Zamów kurs

 Zapraszamy na jedyny w Polsce Kurs transformacji cięć konstrukcji! Zajęcia przeprowadzi japoński artysta Shingo Sato, który jest twórcą innowacyjnej techniki TR modelowania 3D. Kurs nauczy Cię, jak tworzyć kreatywnie i intuicyjnie nowe modele 3D tworząc bezpośrednio na manekinie.

Skrót „TR” oznacza „transformacyjną rekonstrukcję”, technikę, która działa poprzez rekonstrukcję / transformację odzieży.  Technika TR jest bardziej intuicyjnym procesem projektowania, niż konwencjonalne systemy cięcia wzorów oparte na płaskiej zmianie form, które są najczęściej stosowane. Technika TR pozwala metodą prób i błędów odkryć przypadkowe rozwiązania modelowe. Próbując wymyślić skomplikowane kombinacje projektowe lub szukając różnych sposób upinania i cięć, możesz przypadkowo dojść do nieprzewidzianych kreatywnych rozwiązań lub nawet większej liczby zaskakujących efektów.

Dla kogo?


Kurs skierowany jest dla osób pogłębiających wiedzę jak i profesjonalistów z branży mody, konstruktorów odzieży, projektantów, studentów kierunków fashion, krawców lub entuzjastów mody, którzy chcą pogłębić i specjalizować się w technice cięcia TR oraz poznać tajemnice i metodologię projektowania tej konkretnej techniki i pracować razem bardzo utalentowanym i znanym na całym świecie artystą.

Wymagania: Podstawowa wiedza na temat modelowania oraz umiejętność szycia. Na zajęciach będzie tłumacz, dlatego znajomość języka angielskiego nie jest wymagana.

Głównym celem kursu jest poznanie technik projektowania i metodologii rozwoju tej innowacyjnej techniki modelowania 3D w celu opracowania coraz bardziej oryginalnych i kreatywnych modeli, w których głównymi bohaterami są konstrukcja, kształt i objętości.

Program:

  • prezentacja techniczna realizacji podstawowego celu (ćwiczenia szycia i niezbędna procedura TR)

  • ćwiczenie na spódnicy - modelowanie objętościowe, podstawy TR drapowania

  • realizacja drapowania TR na sukni - metoda skręconego drapowania, wykonanie kieszeni origami, metoda modelowania geometrycznych elementów pudełkowych- "technika balonowa"

  • realizacja transformacji rękawa - technika origami oraz kreacji

  • techniki rekonstrukcji transformacyjnej TR


Program jest realizowany w sposób elastyczny i ostateczny jego kształt zależy od tempa pracy grupy. Priorytetem jest nauka, a nie tylko teoretyczna realizacja programu.

Prowadzący: Shingo Sato - projektant japońskiego pochodzenia, specjalista w zakresie technik krawieckich, konstrukcji wzorów i krawiectwa, zaprezentował swój system "TR" zarówno na uczelniach z długą tradycją oraz prestiżem, ale także w mniejszych szkołach na całym świecie: Parsons the New School for Design, Central Saint Martins, Marangoni, Bunka Fashion College, Paris College of Art, Accademia di Belle Arti di Napoli, Anglia Ruskin University, MuchaFibra Bcn-Barcelona. Metoda nauczania Shingo Sato charakteryzuję się zastosowaniem całkowicie praktycznej metodologii, w której jego uczniowie uczą się szyjąc ubrania i eksperymentując z system form. Jego metoda, znana jako „Transformacyjna rekonstrukcja”, opiera się na odtwarzaniu figur geometrycznych, draperii, modeli 3D i japońskiej technice origami. Współpracował z mistrzami Couturiers, takimi jak Azzedine Alaia (1986-89, Paryż) czy marka Tussardi (1989-91, Mediolan). W 2000 roku założył własne studio projektowe w Tokio, gdzie rozwija własne kolekcje.

Poznaj bliżej Shingo Sato :
- instagramhttps://www.instagram.com/tr_cutting_school/
- fanpage https://www.facebook.com/trcuttingschool 
- youtubehttps://www.youtube.com/user/trpattern

TERMIN: 13-14.07.2021 / KURS ZREALIZOWANY!

CZAS TRWANIA KURSU: 18 h lekc.
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ: 2 spotkania / WTOREK-ŚRODA
GODZINY: 9:00-17:00
LICZBA OSÓB W GRUPIE: 8 - 10
CENA KURSU: 1600 zł

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 800 zł, wliczana w koszt kursu.
Dla naszych stałych kursantek i kursantów rabaty.

Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu. W cenie kursu zapewniamy wszystkie potrzebne materiały.

Zdajemy sobie sprawę, że pandemia nie minęła, dlatego przygotowaliśmy dla Was FORMĘ tak, abyście mogli pracować bezpiecznie podczas naszych zajęć. Stanowiska pracy utrzymane są w odpowiednich odległościach, dokonujemy dezynfekcji sal oraz zapewniamy środki dezynfekujące. Wszystko, abyście też mogli czuć się bezpiecznie i pewnie!
1600.00 ZŁ /

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu