Zamów kurs


Kurs ten dedykujemy osobom, które chcą zdobyć umiejętności powalające na modelowanie odzieży bezpośrednio na sylwetce. Zajęcia odbywają się w formie pracy na manekinie. Podczas trwania kursu objaśniane zostają zasady modelowania przestrzennego oraz pracy z tkaniną. Kursanci uczą się kształtowania podstawowego dopasowania ubioru do ciała jak i drapowania zakładek i fantazyjnych kształtów następnie przenoszenia z manekina upiętej tkaniny na formę płaską. Kurs jest z rodzaju specjalistycznych, lecz nie wymaga odbycia podstawowych kursów konstrukcyjnych.


Wymagania wstępne: podstawowa umiejętność kroju i szycia odzieży

Program:

  • zasady modelowania przestrzennego: nauczysz się w technik pracy z rożnego rodzaju tkaniną oraz poznasz sposoby na dopasowywania kroju do sylwetki oraz uzyskania innych efektów modelowania

  • przygotowanie manekina krawieckiego oraz tkaniny do modelowania

  • samodzielnie dokonasz modelowania spódnicy prostej i fantazyjnej, bluzki a także sukni fantazyjnej (ćwiczenia)

  • drapowanie: dokonasz drapowania zakładek i innych upięć, nauczysz się wyczuwać w jaki sposób zachowa się dana tkanina, na podstawie tej wiedzy wykonasz fantazyjne upięcia

  • dowiesz się w jaki sposób przenieść z manekina upiętej tkaniny na formę płaską  oraz wykonać oznaczenia niezbędne do odtworzenia modelu.


Program jest realizowany w sposób elastyczny i ostateczny jego kształt zależy od tempa pracy grupy. Priorytetem jest nauka, a nie tylko teoretyczna realizacja programu.

Osoba prowadząca: Anna Joniak

ZAPYTAJ O TERMIN

CZAS TRWANIA KURSU: 4 spotkania / 32 h lekc.
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ: codziennie od czwartku do niedzieli
GODZINY: 09:00-16:00 (z przerwą 13:00-14:00)
LICZBA OSÓB W GRUPIE: 4 - 8
CENA KURSU: 1300 zł


Przy zapisie opłata rezerwacyjna 400 zł, wliczana w koszt kursu.
Dla naszych stałych kursantek i kursantów rabaty!

W cenie kursu zapewniamy wszystkie materiały do pracy (w tym tkaniny).


Zdajemy sobie sprawę, że pandemia nie minęła, dlatego przygotowaliśmy dla Was FORMĘ tak, abyście mogli pracować bezpiecznie podczas naszych zajęć. Stanowiska pracy utrzymane są w odpowiednich odległościach, dokonujemy dezynfekcji sal oraz zapewniamy środki dezynfekujące. Wszystko, abyście też mogli czuć się bezpiecznie i pewnie!
1300.00 ZŁ / kurs

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu