Aktualności

Ostatnie posty

News Image

KONSTRUKTYWNE SPOTKANIE #8 !

  • przez Szkoła Forma
  • 10 października 2017

Termin: 17 października 2017 / godzina 18:00 – 20:00

Najbliższa edycja cyklu #KonstruktywneSpotkania dotyczyć będzie problemów i wyzwań związanych z wprowadzaniem młodej i odważnej marki modowej na rynek Polski.

KONSTRUKTYWNY TEMAT

Jak polski rynek modowy wygląda od kuchni? Czy łatwo jest przebić się wśród wielu innych projektantów ze swoimi pomysłami. Jakie trudności stoją przed początkującymi projektantami mody?

Diligent to marka modowa, która należy do młodej fali projektowej, prezentującej nowe i odważne podejście do mody, które nie skupia się jedynie na kreacji, a wyrazie artystycznym na pograniczu dylematów społecznych.
Za projektową stronę marki odpowiadają Szymon Mrózek i Marta Pospieszna, którzy podczas spotkania opowiedzą o początkach powstawania marki, procesie twórczym kolekcji, międzybranżowych kolaboracjach, a także o obecnej sytuacji rynkowej i jej wpływie na młode marki modowe.

KONSTRUKTYWNY GOŚĆ

Diligent, to marka modowa , która redefiniuje sportową elegancję.Charakteryzuje się mocnym kolorem, graficznością, przeskalowanymi formami, odważnymi wzorami oraz wysoką jakością materiałów. W kolekcjach przeplata się dialog mody ulicy ze współczesną sztuką i architekturą oraz zagadnieniami na pograniczu dylematów społecznych. Produkty marki przyciągają uwagę i wyraźnie komunikują swoje przesłanie – są inne, gdyż mają się wyróżniać. W proces kreacji projektów zaangażowani są artyści z różnych dziedzin sztuki. Diligent nie kategoryzuje swoich ubrań – tworzy dla indywidualności. Projekty marki zostały docenione przez międzynarodowe media: Vogue Italia, I-D, Kultblut, FuckingYoung, Elle i wiele innych.

KONSTRUKTYWNE SPOTKANIA

Cykl wydarzeń organizowanych przez FORMA Poznańska Szkoła Konstrukcji Ubioru, których celem organizowanych przez nas spotkań jest dzielenie się wiedzą, wymiana modowych doświadczeń, nawiązywanie inspirujących znajomości oraz kreatywne spędzenie wolnego czasu 🙂

FORMA to nie tylko szkoła oferująca profesjonalne kursy szycia i konstrukcji odzieży, ale przede wszystkim miejsce inspiracji, gdzie spotykają się osoby, dla których moda to prawdziwa życiowa pasja.

Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny!

News Image

DRZWI OTWARTE W FORMIE!

  • przez Szkoła Forma
  • 8 września 2017

ZAPRASZAMY NA WYKŁADY I WARSZTATY  W SZKOLE FORMA! 15 – 16 WRZEŚNIA


Zapraszamy serdecznie na dni otwarte do naszej szkoły, w ramach których będziemy odpowiadać na wszystkie Wasze pytania dotyczące naszej działalności, a nasi wykładowcy opowiedzą o kursach, które u nas prowadzą 🙂

Chętni będą mogli wziąć udział w kilku warsztatach praktycznych dotyczących poszczególnych dziedzin!

Przyjdź na dni otwarte do FORMY i dowiedz się!

PROGRAM:

15 września (piątek)

1.Wykład i warsztaty „O konstrukcji i szyciu” – godz. 17:00

Anna Joniak wprowadzi Was w świat konstrukcji odzieży, opowie o tym jak wygląda praca konstruktora i dlaczego warto posiadać wiedzę w zakresie konstrukcji. Dowiecie się także nieco na temat zawodu krawca, tego jak łączą się obie te profesje i są niezbędne przy tworzeniu kolekcji odzieży i  uzupełniają się wzajemnie.

Podsumowaniem wykładu będzie warsztat modelowania na manekinie spódnicy, podczas którego każdy uczestnik będzie pracował na osobnym stanowisku z manekinem.

Czas trwania: 1,5 h

Prowadząca: Anna Joniak – Absolwentka Szkoły Odzieżowej w Poznaniu oraz Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu na kierunku “ Projektowanie i kreacja mody”. Od wielu lat zawodowo zajmuje się konstrukcją i modelowaniem odzieży damskiej i męskiej. Pracowała dla wiodących polskich producentów opracowują linię konstrukcyjną modeli. Wykładowca konstrukcji ubioru w Katedrze Wzornictwa School of Form Uniwersytetu SWPS w Poznaniu. Jako projektant kroju z pasją podchodzi do zagadnień konstrukcji, śledząc nowinki technologiczne i aktualne trendy w modzie. Pracuje w systemach konstrukcji komputerowej, ale docenia zalety modelowania ręcznego.

2. Wykład i warsztaty „Historia mody. Jak z niej korzystać” – godz. 18:30

Piotr Szaradowski poprowadzi dla Was warsztat dotyczący tego co się w historii  mody powtarza. Na podstawie historycznych przykładów, prowadzący opowie o tym jak pewne trendy w modzie powracają do łask i dlaczego tak się dzieje. Dodatkowo każdy uczestnik będzie mógł samodzielnie pracować nad wybranymi przykładami z historii mody pod okiem specjalisty w tym zakresie.

Czas trwania: 1,5 h

Prowadzący: Piotr Szaradowski – Muzealnik, wykładowca, autor książki Francja elegancja. Z historii haute couture (Wydawnictwo Dolnośląskie, 2016); kurator i autor scenariuszy wystaw poświęconych modzie XX wieku. Przez 7 lat prowadził autorskie cykle wykładów na temat historii mody francuskiej w poznańskim Domu Bretanii. Opiekuje się kolekcją ubiorów Muzealne Mody.

 

16 września (sobota)

1. Wykład “Teoria mody: Trendy. Branding. Komunikacja” – godz. 17:00

Podczas prezentacji Agata Kiedrowicz opowie o nowym rocznym Kursie z teorii mody i designu, który prowadzi w FORMIE. Składa się on z trzech osobnych modułów – każdy stanowi odrębną całość, ale uzupełnia się z innymi. Część “Trendy. Instrukcja obsługi” dotyczy wiedzy o trendach – jak rozumieć i badać zmiany zachodzące w społeczeństwie, modzie, designie i jak wdrażać tą wiedzę do swojej praktyki. W ramach części “Brand new” uczestnicy tworzą tożsamość i strategię swojej marki – ale marki rozumianej szeroko – również jako przedsięwzięcie, event czy pomysł, który chcecie zrealizować, także rozwój osobisty czy zawodowy. Przy pomocy odpowiednich narzędzi tworzymy przepis na markę, który najpierw trzeba zrealizować (strategia), a następnie zakomunikować. Część trzecia dotyczy komunikacji, uczy jak spójnie i skutecznie pisać i mówić o swojej marce oraz docierać do właściwych odbiorców.

Czas trwania: 30 min

Warsztat “Moodboard – komunikacja obrazem” – godz. 17:30

(krótkie wprowadzenie, samodzielna praca uczestników plus konsultacje z prowadzącą)

Jak skutecznie komunikować swoje pomysły / koncepcje / idee za pomocą środków wizualnych? Moodboard jest prostym i skutecznym narzędziem komunikacji z klientem / odbiorcą Waszych pomysłów, niezależnie od tematu i stopnia zaawansowania projektu / przedsięwzięcia. Także uniwersalnym – możecie stosować go (prawie) zawsze i wszędzie. By skutecznie oddawał Wasze idee, dobrze poznać zasady organizujące pracę: reguły kompozycji, stosowanie koloru, dobór treści wizualnych i tekstowych, techniki kolażu, stosowanie próbek materiałów i elementów sensorycznych. Przyjdźcie i zróbcie swój moodboard!

Czas trwania: 1h  

Prowadząca: Agata Kiedrowicz – Head of trend w Yes, projektantka, dziennikarka, współzałożycielka – wraz z Martą Szostek – studia projektowego SUPERGIRLS DO DESIGN. Autorka publikacji oraz kuratorka interdyscyplinarnych projektów związanych z designem, modą i sztuką. Zajmuje się researchem trendów, kreatywną strategią oraz wizerunkiem marek z obszaru mody i designu.

 

2. Wykład i warsztaty “Ilustracja Mody i Rysunek Żurnalowy” – godz. 18:30

Sylwia Dębicka wprowadzi Was w tematykę historii ilustracji w modzie i pracy ilustratora. Podczas prezentacji opowie również o wszystkich warsztatach, jakie prowadzi w FORMIE (Rysunek żurnalowy poziom I i II oraz nadruki na tkaninie), a uczestnicy będą mogli samodzielnie zaprojektować pod jej okiem swoje projekty z wykorzystaniem profesjonalnych materiałów plastycznych. Przewidziane są również konsultacje z prowadzącą.

Czas trwania: 1,5 h

Prowadząca: Sylwia Dębicka – artystka i ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, laureatka prestiżowego Art & Fashion Forum by Grażyna Kulczyk. W 2016 roku z sukcesem zaprezentowała swoje prace na wystawie w prestiżowej Galerie Nikki Diana Marquardt w Paryżu. Do jej klientów należą m.in.: Givenchy, Dior, Haarper’s Bazaar, Clé de Peau Beauté. Pracę tworzy głównie „analogowo”- ręcznie na papierze lub płótnie, do których wykonania eksperymentuje z różnymi mediami (np. akwarelą, stalorytem).


Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona!
Obowiązują zapisy:
➡️ biuro@forma-szkola.pl

Zajęcia są całkowicie bezpłatne.
Zapewniamy wszystkie materiały.

News Image

WAKACYJNE KURSY W FORMIE

  • przez Szkoła Forma
  • 20 czerwca 2017


PRZY ZAPISIE DO KOŃCA CZERWCA  10 %  RABATU !

Wakacyjna oferta kursów w naszej szkole to wyjątkowa okazja do zdobycia bardzo obszernej wiedzy w krótkim czasie. Kursy Wakacyjne to cykl zajęć skondensowanych, które umożliwiają zdobycie kompetencji z zakresu szycia, konstrukcji, rysunku żurnalowego oraz poszerzyć wiedzę o takie dziedziny jak historia mody, trendy w modzie czy budowanie tożsamości i strategii marki. Zajęcia odbywają się codziennie po 8 godzin lekcyjnych lub w weekendy dzięki czemu uczestnicy są w stanie odbyć wymaganą liczbę godzin w danym kursie. Zaletą wakacyjnych kursów jest możliwość ukończeniu kilku pełnych kursów w bardzo krótkim czasie, a skondensowany cykl pozwala łatwej skorzystać z tej formy kursu osobom z poza Poznania.
Więcej o ofercie wakacyjnej znajdziesz  –>TUTAJ<–

News Image

Konstruktywne spotkanie #7

  • przez Szkoła Forma
  • 17 maja 2017

MODA DLA MAM. OD PROJEKTU DO PRODUKTU

TERMIN: 24 maja 2017 r.

Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy zapraszamy na spotkanie ze współzałożycielką marki koszulove.com, która projektuje i szyje ubrania dla mam karmiących i w ciąży. Anna Matuszczak podzieli się z nami doświadczeniem w tworzeniu produktu, który odnosi sukces na rynku 🙂

KONSTRUKTYWNY TEMAT

W jaki sposób powstają Twoje produkty? Czy odpowiadają na zapotrzebowanie, jakie jest na rynku? A może kreują to zapotrzebowanie? Czy odnoszą taki sukces, jak byś tego chciał(a)?

Zapraszamy na najbliższą edycję cyklu #KonstruktywneSpotkania, w trakcie której:
– przedstawimy case study wprowadzania kolekcji marki koszulove skierowanej do mam karmiących i w ciąży
– opowiemy o profilowaniu, zawężaniu i niszowości jako metodzie na odniesienie sukcesu rynkowego;
– podkreślimy znaczenie znajomości grupy docelowej i podpowiemy Ci, jak się z nią komunikować;
– opowiemy o zwinnym i iteracyjnym projektowaniu produktu.

Przyjdź, jeśli…
Jesteś projektantem i chcesz zaistnieć na rynku.
Prowadzisz firmę odzieżową i aktywnie szukasz odbiorców Twoich produktów.
Szyjesz hobbystycznie, ludzie kochają Twoje ubrania a Ty myślisz o tym, aby stworzyć markę ubrań.

KONSTRUKTYWNY GOŚĆ

Anna Matuszczak – współzałożycielka marki koszulove.com, marketing i PR manager sklepu internetowego koszulove.com, autorka bloga karmieswobodnie. Od 10 lat zajmuje się reklamą, e-marketingiem, PR-em. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu PR i zarządzania projektem.

 

Zapraszamy –> Zapisz się!

KONSTRUKTYWNE SPOTKANIA

Cykl wydarzeń organizowanych przez FORMA Poznańska Szkoła Konstrukcji Ubioru, których celem organizowanych przez nas spotkań jest dzielenie się wiedzą, wymiana modowych doświadczeń, nawiązywanie inspirujących znajomości oraz kreatywne spędzenie wolnego czasu 🙂

FORMA to nie tylko szkoła oferująca profesjonalne kursy szycia i konstrukcji odzieży, ale przede wszystkim miejsce inspiracji, gdzie spotykają się osoby, dla których moda to prawdziwa życiowa pasja.

Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny!