Zamów kurs

Konsultacje indywidualne:

  • z zakresu historii mody głównie od połowy XIX wieku do dziś, choć możliwy jest również inny przedział czasowy, zwłaszcza w przypadku tematów związanych z samą metodologią historii mody.

  • z zakresu wystawiennictwa ubiorów w muzeach i galeriach. Konsultacje dotyczyć mogą zakresu tematycznego wystaw/ projektów, scenariuszy i szczegółowych rozwiązań, poszukiwania rozwiązań najlepszych dla danej przestrzeni.

  • możliwe również konsultacje w innych tematach związanych z modą i jej historią zwłaszcza w ujęciu multidyscyplinowym.


Konsultacje dla wszystkich zainteresowanych historią mody.

Szczegółowy zakres konsultacji za każdym razem jest ustalony z prowadzącym. Na tej podstawie oszacowany zostanie czas konsultacji.

Realizacja konsultacji w ustalonym wcześniej terminie.

Prowadzący:
Piotr Szaradowski – doktor nauk humanistycznych (historia sztuki), wykładowca, muzealnik (kustosz dyplomowany). Autor książki Francja elegancja. Z historii haute couture (Wyd. Dolnośląskie 2016) oraz wielu artykułów poświęconych modzie w kontekście muzeów czy modzie jako naukowej dyscyplinie.

Przez osiem lat prowadził autorskie cykle otwartych wykładów na temat historii mody francuskiej w poznańskim Domu Bretanii ze szczególnym uwzględnieniem XX wieku. Przez 10 lat pracował jako edukator w Muzeum Narodowym w Poznaniu.

Kurator /autor scenariuszy wystaw poświęconych historii mody: Alfabet mody (Muzeum Historii Ubioru w Poznaniu (2020), Moda w polskim kinie na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2018), Dialogi w wyobraźni. Wystawa strojów i obiektów z kolekcji Muzealne Mody i Muzeum Zamkowego w Pszczynie (Stajnie Książęce Muzeum Zamkowe w Pszczynie 2018); Kropka w kropkę. „Muzealne Mody” w CSW Toruń (CSW Toruń 2016), Alfabet mody XX wieku (Muzeum Regionalne w Kutnie 2015), Elegancja-Francja. Z historii haute couture, (Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi 2014), Elegancja-Francja. Z historii mody XX wieku (Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, 2013).
Beneficjent programu Kultura Polska na Świecie Instytutu Adama Mickiewicza (2019), Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2018) oraz The Getty Foundation International Fellowship Program (2015).

Zajmuje się merytoryczną opieką prywatnej kolekcji ubiorów XIX-XX wieku www.muzealnemody.org.

TERMIN: USTALANY INDYWIDUALNIE / ZAPRASZAMY DO KONTAKTU PRZEZ FORMULARZ!

LICZBA OSÓB W GRUPIE: 1
CENA KONSULTACJI zależna od liczby godzin


od 1 do 8 - 140 zł/1h lekcyjna
od 9 do 16 - 120 zł/ 1h lekcyjna
pow. 16 - 99 zł/ 1h lekcyjna


MIEJSCE: On-line lub też w: Szkoła Mody FORMA, ul. Wrocławska 21/11 w samym centrum Poznania.

 
95.00 ZŁ /

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu