Warsztaty te dedykujemy osobom, które chcą poszerzyć umiejętności z modelowania odzieży poprzez przekształcanie form płaskich podstawowych w formy które chcemy uzyskać wg projektu. Na zajęcia zapraszamy osoby które
mają już doświadczenie w konstrukcji odzieży i chcą poszerzyć wiedzę o modelowanie nietypowych elementów i kroi. W części pierwszej zajęcia będą dotyczyć m.in. nietypowych rodzajów rękawów, elementów wypukłych, kloszowań i fałd itd., zajmiemy się modelowaniem a także technicznym opracowanie szablonów,
2 część - będzie polegała na pracy modelowo-konstrukcyjnej nad konkretnym modelem sukni, obejmuje również technologię szycia.
Warsztat jest kursem specjalistycznym, lecz nie wymaga odbycia podstawowych kursów konstrukcyjnych w naszej szkole.
Na zajęcia należy przynieść własne formy bazowe do wykonywania ćwiczeń.
TEMATY ZAJĘĆ:
Część 1
- Warsztat 1
Zakładki, fałdy, kontrafałdy, marszczenia, elementy rozkloszowane - modelowanie przez rozcinanie i rozkładanie.
- Warsztat 2
Przenoszenie zaszewek w cięcia, marszczenia, zakładki, gubienie zaszewek - zamykanie zaszewek i przemieszczanie ich wybrania w inne formy.
- Warsztat 3
Rękawy z przesuniętą linią pachy - modelowanie rękawów typu pół-raglan i raglan, łączonych z karczkiem, kwadratową pachą, rękaw a opuszczaną pachą , ramieniem.
- Warsztat 4
Modelowanie elementów wypukłych - kieszenie z mieszkiem i inne wypukłe, nietypowe wyciągnięte główki rękawa, nietypowe elementy przestrzenne wychodzące z ubioru.Inne proponowane tematy:
- modelowanie różnego rodzaju zapięć: polo, koszulowe, zamek z listwą, kryte na guziki, dwurzędowe
- odszycia / obsadzenia - zasady tworzenie, rodzaje wykończeń wykańczania brzegów
- konstrukcja i modelowanie rożnego rodzaju kapturów
- kołnierze - zasady konstrukcyjne, modelowanie płaskie i przestrzenne
Część 2
Praca modelowo-konstrukcyjnej nad konkretnym wybranym modelem sukni i obejmuje: modelowanie, opracowanie szablonów, krojenie z materiału zastępczego i technologiczne przygotowanie do szycia, szycie i wykończenia.
Ta część ma zapoznać z całym procesem związanym z modelowaniem i technologią oraz sposobami wykończenia dzieży. Pracujemy z modelami wg aktualnej mody i dostosowujemy możliwości współczesnej technologi stosowanym w przemyśle odzieżowym.
Program jest realizowany w sposób elastyczny i ostateczny jego kształt zależy od tempa pracy grupy. Priorytetem jest nauka, a nie tylko teoretyczna realizacja programu.
Osoba prowadząca: Anna Joniak
TERMIN: 17-20.08.2023 / ZAPISY TRWAJĄ!
CZAS TRWANIA: 4 spotkania / 32 h lekc.
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ: CZWARTEK-NIEDZIELA
GODZINY: 9:00-16:00
LICZBA OSÓB W GRUPIE: 4 - 8
CENA: 1550 zł
Przy zapisie opłata rezerwacyjna 500 zł, wliczana w koszt kursu.
Dla naszych stałych kursantek i kursantów rabaty!
W cenie kursu zapewniamy wszystkie materiały do pracy (w tym tkaniny)
1550.00 ZŁ /