Zamów kursWarsztaty  kierujemy do osób, które chcą  poszerzyć umiejętności z modelowania odzieży poprzez przekształcanie form płaskich podstawowych które wcześniej uczymy się dopasować do swojej/wybranej sylwetki a następnie po przez przekształcenia uzyskujemy formy wg wybranego projektu.  Na zajęcia zapraszamy osoby które już pracują z konstrukcją i modelowaniem ale też szyciem odzieży  i chcą poszerzyć wiedzę o modelowanie nietypowych elementów i kroi.
Zajęcia przygotowują do przekształcenia projektu odzieży w szablony czy też tzw. wykrój z którego uszyjesz upragniony ubiór!

W części pierwszej zajęcia będą ćwiczeniami z modelowania  tematycznego elementów  m.in. nietypowych rodzajów rękawów, elementów wypukłych, kloszowań i fałd, kształtowania elementów dodatkowych jak kołnierze, kieszenie nietypowe itp.,
2 część - będzie polegała na pracy modelowo-konstrukcyjnej nad konkretnym modelem ubioru i obejmuje również technologię szycia.

Warsztat jest kursem mocno rozwijającym umiejętności z modelownia, lecz nie wymaga odbycia podstawowych kursów konstrukcyjnych w naszej szkole.

Na zajęcia warto przynieść własne formy bazowe do wykonywania ćwiczeń. Dostępne będą formy w rozmiarach konfekcyjnych.

TEMATY ZAJĘĆ:

Część 1

  1. Zakładki, fałdy, kontrafałdy, marszczenia, elementy rozkloszowane - modelowanie przez rozcinanie i rozkładanie.

  2. Przenoszenie zaszewek w cięcia, marszczenia, zakładki, gubienie zaszewek - zamykanie zaszewek i przemieszczanie ich wybrania w inne formy.

  3. Rękawy z przesuniętą linią pachy - modelowanie rękawów typu pół-raglan i raglan, łączonych z karczkiem, kwadratową pachą, rękaw a opuszczaną pachą , ramieniem.

  4. Modelowanie elementów wypukłych - kieszenie z mieszkiem i inne wypukłe, nietypowe wyciągnięte główki rękawa, nietypowe elementy przestrzenne wychodzące z ubioru.

  5. Inne proponowane tematy:  • modelowanie różnego rodzaju zapięć: polo, koszulowe, zamek z listwą, kryte na guziki, dwurzędowe

  • odszycia / obsadzenia - zasady tworzenie,  rodzaje wykańczania brzegów

  • konstrukcja i modelowanie rożnego rodzaju kołnierzy i kapturów


Część 2

Praca modelowo-konstrukcyjnej nad konkretnym wybranym modelem ubioru  i obejmuje: modelowanie, opracowanie szablonów, krojenie z materiału zastępczego i technologiczne przygotowanie do szycia,  szycie i wykończenia - na tyle na ile starczy czasu, omówienie do dalszej pracy w domu.
Ta część ma zapoznać z całym procesem związanym z modelowaniem i technologią oraz sposobami wykończenia dzieży.  Pracujemy z modelami  wg  aktualnej mody i dostosowujemy możliwości współczesnej technologii  stosowanej w odzieżownictwie.

Program jest realizowany w sposób elastyczny i ostateczny jego kształt zależy od tempa pracy grupy. Priorytetem jest nauka, a nie tylko teoretyczna realizacja programu.

Osoba prowadząca: Anna Joniak

TERMIN: 22.08-25.08.2024 / ZAPISY TRWAJĄ!

CZAS TRWANIA:  4 spotkania / 32 h lekc.
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ: CZWARTEK-NIEDZIELA
GODZINY:  9:00-16:00
LICZBA OSÓB W GRUPIE:  4 - 8
CENA: 1750.00 zł

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 750 zł, wliczana w koszt kursu.
Dla naszych stałych kursantek i kursantów rabaty!

W cenie kursu zapewniamy wszystkie materiały do pracy (w tym tkaniny) 
1750.00 ZŁ /

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu