Zamów kursWarsztaty te dedykujemy osobom, które chcą  poszerzyć umiejętności z modelowania odzieży poprzez przekształcanie form płaskich podstawowych w formy które chcemy uzyskać wg projektu.  Na zajęcia zapraszamy osoby które mają już doświadczenie w konstrukcji odzieży i chcą poszerzyć wiedzę o modelowanie nietypowych elementów i kroi. W części pierwszej zajęcia będą dotyczyć m.in. nietypowych rodzajów rękawów, elementów wypukłych, kloszowań i fałd itd., zajmiemy się modelowaniem a także technicznym opracowanie szablonów,
2 część - będzie polegała na pracy modelowo-konstrukcyjnej nad konkretnym modelem sukni, obejmuje również technologię szycia.

Warsztat jest kursem specjalistycznym, lecz nie wymaga odbycia podstawowych kursów konstrukcyjnych w naszej szkole.

Na zajęcia należy przynieść własne formy bazowe do wykonywania ćwiczeń.

TEMATY ZAJĘĆ:

Część 1

 1. Warsztat  1
  Zakładki, fałdy, kontrafałdy, marszczenia, elementy rozkloszowane - modelowanie przez rozcinanie i rozkładanie.

 2. Warsztat 2
  Przenoszenie zaszewek w cięcia, marszczenia, zakładki, gubienie zaszewek - zamykanie zaszewek i przemieszczanie ich wybrania w inne formy.

 3. Warsztat 3
  Rękawy z przesuniętą linią pachy - modelowanie rękawów typu pół-raglan i raglan, łączonych z karczkiem, kwadratową pachą, rękaw a opuszczaną pachą , ramieniem.

 4. Warsztat 4
  Modelowanie elementów wypukłych - kieszenie z mieszkiem i inne wypukłe, nietypowe wyciągnięte główki rękawa, nietypowe elementy przestrzenne wychodzące z ubioru.Inne proponowane tematy: • modelowanie różnego rodzaju zapięć: polo, koszulowe, zamek z listwą, kryte na guziki, dwurzędowe

 • odszycia / obsadzenia - zasady tworzenie,  rodzaje wykończeń wykańczania brzegów

 • konstrukcja i modelowanie rożnego rodzaju kapturów

 • kołnierze - zasady konstrukcyjne, modelowanie płaskie i przestrzenne


Część 2

Praca modelowo-konstrukcyjnej nad konkretnym wybranym modelem sukni  i obejmuje: modelowanie, opracowanie szablonów, krojenie z materiału zastępczego i technologiczne przygotowanie do szycia,  szycie i wykończenia.
Ta część ma zapoznać z całym procesem związanym z modelowaniem i technologią oraz sposobami wykończenia dzieży.  Pracujemy z modelami  wg  aktualnej mody i dostosowujemy możliwości współczesnej technologi  stosowanym w przemyśle odzieżowym.

Program jest realizowany w sposób elastyczny i ostateczny jego kształt zależy od tempa pracy grupy. Priorytetem jest nauka, a nie tylko teoretyczna realizacja programu.

Osoba prowadząca: Anna Joniak

ZAPYTAJ O TERMIN!

CZAS TRWANIA:  4 spotkania / 32 h lekc.
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ: CZWARTEK-NIEDZIELA
GODZINY:  9:00-16:00
LICZBA OSÓB W GRUPIE:  4 - 8
CENA: 1550 zł

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 500 zł, wliczana w koszt kursu.
Dla naszych stałych kursantek i kursantów rabaty!

W cenie kursu zapewniamy wszystkie materiały do pracy (w tym tkaniny) 
1550.00 ZŁ /

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu