Zamów kurs

 Zapraszamy na pierwszy WARSZTAT TKANIA OD PODSTAW w Szkole FORMA. Kurs tkania na ramie skierowany jest do osób, które interesuje poznanie tkaniny od strony konstrukcyjnej. Warsztat ma formę trzech spotkań, podczas których poznamy kolejne techniki i efekty. Dzięki zdobytej wiedzy uczestnicy nauczą się samodzielnie projektować i wykonywać autorskie tkaniny, które z powodzeniem mogą wykorzystać jako dodatki w projektach odzieżowych i wnętrzarskich. 

Dla kogo?

Zapraszamy osoby zainteresowane rzemiosłem tkackim, profesjonalistów z branży mody, projektantów, twórców wzorów, krawców, entuzjastów prac ręcznych, osoby które chcą spędzić kreatywnie czas ucząc się podstaw tkania i pracować razem z utalentowaną artystką.   

Wymagania: Mile widziane doświadczenie tkackie.

Program:

  • Wprowadzenie do tematu - jak powstaje i czym jest tkanina

  • Podstawy przędzenia, czyli nauka jak stworzyć stworzyć własną włóczkę

  • Instrukcja prawidłowego osnuwania ramy tkackiej

  • Nauka podstawowego splotu płóciennego, nauka dodawania innego koloru

  • Sploty zaawansowane: wybieranie wzoru za pomocą listewki, frędzle, tkanie “na klamerkę”

  • Tkanie z niestandardowych materiałów przyniesionych przez uczestników. Zakończenie projektów, omówienie wykonanych prac.


Prowadząca: Alicja Kaczmarek - absolwentka dwuletnich studiów na kierunku Contemporary Textiles na Shetland College. Tkackim rzemiosłem zajmuje się od 2011 roku. Popularyzuje wiedzę o tradycyjnych technikach włókienniczych prowadząc prezentacje i warsztaty w instytucjach kultury. W 2016 roku brała udział w projekcie badawczym “History and Heritage of Shetland Tweed”, dokumentującym historię wytwarzania tweedu na Wyspach Szetlandzkich. W 2017 roku otworzyła w Poznaniu autorską pracownię tkacką Cottongrass. Jej prace uczestniczyły w wystawach grupowych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Japonii, Czechach oraz na Węgrzech.
CZAS TRWANIA KURSU: tryb tygodniowy / 12 h lekc.
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ: 3 spotkania / piątki
GODZINY: 17:00 - 20:00
LICZBA OSÓB W GRUPIE: 4-6
CENA KURSU: pierwsza edycja - 480zł / regularna 550zł

Dla naszych stałych kursantek i kursantów rabaty.

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 200 zł, wliczana w koszt kursu.
Dla naszych stałych kursantek i kursantów rabaty.

Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu. W cenie kursu zapewniamy wszystkie potrzebne materiały.
480.00 ZŁ / kurs

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu