Zamów kurs

 NOWOŚĆ! Kurs z historii mody w szkole FORMA to możliwość poznania w przystępny sposób mody XIX wieku. Podczas zajęć w podstawowym zakresie omówione zostaną zmiany estetyczne - style i sylwetki charakterystyczne dla tego stulecia. Przede wszystkim jednak prowadzący zapozna uczestników również z tymi aspektami, które nie są zwykle widoczne na pierwszy rzut oka - społecznymi, ekonomicznymi i politycznymi. XIX wiek to czas rozkwitu transportu, komunikacji, a zatem i handlu na nieznaną do tej pory skalę. To również czas zmian, które bezpośrednio ukształtowały nasz świat (np. wprowadzenie stref czasowych). Prowadzący uwzględni współczesne spojrzenie, uwzględniające krytykę takich zjawisk jak kapitalizm, kolonializm, czy patriarchat.
Kurs pozwoli uporządkować wiedzę i wskazać, jak ją uzupełnić. Jest on bowiem przygotowany w taki sposób, by wspomóc nie tyle wyuczenie się historii mody, ile jej zrozumienie w kontekście przemian ówczesnego świata. Przeważać będzie forma wykładowa, ale będzie też czas na rozmowę czy dyskusję.

Program:

Piątek: Konsumenckie, społeczne i polityczne rewolucje II polowy XVIII wieku
Sobota: Moda i społeczeństwo I połowy XIX wieku
Niedziela: Moda i społeczeństwo II połowy XIX wieku, przełomowość I wojny światowej, podsumowanie kursu.

Co zyskujesz?
Uporządkowaną wiedzę na temat zmian ubiorów w XIX wieku oraz czynników wpływających na zmiany w modzie i tego jak jak patrzeć na historię mody.

Dla kogo?
Dla wszystkich, którzy chcieliby bardziej poznać i uporządkować wiedzę na temat mody XIX wieku i/ lub spojrzeć na ten wiek z innej, społecznej, perspektywy. Dla teoretyków - dziennikarzy, blogerów -  i praktyków - projektantów, stylistów, studentów kierunków fashion i wszystkich związanych z modą, ubiorem i historią.

Osoba prowadząca: Piotr Szaradowskiwykłada historię mody i dizajnu na Wydziale Wzornictwa Uniwersytetu SWPS. Przez osiem lat prowadził autorskie cykle otwartych wykładów na temat historii mody francuskiej w poznańskim Domu Bretanii. Główne punkty jego zainteresowań to historia mody XIX-XX wieku; sposoby prezentowania ubiorów w muzealnych przestrzeniach oraz patrzenie na modę przez perspektywę dziajnu.

TERMIN: ZAPYTAJ O ZAPISY!


CZAS TRWANIA KURSU: 3 spotkania / 20 h lekcyjnych
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ: 1x piątek, sobota, niedziela
GODZINY: piątek: 17.00-20.15 (przerwa 15 minut), sobota, niedziela 9:00 - 16.15 (w tym przerwy łącznie 75 minut)
LICZBA OSÓB W GRUPIE: 4-10 osób
CENA KURSU: 890 zł

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 300 zł, wliczana w koszt kursu.
Dla naszych stałych kursantek i kursantów rabaty! 

890.00 ZŁ /

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu