Zamów kursKurs z historii mody w szkole FORMA to możliwość poznania w przystępny sposób mody ostatnich stu lat. Podczas zajęć w podstawowym zakresie omówione zostaną zmiany estetyczne - style i sylwetki charakterystyczne dla poszczególnych dekad. Oprócz tego prowadzący zapozna uczestników również z tymi aspektami, które nie są zwykle widoczne na pierwszy rzut oka - społecznymi, ekonomicznymi i politycznymi. Pozwoli to uporządkować wiedzę i wskazać, jak ją uzupełnić.  Kurs przygotowany jest bowiem w taki sposób, by wspomóc nie tyle wyuczenie się historii mody, ile jej zrozumienie.
Przeważać będzie forma wykładowa, ale będzie też czas na rozmowę czy dyskusję.

Program:

Piątek:

  •  Źródła do poznania historii mody.

  • Moda w latach 1918 – 1929


Sobota:

  • Moda w latach 1930 - 1969


Niedziela:

  • Moda w latach 1970 - 1990

  • Moda w latach 1991 - do dziś
    Podsumowanie kursu


Co zyskujesz?
Uporządkowaną wiedzę na temat stylów w ubiorze z ostatnich stu lat, czynników wpływających na zmiany w modzie oraz tego jak jak patrzeć na historię mody.

Dla kogo?
Dla wszystkich, którzy chcieliby bardziej poznać i uporządkować wiedzę na temat ostatnich stu lat mody: Dla teoretyków - dziennikarzy, blogerów -  i praktyków - projektantów, stylistów, konstruktorów i krawcowych -  z obszaru mody, studentów kierunków fashion i wszystkich związanych z modą i ubiorem.

Osoba prowadząca: Piotr Szaradowski- wykłada historię mody w School of Form Uniwersytetu SWPS. Przez osiem lat prowadził autorskie cykle otwartych wykładów na temat historii mody francuskiej w poznańskim Domu Bretanii. Główne punkty jego zainteresowań to historia mody XIX-XX wieku; sposoby prezentowania ubiorów w muzealnych przestrzeniach; materialne aspekty mody.

TERMIN: 21-23 czerwiec 2024 / ZAPISY TRWAJĄ!


CZAS TRWANIA KURSU: 3 spotkania / 20 h lekcyjnych
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ: 1x piątek, sobota, niedziela
GODZINY: piątek: 17.00-20.15 (przerwa 15 minut), sobota, niedziela 9:00 - 16.15 (w tym przerwy łącznie 75 minutowy czas przerwy)
LICZBA OSÓB W GRUPIE: 4-8 osób
CENA WARSZTATU: 750 zł. OSTATNIA EDYCJA W TEJ CENIE!

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 350 zł, wliczana w koszt kursu.
Dla naszych stałych kursantek i kursantów rabaty! 

750.00 ZŁ /

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu