Zamów kurs

Spodnie to wyjątkowa część ubioru, która często sprawia kłopot w dopasowaniu do sylwetki jak i szyciu. Na kursie nauczysz się przygotować odpowiednio kolejność elementów do szycia, która ułatwi proces szycia. Podczas zajęć uszyjesz samodzielnie spodnie DAMSKIE LUB MĘSKIE o klasycznym garniturowym fasonie (krój spodni w kant). Aby spodnie ładnie leżały i wygodnie się nosiły poznasz jak dopasować gotowe formy dla siebie i prawidłowo wg nich skroić projekt.

Wymagania wstępne: umiejętność szycia odzieży (średnia) 

Program:

  • Wstęp do szycia: jak powinny wyglądać prawidłowo przygotowane formy/szablony  i jak je dostosować do własnej sylwetki.

  • Krojenie spodni: nauczysz się w jaki sposób należy prawidłowo ułożyć gotowe formy na materiał, łatwo dodać szwy, zapasy na podwinięcie i pod naszym okiem samodzielne wykroisz części z tkaniny i podszewki. Podkleisz wkładami usztywniającymi elementy w bloku. 

  • Wzmacnianie taśmami: w odpowiednich miejscach stabilizacja materiału taśmami klejonymi.

  • Szycie: poznasz w jakiej kolejności warto zszywać elementy.  Nauka różnych sposobów estetycznego wykończenia dołu oraz wszywanie zamka w rozporek

  • Zasady zaprasowania kantów i naprasowania nogawek: nauczysz się metod prasowania spodni w trakcie szycia i jak odświeżyć po uszyciu - każdy kto już szyje sporo wie że prasowaniem można bardzo dużo wspomóc się w tym, aby spodnie ładnie leżały.


Ukończysz kurs z nową wiedzą oraz kompletem form spodni na własne wymiary, które będziesz mógł/a wykorzystywać do innych projektów.

 
Osoba prowadząca: 
Małgrzata Woźniak


ZAPYTAJ O TERMIN POPRZEZ FORMULARZ!


CZAS TRWANIA KURSU: 8 spotkania / 32 h lekc.
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ: 1 x w tygodniu / wtorek
GODZINY: 17:00 - 20:00
LICZBA OSÓB W GRUPIE: 3 - 5
CENA KURSU: 960 zł 

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 200 zł, wliczana w koszt kursu.
Dla naszych stałych kursantek i kursantów rabaty.

W cenie kursu zapewniamy wszystkie materiały do pracy (w tym tkaniny  szkoły lub własne). 
960.00 ZŁ / m-c

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu