Jest to kurs dla osób posiadających już podstawową wiedzę w konstruowaniu ubiorów, które chcą uzupełnić i/ lub udoskonalić swój warsztat pracy konstruktora. Podejmowane podczas kursu zagadnienia stanowią dopełnienie programu, który obowiązywał na Rocznym Kursie Konstrukcji i Modelowania prowadzonym w ostatnich latach w FORMA Szkoła Mody. Zajęcia są w 90 % praktyką a w 10% czasu to przekazywanie teorii. Kurs jest prowadzony z praktycznym podejściem do konstrukcji na każdą sylwetkę, dużo czasu poświęcamy na modelowania różnych kształtów ubioru oraz szycie pozwalające zrozumieć pracę nad przygotowywanymi wykrojami.

Kurs jest skierowany do osób, które ukończyły kursy konstrukcji i modelowania w szkole FORMA.

Wymagania wstępne: podstawowa znajomość konstrukcji ubioru, opanowane podstawy szycia, znajomość obsługi maszyn do szycia.

Program Kursu w skrócie:

• opracowanie projektu wybranego modelu żakietu/ płaszcza o dopasowanej linii – od konstrukcji do przeszycia pełnego z podszewką,

• konstrukcja swobodnej odzieży a górną część ciała - baza na kurtki i płaszcze damskie i męskie, damskie z zaszewką piersiową,

• konstrukcja odzieży na dolną część ciała damską i męską – spodnie dopasowane, klasyczne, swobodne – różne konstrukcje, dobór luzów - wykreślenie siatki konstrukcji + modelowanie różnych krojów,

• konstrukcja i modelowanie gorsetu, topów, innych mocno dopasowanych fasonów,

• modelowanie elementów różnego typu - ćwiczenie tematyczne np. różne rękawy z przesuniętą pachą, różnego typu oryginalne kołnierze, kieszenie, nietypowe modelowania z kombinacjami zakładek, elementy przestrzenne + modelowanie wyrobu z tworzeniem całego kompletu technologicznego – szablony + dokumentacja,

• zapoznanie się z oprogramowaniem typu CAD i 3D do opracowania konstrukcji odzieży,

• stopniowanie odzieży damskiej i męskiej różnego typu,

• wstęg do projektowanie odzieży – proces w kilku najważniejszych punktach, czym jest myślenie projektowe, szukanie trendów i zmiany w projektowaniu, cyfryzacja i nowe technologie.

Ukończenie kursu jest udokumentowane Certyfikatem potwierdzającym zdobyte umiejętności.

Program jest realizowany w sposób elastyczny i ostateczny jego kształt zależy od tempa pracy grupy. Priorytetem jest nauka, a nie tylko teoretyczna realizacja programu.

Osoba prowadząca: Anna Joniak  / pojedyncze tematy może prowadzić gość - specjalista w danej dziedzinie.

TERMIN: od 4.11.2023 / ZAPISY TRWAJĄ!

CZAS TRWANIA KURSU: 10 miesięcy / 320 h lekc.
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ: weekend 2 razy w miesiącu  -  SOBOTA, NIEDZIELA
GODZINY:  9:00-16:00 (przerwa na lunch 12:00-13:00)
LICZBA OSÓB W GRUPIE: 10
KOSZT PIERWSZEJ EDYCJI KURSU:
miesięcznie:
970 zł  x 10 lub jednorazowa wpłata 9300 zł

W cenie kursu zapewniamy wszystkie materiały do pracy (w tym tkaniny)

Przy zapisie obowiązuje opłata rezerwacyjna 970 zł, wliczana w koszt kursu.

Program i harmonogram zjazdów kursu przesyłamy mailem .