Zamów kurs

To kurs pokazujący historię mody przede wszystkim przez zachowane ubiory z minionego, XX wieku. Zajęcia bazują na omawianiu studiów przypadku, które razem ułożą się w spójną, jasną i zrozumiałą historię. Podczas kursu Uczestnicy dowiedzą się także gdzie szukać źródeł,
jak sobie z nimi radzić, i przede wszystkim jak je interpretować. Celem zajęć jest bowiem danie narzędzi, by Uczestniczący mogli w samodzielny sposób korzystać z zasobów jakie daje historia mody minionego wieku i rozumieli ich znaczenie.


Czego możesz się dowiedzieć i co zyskujesz?

- Czym jest historia mody, skąd czerpać o niej wiedzę, gdzie ich szukać wiarygodnych źródeł i jak je interpretować.
- Jak patrzeć nie tylko na zdjęcia, ale i na zachowane ubiory z ubiegłego wieku.
- Jak dostrzec to, czego nie widać na pierwszy rzut oka, jakie zadawać pytania, by do tego dotrzeć i poznać „alternatywne” historie mody.
- Co naprawdę znaczy zwrot mówiący, że „moda się powtarza”
- W trakcie kursu Uczestnicy będą mieli okazję pracować z ubiorami z kolekcje prowadzącego.
- Zajęcia będą miały formę warsztatową – będzie część teoretyczna jednak przede wszystkim dyskusja, praca nad zadanymi projektami badawczymi z historii mody.
- Kurs zakończy podsumowanie badanych projektów oraz wręczenie certyfikatów potwierdzających nabyte umiejętności i wiedzę.

Dla kogo?
projektantów, dziennikarzy mody, stylistów, trendseterów, konstruktorów, krawców, dla innych osób związanych z branżą mody, miłośników mody.


Osoba prowadząca:
Piotr Szaradowski -
wykłada historię mody w School of Form Uniwersytetu SWPS. Przez osiem lat prowadził autorskie cykle otwartych wykładów na temat historii mody francuskiej w poznańskim Domu Bretanii. Główne punkty jego zainteresowań to historia mody XIX-XX wieku; sposoby prezentowania ubiorów w muzealnych przestrzeniach; problem funkcjonowania ubioru jako dzieła sztuki. Więcej informacji o Piotrze- WYKŁADOWCY

ZAPYTAJ O TERMIN! 

CZAS TRWANIA KURSU:  1 weekend / 2 spotkania / 20 h lekc.
PLAN ZAJĘĆ: 
sobota, niedziela 9:00 - 19:00 z przerwą 13:00-15:00
LICZBA OSÓB W GRUPIE:
 4 - 8 osób


CENA KURSU:  600 zł

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 200 zł, wliczana w koszt kursu.
Dla naszych stałych kursantek i kursantów rabaty!

Jeśli myślisz, że ten kurs spodobałby się bliskiej Ci osobie --> możesz sprezentować jej Voucher na właśnie te zajęcia! Więcej informacji tu: Karty upominkowe
600.00 ZŁ / kurs

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu