Zapraszamy na 4-dniowy warsztat, na którym uczestnicy przechodzą od A do Z przez część teoretyczną, następnie przez proces organizacji sesji, jej planowania oraz przejmują obowiązki art directora i stylisty na planie zdjęciowym. Warsztat oparty jest na realizacji autorskiego edytorialu modowego na wybrany przez uczestników temat. Stymulujące zadania, kreatywna i energiczna atmosfera pracy grupowej dają bazę do powstania twórczych projektów. Wiedza teoretyczna i duża dawka praktyki, znajomość narzędzi, poszerzenie portfolio to wartości uzyskane po ukończeniu 4-dniowych warsztatów. Obejmuje on przygotowanie autorskiej profesjonalnej sesji zdjęciowej w oparciu o najnowsze trendy w fotografii mody. Rozwijając ścieżkę kariery, pozwól sobie na przeżycie twórczego i poszerzającego wiedzę doświadczenia, daj upust swojej kreatywności i wypuść drzemiącą wewnątrz wizję.

Zdobądź szansę na publikację zdjęć w magazynach modowym jak poprzedni uczestnicy (link: https://vulkanmagazine.com/ux-portfolio/obsessed/, https://www.instagram.com/p/BrhxsZXFL9c/ ) , otwórz nowe wrota swojej kariery!

• dla osób zainteresowanych tym, jak wygląda sesja zdjęciowa mody od kuchni

• właścicieli marek odzieżowych, którzy chcą rozeznać się w temacie sesji wizerunkowych i lookbookowych dla promocji swoich produktów

• specjalistów z branży mody, którzy chcą nauczyć się jak profesjonalne przygotować stylizacje i zorganizować sesję zdjęciową

• stylistów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o tworzenie edytorialu

• osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę ze stylizacji osobistej o stylizację do sesji fotograficznej

• pasjonatów mody, którzy chcą w praktyce zgłębiać tajniki pracy branży modowej

• zapraszamy wszystkich, którzy chcą twórczo i inspirująco spędzić z nami czas

Plan warsztatów:

CZĘŚĆ TEORETYCZNA:

• zapoznanie kursantów z wiedzą na temat profesjonalnego przygotowania sesji zdjęciowej i stylizacji modowej

• rozróżnienie sesji edytorialowej od wizerunkowej i od zdjęć lookbookowych

• omówienie wartości pozwalających stworzyć atrakcyjną sesję fotograficzną

• poznanie podstawowych zasad prezentacji produktu na zdjęciach

• omówienie trendów modowych, społecznych oraz w świecie designu na przykładzie kampanii zdjęciowych znanych polskich marek odzieżowych

• przegląd najświeższych  materiałów branży modowej w Internecie

• rola fabuły w edytorialu - jak stworzyć atrakcyjną historię

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA:

• zapoznanie z narzędziami do pracy projektowej w zespole, moodboard jako sposób komunikacji z ekipą zdjęciową

• wykonanie analizy wybranego tematu modowego, zbudowanie fabuły edytorialu

• wykonanie moodboardu w wersji papierowej, zebranie inspiracji do sesji zdjęciowej

• stworzenie moodboardu w wersji elektronicznej, zbudowanie konceptu projektu

• określenie planu produkcji, organizacja sesji zdjęciowej

• wspólne zakupy w galerii handlowej i wyselekcjonowanie ubrań do sesji zdjęciowej (sklepy Zara i HM)

• przygotowanie stylizacji modowych do edytorialu, zasady kompozycji stroju i kolorów

• współpraca z zespołem kreatywnych profesjonalistów na planie zdjęciowym - fotografem, modelką, makijażystką

• realizacja autorskiego edytorialu zdjęciowego - nadzór nad nastrojem zdjęć, ich kompozycją, pozami modelki

• Omówienie efektów sesji, dyskusja, wnioski

• uporządkowaną wiedzę dotyczącą budowania kreatywnych projektów modowych

• znajomość aktualnych trendów w fotografii mody

• umiejętność stworzenia moodboardu, istotnego narzędzia pracy projektowej

• praktyczną wiedzę odnośnie budowania stylizacji do sesji zdjęciowych

• dowiesz się jak stworzyć i zorganizować sesję zdjęciową

• sprawdzisz jak Ci się pracuje z fotografem, modelką, makijażystą, fryzjerem

• atrakcyjne modowe zdjęcia do Twojego portfolio

• certyfikat ukończenia warsztatów

• status absolwenta/ki Formy, który daje dostęp do społeczności Formy - wspólnych spotkań, uwag i konsultacji również po zakończeniu kursu

Efekty minionych warsztatów można zobaczyć pod linkami
- VULCAN MAGAZINE / Obssesed
- LŚNIENIE MAGAZYN wo/man
- LŚNIENIE MAGAZYN Dance of Spring
PROWADZĄCAJoanna Kuchta - stylistka z pasją i zacięciem, psycholog, twórczyni marki MODELOVE. Szeroko zorientowana na modę, na koncie ma stylizacje do dziesiątek sesji zdjęciowych i filmowych dla wielu polskich marek, liczne warsztaty wizerunkowe i metamorfozy stylu klientów indywidualnych.
Współpracuje m.in. z Amica, Bambino, Cymes, Nivea, Pan Tu Nie Stał, Hilding, Semilac. Absolwentka m.in. St Martin’s School Of Art w Londynie, i Szkoły Stylu Moniki Jaruzelskiej.

Zapraszamy na fp naszej prowadzącej -> modelove.studio
Portfolio: Modelove.studio fashion NEW
Bio Modelove.studio.commercial.folio BIO
Modelove.studio.reportaże z eventów warsztatów

TERMIN: wrzesień 2024/ ZAPISY TRWAJĄ!

CZAS TRWANIA KURSU: 4 spotkań / 40 h lekc.
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ: 2 weekendy SOBOTA - PONIEDZIAŁEK
GODZINY: 9:30-18:00 (przerwa 13:00-14:00 na lunch)
LICZBA OSÓB W GRUPIE: 3 - 5
MIEJSCE KURSU: FORMA Szkoła Mody oraz WSK STUDIO
CENA: 5200 zł
- tylko przy zapisie do końca kwietna kurs w tej cenie!
W cenę kursu wliczony jest koszt wynajęcia studia fotograficznego, fotografa, modelki, makijażystki, fryzjerki.

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 1900 zł, wliczana w koszt kursu.