆ

Joanna Kuchta, stylistka z pasją i zacięciem, psycholog, twórczyni marki MODELOVE i współwłaścicielka studia MLEKO.
Szeroko zorientowana na modę, na koncie ma stylizacje do dziesiątek sesji zdjęciowych i filmowych dla wielu polskich marek, liczne warsztaty wizerunkowe i metamorfozy stylu klientów indywidualnych.
Współpracuje m.in. z Amica, Bambino, Cymes, Nivea, Pan Tu Nie Stał, Hilding, Semilac,… więcej już nie będziemy tu wymieniać.
Absolwentka m.in. St Martin’s School Of Art w Londynie, i Szkoły Stylu Moniki Jaruzelskiej.

 

KONSTRUKTYWNE SPOTKANIA

Cykl wydarzeń organizowanych przez FORMA Poznańska Szkoła Konstrukcji Ubioru, których celem organizowanych przez nas spotkań jest dzielenie się wiedzą, wymiana modowych doświadczeń, nawiązywanie inspirujących znajomości oraz kreatywne spędzenie wolnego czasu 🙂

FORMA to nie tylko szkoła oferująca profesjonalne kursy szycia i konstrukcji odzieży, ale przede wszystkim miejsce inspiracji, gdzie spotykają się osoby, dla których moda to prawdziwa życiowa pasja.

Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny!

News Image

TEORIA MODY – twórcze spotkanie otwarte

 • 23 października 2017

Termin: 27 października 2017 / godzina 18:00 – 20:00

Zapraszamy na otwarte spotkanie z Agatą Kiedrowicz, które dotyczyć będzie kursów w zakresie Teorii Mody. ​​
Do naszej pracowni zapraszamy absolwentów kursów „Trendy. Instrukcje obsługi. Niezbędnik twórcy mody przyszłości” i „Brand new. Budowanie tożsamości i strategii marki” oraz wszystkie osoby, które są zainteresowane tematyką tworzenia tożsamości i wizerunku marki odzieżowej.

W twórczej atmosferze będziemy odpowiadać na wszystkie Wasze pytania na temat naszych kursów, będziecie mieć niepowtarzalną okazję skonsultować swoje pomysły z naszą specjalistką od wizerunku marki – Agatą Kiedrowicz, która pomoże Wam wybrać odpowiednie zajęcia, kursy i wskaże ciekawe rozwiązania rozwojowe dla Waszych pomysłów.

Dla naszych absolwentów będzie to także okazja do pokazania innym swoich prezentacji, nad którymi pracowali podczas kursów.

Zabierzcie ze sobą swoje pomysły, przyjdźcie do nas na kawę, porozmawiać o wszystkim co związane jest z branżą fashion i dajcie się zainspirować do działania! 😀

Wstęp wolny!

 

News Image

KONSTRUKTYWNE SPOTKANIE #8 !

 • 10 października 2017

Termin: 17 października 2017 / godzina 18:00 – 20:00

Najbliższa edycja cyklu #KonstruktywneSpotkania dotyczyć będzie problemów i wyzwań związanych z wprowadzaniem młodej i odważnej marki modowej na rynek Polski.

KONSTRUKTYWNY TEMAT

Jak polski rynek modowy wygląda od kuchni? Czy łatwo jest przebić się wśród wielu innych projektantów ze swoimi pomysłami. Jakie trudności stoją przed początkującymi projektantami mody?

Diligent to marka modowa, która należy do młodej fali projektowej, prezentującej nowe i odważne podejście do mody, które nie skupia się jedynie na kreacji, a wyrazie artystycznym na pograniczu dylematów społecznych.
Za projektową stronę marki odpowiadają Szymon Mrózek i Marta Pospieszna, którzy podczas spotkania opowiedzą o początkach powstawania marki, procesie twórczym kolekcji, międzybranżowych kolaboracjach, a także o obecnej sytuacji rynkowej i jej wpływie na młode marki modowe.

KONSTRUKTYWNY GOŚĆ

Diligent, to marka modowa , która redefiniuje sportową elegancję.Charakteryzuje się mocnym kolorem, graficznością, przeskalowanymi formami, odważnymi wzorami oraz wysoką jakością materiałów. W kolekcjach przeplata się dialog mody ulicy ze współczesną sztuką i architekturą oraz zagadnieniami na pograniczu dylematów społecznych. Produkty marki przyciągają uwagę i wyraźnie komunikują swoje przesłanie – są inne, gdyż mają się wyróżniać. W proces kreacji projektów zaangażowani są artyści z różnych dziedzin sztuki. Diligent nie kategoryzuje swoich ubrań – tworzy dla indywidualności. Projekty marki zostały docenione przez międzynarodowe media: Vogue Italia, I-D, Kultblut, FuckingYoung, Elle i wiele innych.

KONSTRUKTYWNE SPOTKANIA

Cykl wydarzeń organizowanych przez FORMA Poznańska Szkoła Konstrukcji Ubioru, których celem organizowanych przez nas spotkań jest dzielenie się wiedzą, wymiana modowych doświadczeń, nawiązywanie inspirujących znajomości oraz kreatywne spędzenie wolnego czasu 🙂

FORMA to nie tylko szkoła oferująca profesjonalne kursy szycia i konstrukcji odzieży, ale przede wszystkim miejsce inspiracji, gdzie spotykają się osoby, dla których moda to prawdziwa życiowa pasja.

Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny!