Zamów kursZapraszamy na jednodniowe warsztaty tworzenia akcesoriów skórzanych i barwienia skór metodą marmurkową. Sześciogodzinne zajęcia poprowadzi projektantka tkanin Dominika Syczyńska.
Podczas tego unikatowego kursu wpierw nauczysz się techniki barwienia skór metodą MARBLE DYE, a następnie stworzysz własne, marmurkowe wzory na skórach. W drugiej części kursu poznasz własnoręcznie stworzysz ze swoich skór portfel, piórnik i zawieszkę do kluczy/torebki. W ruch pójdą praski kaletnicze, nity, nożyki, maty do cięcia i maszyny.

MARBLE DYE – Marmurkowanie jest niezwykłą techniką barwienia tkanin i papieru, polegającą na malowaniu farbami na powierzchni wody. Przy pomocy farb rozprowadzanych specjalnymi przyrządami ( grzebienie, patyczki, pędzle, szczotki, szpikulce ) na zagęszczonej wodzie, tworzy się ornamentalne i roślinne wzory, które następnie odbija się na skórze. Do precyzyjnego tworzenia wzorów używa się różnych roztworów i substancji, takich jak karagen, ałun i syntetyczna żółć wołowa. Efektem marmurkowania są piękne, unikatowe i wielobarwne tkaniny.

Podczas sześciogodzinnego kursu nauczycie się :

  • Jak odpowiednio przygotować i namieszać farby do marmurkowania

  • W jaki sposób zagęścić wodę, aby móc malować na jej powierzchni

  • Jakich narzędzi używać w procesie tworzenia wzorów i akcesoriów

  • Jak wykonać wzory Marble Dye : Git-Gel, Stone, Nonpareil

  • Podczas kursu samodzielnie wykonasz skórzany portfel, piórnik i zawieszkę/brelok


Kurs jest przeznaczony dla osób początkujących, hobbystów, projektantów ubioru, tkanin i wszystkich tych, którzy chcą poznać tajniki metody Marble Dye.


PROWADZĄCA: Dominika Syczynska- zwyciężczyni 8 edycji Fashion Designer Awards, Absolwentka krakowskiej SAPU oraz kursów projektowania przestrzennego odzieży i tkanin na prestiżowej szkole Central Saint Martins w Londynie. Swoje umiejętności doskonaliła w Londynie, pracując w domach mody, jako specjalista ds. projektowania nowoczesnych tkanin i zdobień. Dominika Syczyńska brała udział w drugiej edycji programu Project Runway TVN, ubierała gwiazdy do programu The VOICE America i Polska, jej prace były publikowane w VOGUE UK, Elle UK, Glamour. Dominika obecnie rozwija autorską markę, działającą pod jej imieniem i nazwiskiem.


ZAPYTAJ O TERMIN! 

CZAS TRWANIA KURSU: 1 dzień / 6 h lekc.
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ: 1x NIEDZIELA
GODZINY: 10:30-15:30 (w tym przerwa 30 min.)
LICZBA OSÓB W GRUPIE: 5 - 10
CENA KURSU: 480 zł

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 200 zł, wliczana w koszt kursu.

W cenie kursu zapewniamy wszystkie potrzebne materiały (w tym tkaniny).
480.00 ZŁ /

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu