Zamów kurs

 Zachęcamy Was do pomocy przy społecznej akcji jaką jest szycie kombinezonów z wykroju stworzonego przez nas, projektantkę Magdę Hasiak oraz z zaangażowaniem się również marki iNEEDle! Dzięki naszemu doświadczeniu i możliwościom mogliśmy wspomóc ten szczytny projekt i zrobić coś dobrego dla ludzi, którzy każdego dnia pomagają innym w szpitalach i jednostkach medycznych. Pracownicy służby zdrowia są szczególnie narażeni na kontakt z wirusem, a niestety nie mają wystarczających zapasów nawet do podstawowych artykułów ochrony. Każdy kombinezon uszyty przez Ciebie może uratować komuś życie. Jeśli masz czas i posiadasz umiejętności szycia to możesz wykonać ten projekt.

KOMBINEZON MEDYCZNY powinien być szyty z włókniny polipropylenowej o gramaturze średnio  50-70g/m²! Materiał możesz zakupić w sprawdzonych przez nas hurtowniach u Stefana lub w BEMAXIE - niestety z racji braków na rynku włókniny często trzeba poczekać się na dostawę.
Więcej szczegółów z danymi o ilości potrzebnego materiału, dodatków, jak ułożyć szablony, w jakiej kolejności szyć znajdziesz w instrukcji.

INSTRUKCJA - KOMBINEZON MEDYCZNY Z KAPTUREM - kliknij tutaj

W wspólnej inicjatywie wykonaliśmy SZABLON KOMBINEZONU MEDYCZNEGO który udostępniamy darmowo w różnych formatach elektronicznych skierowane dla firm jak i osób prywatnych, w rozmiarach S/M oraz L/XL.

Poniżej możesz pobrać szablony na Kombinezon w formacie  pdf w skali 1:1 do wydrukowania na drukarce domowej na kartce A4. Dla sprawdzenia ustawień drukarki (aby nie zmniejszała) proszę najpierw wydrukować tylko 1 stronę i sprawdzić czy kontrolny kwadrat ma wymiary 5/5 cm.  Szablony do wydrukowania są podzielone na 3 części, elementy rozmiarów są mieszane -  załączamy poniżej też podgląd wydruków szablonów do sklejenia. Z otrzymanych posklejanych kartek otrzymamy komplet szablonów pojedynczych w rozmiarze S/M i L/XL do wycięcia i ułożenia najlepiej na złożonym materiale-włókninie.

PODGLĄD DO SKLEJANIA SZABLONÓW KOMBINEZONU MEDYCZNEGO  S/M I L/XL - kliknij tutaj

SZABLONY KOMBINEZONU MEDYCZNEGO W ROZMIARZE S/M I L/XL - PRZÓD - kliknij tutaj

SZABLONY KOMBINEZONU MEDYCZNEGO S/M I L/XL_- RĘKAW I KAPTUR- kliknij tutaj

SZABLONY KOMBINEZONU MEDYCZNEGO S/M I L/XL - TYŁ I LISTWA - kliknij tutaj

Osobno dołączamy plik na kaptur zamknięty dołem stójką który powstał w międzyczasie na prośbę niektórych szpitali - nieco trudniejszy sposób do wszycia gumki, ale lepiej chroniący kształt.

PODGLĄD DO SKLEJANIA SZABLONU NA KAPTUR ZAMKNIĘTY DO KOMBIN. MED. - kliknij tutaj

SZABLON NA KAPTUR ZAMKNIĘTY DO KOMBINEZONU MEDYCZNEGO - kliknij tutaj

Dla osób które nie chcą sklejać 75 kartek, a mają dostęp do możliwości wydruku wielkoformatowego możemy dosłać mailem wersje w zapisie PLT, dla niższych kosztów są to wydruki pojedynczych szablonów (tzn. szablony nie mają par np. jest tylko jeden przód zamiast przód prawy i lewy ) - poniżej w linku podgląd na przygotowany wydruk kombinezonu. Szablony w  rozm. S/M i L/XL do wycięcia i ułożenia na złożonym materiale lub odrysowanie par i rozłożenie wg proponowanego niżej ułożenia.

PODGLĄD WYDRUKU WIELKOFORMATOWEGO SZABLONÓW POJEDYNCZYCH W ROZMIARZE S/M I L/XL - kliknij tutaj

Możemy również wydrukować szablony lub układ na termopapierze, zależnie od wybranej opcji koszt wydruku to mniej więcej  15 - 45 zł  zależy od wybranej opcji: pojedyncze szablony w jednym rozmiarze czy komplet szablonów w pełnej rozmiarówce w danym modelu. Możemy umówić się na odbiór  osobisty w siedzibie szkoły lub wysyłać kurierem - koszt 20 zł.

Dla firm i osób, które pracują w programie CAD do produkcji odzieży możemy wysłać mailowo zapisy w DXF i RUL - do konwertowania  do innych programów.
Jeśli firmy, osoby wolą skorzystać z możliwości dostępu do plotera to wysyłamy plik PLT na szerokość układu 150 i 160 cm. Podgląd graficzny szablonów i układów które przesyłamy można zobaczyć otwierając linki poniżej.

PODGLĄD UŁOŻENIA SZABLONÓW KOMBINEZONU NA SZER. WŁÓKNINY 160 cm 

PODGLĄD UKŁADU KOMBINEZONU NA SZER. WŁÓKNINY 150 cm 

 

Prośbę o przesłanie plików możesz wysłać poprzez formularz umieszczony po prawej stronie, podając w wiadomości rodzaj potrzebnego pliku.

lub napisz do nas na e-mail: biuro@forma-szkola.pl .

 

Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji!
Dbajmy o siebie i życzymy dużo zdrowia!


Jak to Magda Hasiak rzuciła hasło:
RAZEM POKONAMY ZARAZĘ!!! 


Jeśli masz pytania to zachęcamy do wysyłania wiadomości na biuro@forma-szkola.pl


0.00 ZŁ / --

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu