Aktualności

Ostatnie posty

News Image

POSZERZAMY EDUKACJĘ – nowy kierunek Fashion & New Media na uczelni Collegium da Vinci

 • 21 czerwca 2018

 

Jako Szkoła FORMA zostaliśmy zaproszeni  przez uczelnię Collegium da Vinci w Poznaniu do stworzenia programu i koordynowania studiów podyplomowych na kierunku Fashion & New Media .
—> Anna Joniak oraz Agata Kiedrowicz – autorki programu|
—> Agata Kiedrowicz – kierowniczka merytoryczna kierunku
Wśród wykładowców spotkacie również  współpracujących z Formą Piotra Szaradowskiego oraz Joannę Kuchtę.
Studia są znacząco poszerzoną edukacją z zakresu prowadzenia marki w branży mody jaka jest proponowana w naszej szkole w formie kursów.

 

Czym są proponowane przez nas studia:

Kierunek Fashion & New Media łączy socjologiczno-badawcze spojrzenie z humanistyczną wrażliwością i umiejętnością poruszania się w świecie nowych technologii i mediów.

Różnorodny i multidyscyplinarny program wprowadza w złożone zagadnienia krok po kroku: od wykształcenia umiejętności obserwacji i analizy (moduł Trends & Ideas), przez tworzenie konceptów i marek opartych o rzetelne badania i autentyczne wartości (Branding), po skuteczną komunikację w złożonej rzeczywistości (Communication & New Media) oraz sprofilowane i innowacyjne strategie sprzedażowe (E-commerce. Rozwój i Innowacje).

Celem kierunku studiów jest wykształcenie wrażliwych, otwartych i nowatorskich kreatorów rzeczywistości, który zmienią oblicze świata mody.

 

Dla kogo?

 • Profesjonaliści związani z branżą mody (dziennikarze, styliści blogerzy, vlogerzy) pragnący rozszerzyć i usystematyzować swoją wiedzę
 • Projektanci, twórcy i managerowie marek modowych – by skutecznie rozwijać i zarządzać marką
 • Pracownicy firm odzieżowych – by rozwijać swoje kompetencje i zdobyć aktualną wiedzę
  Specjaliści od wizerunku, PR, social media pragnący rozszerzyć kompetencje i zdobyć aktualną wiedzę
 • Absolwenci studiów licencjackich i magisterskich kierunków humanistycznych, społecznych i ekonomicznych, zainteresowani rozwojem zawodowym w obszarze fashion, nowych mediów, brandingu czy prognozowania trendów
 • Absolwenci kierunków projektowych (fashion, design) i artystycznych chcący pogłębić i ugruntować swoją wiedzę oraz rozszerzyć o wymiar praktyczny, rynkowy (nowe media, technologie, branding, e-commerce)
 • Wszyscy, którzy widzą swój udział w dynamicznie rozwijającej się branży fashion i sektorze e-commerce

 

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę uczelni:  cdv.pl/studia-podyplomowe/specjalistyczne/biznesowe/marketing/fashion-new-media/.

Zapraszamy!

News Image

WYSTAWA MODY – INSTRUKCJA OBSŁUGI. SPOTKANIE Z PIOTREM SZARADOWSKIM

 • 12 czerwca 2018

Zapraszamy na spotkanie poświęcone kulisom przygotowywania wystaw, gdzie głównymi eksponatami są ubiory. Tematem będzie miedzy innymi wybór manekinów oraz sposoby ich ubierania. Dowiemy się jak opowiedzieć historię poprzez ubiory, jak kreować przestrzenie między przedmiotami. Jako główny przykład posłuży wystawa, która otwarta zostanie 13 czerwca w Stajniach Książęcych Muzeum Zamkowego w Pszczynie  „Dialogi w wyobraźni”.

Wystawa strojów i obiektów pochodzi z kolekcji Muzealne Mody i Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Szkoła FORMA pomogła w przygotowaniu obiektów do wystawy.

Wiecej informacji o wystawie -> KLIKNIJ

PIOTR SZARADOWSKI: Muzealnik, wykładowca, autor książki Francja elegancja. Z historii haute couture (Wydawnictwo Dolnośląskie, 2016); kurator i autor scenariuszy wystaw poświęconych modzie XX wieku. Przez 7 lat prowadził autorskie cykle wykładów na temat historii mody francuskiej w poznańskim Domu Bretanii. Opiekuje się kolekcją ubiorów Muzealne Mody.

TERMIN: 27.06.2018 godz. 18:00-20:00

FORMA to nie tylko szkoła oferująca profesjonalne kursy szycia i konstrukcji odzieży, ale przede wszystkim miejsce inspiracji, gdzie spotykają się osoby, dla których moda to prawdziwa życiowa pasja.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny!

News Image

Rytuał i doświadczenie. Opowieść o trendach – Relacja Agaty Kiedrowicz z Milan Design Week 2018

 • 4 maja 2018

Termin: 23 maja 2018 / godzina 18:00 – 20:00

Mediolan to także zachwycająca arhcitektura, piękni ludzie, wysublimowana estetyka – to wszystko sprawia, że jest kolebką nadchodzących trendów w modzie i dizajnie. Zapraszamy do posłuchania opowieści o trendach, będących niejako dziennikiem z podróży Agaty do Medialonu.

Opowieść zacznę od końca:  od trzech kluczowych / najważniejszych, osobistych doświadczeń tegorocznej podróży do Mediolanu na największe na świecie wydarzenie branży projektowej – Milan Design Week. Jedno z nich zaplanowałam częściowo, drugiej kompletnie zostawiłam przypadkowi, trzecie – zaprojektowano (za mnie) od a do z.

Eksperci od trendów od kilku lat wieszczą śmierć dizajnu, temu jednak nigdzie nie spieszno. Kwitnie kultura materialna, projektanci wciąż myślą za pomocą rąk. O czym? Zapraszam do wysłuchania i obejrzenia mojego dziennika mediolańskiej podróży. Nie będzie to rynkowy raport o trendach i odpowiedź, który rodzaj marmuru współgra z odcieniem millennial pink (choć mogę podpowiedzieć, gdzie takie informacje znaleźć. Opowiem o emocjach, wartościach i doświadczeniu, które odnajdujemy w i poprzez współczesny dizajn, architekturę, kontekst kultury i miejsca. Przyjrzyjmy się temu, jak kształtują i wyrażają się trendy, co wymyka się oku, a co tworzy rzeczywistość, w której my – ludzie, przedmioty i przestrzenie – funkcjonujemy jako aktorzy zmian. – Agata Kiedrowicz

AGATA KIEDROWICZ – projektantka, kuratorka interdyscyplinarnych projektów i wystaw, dziennikarka, wykładowczyni. Autorka publikacji i wywiadów z obszaru dizajnu, mody i sztuki (m.in. na łamach FUTU, Monitor Magazine, KUBKUK), prowadzi autorską rubrykę „Smaki Dizajnu” w tygodniku KulturaLiberalna.pl. Interesuje ją szeroko rozumiane projektowanie jako narzędzie eksploracji i krytyki rzeczywistości oraz sensoryczny wymiar dizajnu. Współzałożycielka (wraz z Martą Szostek) studia projektowego SUPERGIRLS DO DESIGN. Prowadzi autorskie projekty edukacyjne z obszaru mody i dizajnu. Współpracuje z projektantami, artystami, instytucjami kultury i sztuki (m.in. BWA Wrocław, Łódź Design Festival, Next Nature, Design Festival Szczecin, Malta Festival, School of Form, Akademia Sztuki w Szczecinie, ASP Gdańsk, Galeria Miejska Arsenał, Teatr Polski w Poznaniu).Działa na pograniczu dziedzin; w swojej praktyce łączy myśl projektową (absolwentka wzornictwa na School of Form) oraz oraz refleksję humanistyczną (ukończyła studia filozoficzne na Uniwersytecie Szczecińskim). Zajmuje się także researchem trendów, kreatywną strategią oraz publikacjami wizerunkowymi dla marek z obszaru mody i dizajnu (m.in. YES, PURO Hotels).

Uczestnicy spotkania otrzymają 10 % rabat na kursy z cyklu Projektowanie marki.

FORMA to nie tylko szkoła oferująca profesjonalne kursy szycia i konstrukcji odzieży, ale przede wszystkim miejsce inspiracji, gdzie spotykają się osoby, dla których moda to prawdziwa życiowa pasja.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny!

News Image

Konstruktywne spotkanie #11

 • 7 marca 2018

Termin: 20 marca 2018 / godzina 18:00 – 19:30


KONSTRUKTYWNY TEMAT   –   
O PROJEKTOWANIU KOSTIUMÓW

Już 20 marca zapraszamy na spotkanie ze specjalistką w dziedzinie projektowania kostiumów Wojciechem Dziedzicem!

Na czym polega praca projektanta kostiumów? Czy trzeba mieć szczególne predyspozycje do wykonywania tego zawodu? Jakie wyzwania niesie praca nad kostiumami do teatru i opery, jak wygląda taka współpraca w Polsce i za granicą?
Jeśli jesteś zainteresowany pracą projektanta, bądź interesują Cię tajniki tego zawodu, to spotkanie właśnie dla Ciebie!

Jeśli chcesz konstruktywnie spędzić czas, posłuchać i podyskutować – gorąco zapraszamy!

 

KONSTRUKTYWNY GOŚĆ

WOJCIECH DZIEDZIC – Projektant mody i kostiumów. Studiował na wydziale mody w Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie, Fashion Institute Arnhem oraz w Central St Martin`s w Londynie. Projektowal dla domu mody Alberta Ferretti i Jil Sander. Jego prace byle prezentowane na wystawach i pokazach w Rzymie, Paryżu, Londynie i Amsterdamie. Był wykładowcą na wydziale mody Gerrit Rietveld Academie i Central St Martin`s w Londynie, obecnie wykładowca i opiekun specjalności fashion design w School of Form w Poznaniu. Zaprojektował kostiumy do ponad 50 przedstawień teatralnych, operowych i musicali miedzy innymi dla Teatro Real Madryt, Opery Komicznej w Berlinie, Washington National Opera, Toneelgroep Amsterdam w Amsterdamie, La Monaine w Brukseli, Opera National w Lyonie, Teatru Capitol we Wroclawiu, Teatru Maryjskiego w Sankt Petersburgu i innych. ,,Czarownice z Salem” oraz ,,Szklana Menażeria” były wystawiane w teatrach na Broadway`u w Nowym Jorku. Współpracował z reżyserami: Ivo van Hove, Pierre Audi, Johan Simon, Mariusz Treliński, Grzegorz Jarzyna i wielu innymi. Mieszka i pracuje w Amsterdamie.


FORMA
to nie tylko szkoła oferująca profesjonalne kursy szycia i konstrukcji odzieży, ale przede wszystkim miejsce inspiracji, gdzie spotykają się osoby, dla których moda to prawdziwa życiowa pasja.

Wstęp na spotkania jest bezpłatny!

News Image

KONSTRUKTYWNE SPOTKANIE #10 !

 • 4 stycznia 2018

Termin: 17 stycznia 2018 / godzina 18:00 – 19:00


KONSTRUKTYWNY TEMAT   –   
PROJEKTOWANIE MARKI

Już 17 stycznia zapraszamy na spotkanie ze specjalistką w dziedzinie projektowania doświadczeń i tworzenia marki Agatą Kiedrowicz!

Jak wyróżnić się na rynku mody i tworzyć konkurencyjne idee, produkty i usługi? Czym są trendy, jak je rozpoznać, jaki mają wpływ na nasze emocje i działania? Jak nauczyć się języka mody, która jest papierkiem lakmusowym społeczno-kulturowych przemian? Jak stworzyć silną markę osobistą, która zmieni świat i Ciebie?

Podczas spotkania opowiem o autorskim cyklu kursów z obszaru Projektowania marki które prowadzę w szkole FORMA. Całość składa się z trzech osobnych modułów – każdy stanowi odrębną część, ale uzupełnia się z innymi. Kurs “Trendy. Research i analiza rynku mody” dotyczy wiedzy o trendach – jak rozumieć i badać zmiany zachodzące w społeczeństwie, modzie, designie i jak wdrażać tą wiedzę do swojej praktyki. W ramach kursu “Brand new” uczestnicy tworzą tożsamość i strategię swojej marki – marki rozumianej szeroko: jako koncept, przedsięwzięcie czy event który chcecie zrealizować, a także rozwój osobisty czy zawodowy. Kurs “Komunikacji marki” pokazuje jak spójnie i skutecznie pisać i mówić o swojej marce, i docierać do właściwych odbiorców poprzez odpowiednio dobrane kanały komunikacji.

Jeśli chciał(a)byś wziąć udział w kursie, a masz pytania, lub wątpliwości – wpadnij koniecznie!
Jeśli chcesz konstruktywnie spędzić czas, posłuchać i podyskutować – tym bardziej gorąco zapraszamy!

 

KONSTRUKTYWNY GOŚĆ

AGATA KIEDROWICZ – projektantka, kuratorka interdyscyplinarnych projektów i wystaw, dziennikarka, wykładowczyni. Autorka publikacji i wywiadów z obszaru dizajnu, mody i sztuki (m.in. na łamach FUTU, Monitor Magazine, KUBKUK), prowadzi autorską rubrykę „Smaki Dizajnu” w tygodniku KulturaLiberalna.pl. Interesuje ją szeroko rozumiane projektowanie jako narzędzie eksploracji i krytyki rzeczywistości oraz sensoryczny wymiar dizajnu. Współzałożycielka (wraz z Martą Szostek) studia projektowego SUPERGIRLS DO DESIGN. Prowadzi autorskie projekty edukacyjne z obszaru mody i dizajnu. Współpracuje z projektantami, artystami, instytucjami kultury i sztuki (m.in. BWA Wrocław, Łódź Design Festival, Next Nature, Design Festival Szczecin, Malta Festival, School of Form, Akademia Sztuki w Szczecinie, ASP Gdańsk, Galeria Miejska Arsenał, Teatr Polski w Poznaniu).Działa na pograniczu dziedzin; w swojej praktyce łączy myśl projektową (absolwentka wzornictwa na School of Form) oraz oraz refleksję humanistyczną (ukończyła studia filozoficzne na Uniwersytecie Szczecińskim. Zajmuje się także researchem trendów, kreatywną strategią oraz publikacjami wizerunkowymi dla marek z obszaru mody i dizajnu (m.in. YES, PURO Hotels).


FORMA
to nie tylko szkoła oferująca profesjonalne kursy szycia i konstrukcji odzieży, ale przede wszystkim miejsce inspiracji, gdzie spotykają się osoby, dla których moda to prawdziwa życiowa pasja.

Wstęp na spotkania jest bezpłatny!

News Image

KONSTRUKTYWNE SPOTKANIE #9 !

 • 6 listopada 2017

Termin: 21 listopada 2017 / godzina 18:00 – 20:00

Już 21 listopada zapraszamy na spotkanie ze stylistką Joanną Kuchtą – porozmawiamy o modzie wyjątkowo konstruktywnie i radośnie.

THINK PINK! BAW SIĘ STYLEM!

Czym tak naprawdę zajmuje się stylista, czym zajmuje się Joanna? W skrócie: ubiera ludzi. Stylizacja to dla niej element stylu życia i jednocześnie sposób na życie. Choć często musi działać pod presją czasu, nigdy nie chodzi na kompromisy w modzie. Uważa, że jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów.. ale najpierw chciałaby trochę z Wami pogadać – o czym dokładnie?

 • O stylizacji profesjonalnie i bez nadęcia: Czyli o stylu jako formie i o tym jak ważne jest zadawanie pytań i szukanie rozwiązań, by stworzyć stylizację na potrzeby własne, klienta czy do sesji zdjęciowej. Porozmawiamy także o tym, dlaczego w Polsce tak naprawdę nie ma takiego zawodu jak stylista.
 • O tym, że każdy jest stylistą: Nie jesteś jabłkiem ani gruszką czy innym owocem, ani żadną z pór roku! Każda z nas ma swój idealny fason i super proporcje! Wszystkie kolory są piękne i pasują do każdego, to tylko kwestia znalezienia swojego odcienia. Dowiecie się również dlaczego modą warto się bawić, w tym popełniać błędy oraz, że stylizując ludzi i ubrania, spontanicznie opowiadamy historię – osobistą, swojej marki czy klienta.
 • I trochę branżowych plotek: Joanna zdradzi Wam, czego kobiety i mężczyźni zazdroszczą stylistce, jak wygląda jej szafa i czego jeszcze w niej brakuje do pełni szczęścia. Zaskoczy Was tym jaką torbę najczęściej nosi i ile kosztowała.

 

KONSTRUKTYWNY GOŚĆ

Joanna Kuchta, stylistka z pasją i zacięciem, psycholog, twórczyni marki MODELOVE i współwłaścicielka studia MLEKO.
Szeroko zorientowana na modę, na koncie ma stylizacje do dziesiątek sesji zdjęciowych i filmowych dla wielu polskich marek, liczne warsztaty wizerunkowe i metamorfozy stylu klientów indywidualnych.
Współpracuje m.in. z Amica, Bambino, Cymes, Nivea, Pan Tu Nie Stał, Hilding, Semilac,… więcej już nie będziemy tu wymieniać.
Absolwentka m.in. St Martin’s School Of Art w Londynie, i Szkoły Stylu Moniki Jaruzelskiej.

 

KONSTRUKTYWNE SPOTKANIA

Cykl wydarzeń organizowanych przez FORMA Poznańska Szkoła Konstrukcji Ubioru, których celem organizowanych przez nas spotkań jest dzielenie się wiedzą, wymiana modowych doświadczeń, nawiązywanie inspirujących znajomości oraz kreatywne spędzenie wolnego czasu 🙂

FORMA to nie tylko szkoła oferująca profesjonalne kursy szycia i konstrukcji odzieży, ale przede wszystkim miejsce inspiracji, gdzie spotykają się osoby, dla których moda to prawdziwa życiowa pasja.

Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny!

News Image

TEORIA MODY – twórcze spotkanie otwarte

 • 23 października 2017

Termin: 27 października 2017 / godzina 18:00 – 20:00

Zapraszamy na otwarte spotkanie z Agatą Kiedrowicz, które dotyczyć będzie kursów w zakresie Teorii Mody. ​​
Do naszej pracowni zapraszamy absolwentów kursów „Trendy. Instrukcje obsługi. Niezbędnik twórcy mody przyszłości” i „Brand new. Budowanie tożsamości i strategii marki” oraz wszystkie osoby, które są zainteresowane tematyką tworzenia tożsamości i wizerunku marki odzieżowej.

W twórczej atmosferze będziemy odpowiadać na wszystkie Wasze pytania na temat naszych kursów, będziecie mieć niepowtarzalną okazję skonsultować swoje pomysły z naszą specjalistką od wizerunku marki – Agatą Kiedrowicz, która pomoże Wam wybrać odpowiednie zajęcia, kursy i wskaże ciekawe rozwiązania rozwojowe dla Waszych pomysłów.

Dla naszych absolwentów będzie to także okazja do pokazania innym swoich prezentacji, nad którymi pracowali podczas kursów.

Zabierzcie ze sobą swoje pomysły, przyjdźcie do nas na kawę, porozmawiać o wszystkim co związane jest z branżą fashion i dajcie się zainspirować do działania! 😀

Wstęp wolny!

 

News Image

KONSTRUKTYWNE SPOTKANIE #8 !

 • 10 października 2017

Termin: 17 października 2017 / godzina 18:00 – 20:00

Najbliższa edycja cyklu #KonstruktywneSpotkania dotyczyć będzie problemów i wyzwań związanych z wprowadzaniem młodej i odważnej marki modowej na rynek Polski.

KONSTRUKTYWNY TEMAT

Jak polski rynek modowy wygląda od kuchni? Czy łatwo jest przebić się wśród wielu innych projektantów ze swoimi pomysłami. Jakie trudności stoją przed początkującymi projektantami mody?

Diligent to marka modowa, która należy do młodej fali projektowej, prezentującej nowe i odważne podejście do mody, które nie skupia się jedynie na kreacji, a wyrazie artystycznym na pograniczu dylematów społecznych.
Za projektową stronę marki odpowiadają Szymon Mrózek i Marta Pospieszna, którzy podczas spotkania opowiedzą o początkach powstawania marki, procesie twórczym kolekcji, międzybranżowych kolaboracjach, a także o obecnej sytuacji rynkowej i jej wpływie na młode marki modowe.

KONSTRUKTYWNY GOŚĆ

Diligent, to marka modowa , która redefiniuje sportową elegancję.Charakteryzuje się mocnym kolorem, graficznością, przeskalowanymi formami, odważnymi wzorami oraz wysoką jakością materiałów. W kolekcjach przeplata się dialog mody ulicy ze współczesną sztuką i architekturą oraz zagadnieniami na pograniczu dylematów społecznych. Produkty marki przyciągają uwagę i wyraźnie komunikują swoje przesłanie – są inne, gdyż mają się wyróżniać. W proces kreacji projektów zaangażowani są artyści z różnych dziedzin sztuki. Diligent nie kategoryzuje swoich ubrań – tworzy dla indywidualności. Projekty marki zostały docenione przez międzynarodowe media: Vogue Italia, I-D, Kultblut, FuckingYoung, Elle i wiele innych.

KONSTRUKTYWNE SPOTKANIA

Cykl wydarzeń organizowanych przez FORMA Poznańska Szkoła Konstrukcji Ubioru, których celem organizowanych przez nas spotkań jest dzielenie się wiedzą, wymiana modowych doświadczeń, nawiązywanie inspirujących znajomości oraz kreatywne spędzenie wolnego czasu 🙂

FORMA to nie tylko szkoła oferująca profesjonalne kursy szycia i konstrukcji odzieży, ale przede wszystkim miejsce inspiracji, gdzie spotykają się osoby, dla których moda to prawdziwa życiowa pasja.

Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny!

News Image

DRZWI OTWARTE W FORMIE!

 • 8 września 2017

ZAPRASZAMY NA WYKŁADY I WARSZTATY  W SZKOLE FORMA! 15 – 16 WRZEŚNIA


Zapraszamy serdecznie na dni otwarte do naszej szkoły, w ramach których będziemy odpowiadać na wszystkie Wasze pytania dotyczące naszej działalności, a nasi wykładowcy opowiedzą o kursach, które u nas prowadzą 🙂

Chętni będą mogli wziąć udział w kilku warsztatach praktycznych dotyczących poszczególnych dziedzin!

Przyjdź na dni otwarte do FORMY i dowiedz się!

PROGRAM:

15 września (piątek)

1.Wykład i warsztaty „O konstrukcji i szyciu” – godz. 17:00

Anna Joniak wprowadzi Was w świat konstrukcji odzieży, opowie o tym jak wygląda praca konstruktora i dlaczego warto posiadać wiedzę w zakresie konstrukcji. Dowiecie się także nieco na temat zawodu krawca, tego jak łączą się obie te profesje i są niezbędne przy tworzeniu kolekcji odzieży i  uzupełniają się wzajemnie.

Podsumowaniem wykładu będzie warsztat modelowania na manekinie spódnicy, podczas którego każdy uczestnik będzie pracował na osobnym stanowisku z manekinem.

Czas trwania: 1,5 h

Prowadząca: Anna Joniak – Absolwentka Szkoły Odzieżowej w Poznaniu oraz Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu na kierunku “ Projektowanie i kreacja mody”. Od wielu lat zawodowo zajmuje się konstrukcją i modelowaniem odzieży damskiej i męskiej. Pracowała dla wiodących polskich producentów opracowują linię konstrukcyjną modeli. Wykładowca konstrukcji ubioru w Katedrze Wzornictwa School of Form Uniwersytetu SWPS w Poznaniu. Jako projektant kroju z pasją podchodzi do zagadnień konstrukcji, śledząc nowinki technologiczne i aktualne trendy w modzie. Pracuje w systemach konstrukcji komputerowej, ale docenia zalety modelowania ręcznego.

2. Wykład i warsztaty „Historia mody. Jak z niej korzystać” – godz. 18:30

Piotr Szaradowski poprowadzi dla Was warsztat dotyczący tego co się w historii  mody powtarza. Na podstawie historycznych przykładów, prowadzący opowie o tym jak pewne trendy w modzie powracają do łask i dlaczego tak się dzieje. Dodatkowo każdy uczestnik będzie mógł samodzielnie pracować nad wybranymi przykładami z historii mody pod okiem specjalisty w tym zakresie.

Czas trwania: 1,5 h

Prowadzący: Piotr Szaradowski – Muzealnik, wykładowca, autor książki Francja elegancja. Z historii haute couture (Wydawnictwo Dolnośląskie, 2016); kurator i autor scenariuszy wystaw poświęconych modzie XX wieku. Przez 7 lat prowadził autorskie cykle wykładów na temat historii mody francuskiej w poznańskim Domu Bretanii. Opiekuje się kolekcją ubiorów Muzealne Mody.

 

16 września (sobota)

1. Wykład “Teoria mody: Trendy. Branding. Komunikacja” – godz. 17:00

Podczas prezentacji Agata Kiedrowicz opowie o nowym rocznym Kursie z teorii mody i designu, który prowadzi w FORMIE. Składa się on z trzech osobnych modułów – każdy stanowi odrębną całość, ale uzupełnia się z innymi. Część “Trendy. Instrukcja obsługi” dotyczy wiedzy o trendach – jak rozumieć i badać zmiany zachodzące w społeczeństwie, modzie, designie i jak wdrażać tą wiedzę do swojej praktyki. W ramach części “Brand new” uczestnicy tworzą tożsamość i strategię swojej marki – ale marki rozumianej szeroko – również jako przedsięwzięcie, event czy pomysł, który chcecie zrealizować, także rozwój osobisty czy zawodowy. Przy pomocy odpowiednich narzędzi tworzymy przepis na markę, który najpierw trzeba zrealizować (strategia), a następnie zakomunikować. Część trzecia dotyczy komunikacji, uczy jak spójnie i skutecznie pisać i mówić o swojej marce oraz docierać do właściwych odbiorców.

Czas trwania: 30 min

Warsztat “Moodboard – komunikacja obrazem” – godz. 17:30

(krótkie wprowadzenie, samodzielna praca uczestników plus konsultacje z prowadzącą)

Jak skutecznie komunikować swoje pomysły / koncepcje / idee za pomocą środków wizualnych? Moodboard jest prostym i skutecznym narzędziem komunikacji z klientem / odbiorcą Waszych pomysłów, niezależnie od tematu i stopnia zaawansowania projektu / przedsięwzięcia. Także uniwersalnym – możecie stosować go (prawie) zawsze i wszędzie. By skutecznie oddawał Wasze idee, dobrze poznać zasady organizujące pracę: reguły kompozycji, stosowanie koloru, dobór treści wizualnych i tekstowych, techniki kolażu, stosowanie próbek materiałów i elementów sensorycznych. Przyjdźcie i zróbcie swój moodboard!

Czas trwania: 1h  

Prowadząca: Agata Kiedrowicz – Head of trend w Yes, projektantka, dziennikarka, współzałożycielka – wraz z Martą Szostek – studia projektowego SUPERGIRLS DO DESIGN. Autorka publikacji oraz kuratorka interdyscyplinarnych projektów związanych z designem, modą i sztuką. Zajmuje się researchem trendów, kreatywną strategią oraz wizerunkiem marek z obszaru mody i designu.

 

2. Wykład i warsztaty “Ilustracja Mody i Rysunek Żurnalowy” – godz. 18:30

Sylwia Dębicka wprowadzi Was w tematykę historii ilustracji w modzie i pracy ilustratora. Podczas prezentacji opowie również o wszystkich warsztatach, jakie prowadzi w FORMIE (Rysunek żurnalowy poziom I i II oraz nadruki na tkaninie), a uczestnicy będą mogli samodzielnie zaprojektować pod jej okiem swoje projekty z wykorzystaniem profesjonalnych materiałów plastycznych. Przewidziane są również konsultacje z prowadzącą.

Czas trwania: 1,5 h

Prowadząca: Sylwia Dębicka – artystka i ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, laureatka prestiżowego Art & Fashion Forum by Grażyna Kulczyk. W 2016 roku z sukcesem zaprezentowała swoje prace na wystawie w prestiżowej Galerie Nikki Diana Marquardt w Paryżu. Do jej klientów należą m.in.: Givenchy, Dior, Haarper’s Bazaar, Clé de Peau Beauté. Pracę tworzy głównie „analogowo”- ręcznie na papierze lub płótnie, do których wykonania eksperymentuje z różnymi mediami (np. akwarelą, stalorytem).


Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona!
Obowiązują zapisy:
➡️ biuro@forma-szkola.pl

Zajęcia są całkowicie bezpłatne.
Zapewniamy wszystkie materiały.

News Image

WAKACYJNE KURSY W FORMIE

 • 20 czerwca 2017


PRZY ZAPISIE DO KOŃCA CZERWCA  10 %  RABATU !

Wakacyjna oferta kursów w naszej szkole to wyjątkowa okazja do zdobycia bardzo obszernej wiedzy w krótkim czasie. Kursy Wakacyjne to cykl zajęć skondensowanych, które umożliwiają zdobycie kompetencji z zakresu szycia, konstrukcji, rysunku żurnalowego oraz poszerzyć wiedzę o takie dziedziny jak historia mody, trendy w modzie czy budowanie tożsamości i strategii marki. Zajęcia odbywają się codziennie po 8 godzin lekcyjnych lub w weekendy dzięki czemu uczestnicy są w stanie odbyć wymaganą liczbę godzin w danym kursie. Zaletą wakacyjnych kursów jest możliwość ukończeniu kilku pełnych kursów w bardzo krótkim czasie, a skondensowany cykl pozwala łatwej skorzystać z tej formy kursu osobom z poza Poznania.
Więcej o ofercie wakacyjnej znajdziesz  –>TUTAJ<–