Zamów kurs

W zaledwie 3 zajęcia nauczysz się nowych umiejętności szycia i uszyjesz samodzielnie płaszcz typu kardigan dopasowany do Twojej sylwetki!  Poznasz jak dostosować gotowe formy dla siebie i  prawidłowo wg nich skroić w sposób który ułatwi dalsze szycie. W trakcie zajęć uczestnik nauczy się  przygotować elementy do szycia po przez wzmocnienie w odpowiednich miejscach oraz jak i w jakiej kolejności fachowo, a zarazem łatwo uszyć płaszcz - kardigan.
Z zajęć wyjdziesz z własnymi formami aby powtórzyć szycie już w domu:)  a dobierając materiał może będzie to suknia kimono na co dzień a może szlafrok na relaksujące wieczory lub poranki  i to z tego samego wykroju!

Wymagania wstępne: podstawy szycia

Program:

  • Wstęp do szycia:  jak powinny wyglądać prawidłowo przygotowane formy,  jak go dostosować do naszej sylwetki.

  • Krojenie kimona: nauczysz się w jaki sposób należy prawidłowo ułożyć gotowe formy na materiał, łatwo dodać szwy, zapasy na podwinięcie i pod naszym okiem samodzielne wykroisz części z tkaniny, klejonki.

  • Klejenie, wzmacnianie taśmami: w odpowiednich miejscach stabilizacja materiału wkładem klejonym i taśmami klejonymi, aby kimono ładnie leżało i sprawniej się szyło.

  • Szycie: poznasz w jakiej kolejności warto zszywać elementy, jak prasować pomiędzy szyciem. Nauczysz się jak prawidłowo  wykończyć odszyciem brzegi, aby nie odstawały i nie wywijały się. Nauka wszycia kieszeni i estetycznego wykańczania dołu.

  • Prasowanie: nauczysz się metod prasowania w trakcie szycia i jak odświeżyć po uszyciu.


Ukończysz kurs nie tylko z nową wiedzą ale też z kompletem form kimona na własne wymiary które będziesz mógł wykorzystywać do innych kroi oraz uszytym płaszczem!


PROWADZĄCA:   Agnieszka Bogaczyńska


ZAPYTAJ O TERMIN/ ZAPISY TRWAJĄ!


CZAS TRWANIA KURSU: 3 spotkania / 12 h lekc.
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ: 3x CZWARTEK
GODZINY: 17:00-20:00
LICZBA OSÓB W GRUPIE: 3 - 5
CENA KURSU: 390 zł z materiałem własnym, 440 zł z materiałem FORMY

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 200 zł, wliczana w koszt kursu.
Dla naszych stałych kursantek i kursantów rabaty.

W cenie kursu zapewniamy wszystkie materiały do pracy (w tym tkaniny  szkoły lub można przynieś własne). 
390.00 ZŁ / kurs

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu