Zamów kursJeśli lubicie eksperymentować z materiałami, kolorami, wzorami i chcecie się nauczyć tworzyć własne tkaniny, to zapraszamy na warsztaty farbowania tkanin metodą Marble Dye. Jednodniowe warsztaty barwienia tkanin metodą marmurkową poprowadzi projektantka tkanin Dominika Syczyńska.

MARBLE DYE – Marmurkowanie jest niezwykłą techniką barwienia tkanin i papieru, polegającą na malowaniu farbami na powierzchni wody. Przy pomocy farb rozprowadzanych specjalnymi przyrządami ( grzebienie, patyczki, pędzle, szczotki, szpikulce ) na zagęszczonej wodzie, tworzy się ornamentalne i roślinne wzory, które następnie odbija się na tkaninę lub papierze. Do precyzyjnego tworzenia wzorów używa się różnych roztworów i substancji, takich jak karagen, ałun i syntetyczna żółć wołowa. Efektem marmurkowania są piękne, unikatowe i wielobarwne tkaniny.

Podczas siedmiogodzinnego kursu nauczycie się :

  • Jak odpowiednio przygotować i namieszać farby

  • W jaki sposób zagęścić wodę, aby móc malować na jej powierzchni

  • Jakich narzędzi i kiedy używać w procesie tworzenia wzorów

  • Jak odpowiednio przygotować tkaniny, aby wchłonęły wzory powstałe na wodzie

  • W jaki sposób płukać i konserwować powstałe tkaniny

  • Jak wykonać wzory : Gelgit, Italian, Feather, Angelwing, Turkish, Antique, Placard

  • Podczas kursu samodzielnie wykonasz liczne próbki tkanin używając wybranej przez siebie techniki marmurkowej.


Kurs jest przeznaczony dla osób początkujących, hobbystów, projektantów ubioru, tkanin i wszystkich tych, którzy chcą poznać tajniki metody Marble Dye.


Wszystkie materiały są w cenie warsztatów. Każdy kursant otrzymuje Certyfikat potwierdzający ukończenie kursu.


PROWADZĄCA: Dominika Syczynska- zwyciężczyni 8 edycji Fashion Designer Awards, Absolwentka krakowskiej SAPU oraz kursów projektowania przestrzennego odzieży i tkanin na prestiżowej szkole Central Saint Martins w Londynie. Swoje umiejętności doskonaliła w Londynie, pracując w domach mody, jako specjalista ds. projektowania nowoczesnych tkanin i zdobień. Dominika Syczyńska brała udział w drugiej edycji programu Project Runway TVN, ubierała gwiazdy do programu The VOICE America i Polska, jej prace były publikowane w VOGUE UK, Elle UK, Glamour. Dominika obecnie rozwija autorską markę, działającą pod jej imieniem i nazwiskiem.


ZAPYTAJ O TERMIN! 

CZAS TRWANIA KURSU: 1 dzień / 7 h lekc.
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ: 1x NIEDZIELA
GODZINY: 10:00-15:45 (w tym 30 min. przerwa)
LICZBA OSÓB W GRUPIE: 5 - 10
CENA KURSU: 390 zł

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 190 zł, wliczana w koszt kursu.

  • Osoby, które wezmą udział w dwóch dniach warsztatów z Dominiką Syczyńską w ten weekend, otrzymają rabat 10%  na warsztaty w drugim dniu!


W cenie kursu zapewniamy wszystkie potrzebne materiały (w tym tkaniny).

 
380.00 ZŁ /

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu