Zamów kurs


Kurs z historii mody w szkole FORMA to możliwość poznania w przystępny sposób mody ostatnich stu lat. Podczas zajęć w podstawowym zakresie omówione zostaną zmiany estetyczne - style i sylwetki charakterystyczne dla poszczególnych dekad. Oprócz tego prowadzący zapozna uczestników również z tymi aspektami, które nie są zwykle widoczne na pierwszy rzut oka - społecznymi, ekonomicznymi i politycznymi. Pozwoli to uporządkować wiedzę i wskazać, jak ją uzupełnić.  Kurs przygotowany jest bowiem w taki sposób, by wspomóc nie tyle wyuczenie się historii mody, ile jej zrozumienie.
Przeważać będzie forma wykładowa, ale będzie też czas na rozmowę czy dyskusję.

Program:

Sobota:

  • Historia mody czyli historia czego?  Źródła do poznania historii mody.  Moda w latach 1917 – 1929

  • Moda w latach 1929 - 1957


Niedziela:

  • Moda w latach 1957 - 1981

  • Moda w latach 1981 - 2017.  Podsumowanie kursu


Co zyskujesz?
Uporządkowaną wiedzę na temat stylów w ubiorze z ostatnich stu lat, czynników wpływających na zmiany w modzie oraz tego jak jak patrzeć na historię mody.

Dla kogo?
Dla wszystkich, którzy chcieliby bardziej poznać i uporządkować wiedzę na temat ostatnich stu lat mody: Dla teoretyków - dziennikarzy, blogerów -  i praktyków - projektantów, stylistów, konstruktorów i krawcowych -  z obszaru mody, studentów kierunków fashion i wszystkich związanych z modą i ubiorem.

Osoba prowadząca: Piotr Szaradowski- wykłada historię mody w School of Form Uniwersytetu SWPS. Przez osiem lat prowadził autorskie cykle otwartych wykładów na temat historii mody francuskiej w poznańskim Domu Bretanii. Główne punkty jego zainteresowań to historia mody XIX-XX wieku; sposoby prezentowania ubiorów w muzealnych przestrzeniach; problem funkcjonowania ubioru jako dzieła sztuki.

 

ZAPYTAJ O TERMIN / ZAPISY TRWAJĄ!

 

CZAS TRWANIA KURSU: 2 spotkania / 20 h lekcyjnych
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ: sobota, niedziela
GODZINY: 9:00 - 19:00 z przerwą 13:00-15:00
LICZBA OSÓB W GRUPIE: 8 - 16 osób

 

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 200 zł, wliczana w koszt kursu.
Dla naszych stałych kursantek i kursantów rabaty! 

580.00 ZŁ / kurs

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu