Zamów kurs


Jednodniowe warsztaty farbowania tkanin metodami SHIBOIR i BATIK poprowadzone przez projektantkę tkanin Dominikę Syczyńską. Jeśli lubicie eksperymentować z materiałami, kolorami, wzorami i chcecie się nauczyć tworzyć własne tkaniny, to zapraszamy na warsztaty farbowania tkanin metodami shibori i batik!

Dla kogo?

Zajęcia są dla osób, które chcą kreatywnie spędzić czas. Szczególnie polecamy dla projektantów mody, tkanin, biżuterii, wzornictwa przemysłowego, architektów i pasjonatów mody!

Kurs jest przeznaczony dla każdej osoby- początkującej oraz zaawansowanej, bo uczymy się od zera technik barwienia.

Czego się nauczysz?

Za pomocą barwników, wosku, zawiązywaniu i zszywaniu tkanin, gumek, deseczek i pędzli nauczysz się tworzyć niesamowite wzory na tkaninach. Podczas kursu wykonasz liczne próbki tkanin, będziesz eksperymentować z barwnikami, a zdobytą wiedzę przełożycie na własne projekty ubrań i dodatków. Kurs stanowi doskonały punkt wyjścia zarówno do samodzielnych eksperymentów jak i do kontynuacji nauki na dalszych warsztatach tworzenia i manipulacji tkanin.

SHIBORI jest niezwykłą japońską techniką barwienia tkanin polegająca na zawiązywaniu, składaniu, zszywaniu tkaniny, a następnie farbowaniu. Dzięki tym zabiegom barwnik nie dociera we wszystkie obszary tkaniny, przez co powstają niesamowite wzory. Technik shibori jest bardzo wiele, można je łączyć ze sobą i tworzyć każdorazowo bardziej wyszukane wzory na tkaninach. Z dorobku tej japońskiej techniki korzystali wielcy kreatorzy mody tacy jak Christian Lacroix, Yves Saint Laurent, czy dom mody Miu Miu.

BATIK jest technika ręcznego, barwnego zdobienia tkanin zwaną także „sztuką z kropli wosku” . Metoda polega na powlekaniu roztopionym woskiem miejsc nieprzeznaczonych do zabarwienia na bawełnie lub jedwabiu. Przy pomocy specjalnego narzędzia zwanego tjanting tworzone są kropki i kreski z wosku, które następnie są usuwane w gotującej wodzie i ponownie barwione.

Prowadząca: Dominika Syczyńska - projektantka odzieży, tkanin i biżuterii. Zwyciężczyni 8 edycji Fashion Designer Awards, Absolwentka krakowskiej SAPU oraz kursów projektowania przestrzennego odzieży i tkanin na prestiżowej szkole Central Saint Martins w Londynie. Swoje umiejętności doskonaliła w Londynie, pracując w domach mody, jako specjalista ds. projektowania nowoczesnych tkanin i zdobień. Dominika Syczyńska brała udział w drugiej edycji programu Project Runway TVN, ubierała gwiazdy do programu The VOICE America i Polska, jej prace były publikowane w VOGUE UK, Elle UK, Glamour. Dominika obecnie rozwija autorską markę, działającą pod jej imieniem i nazwiskiem.

TERMIN: 24.07.2021


CZAS TRWANIA KURSU: 1 dzień / 7 h lekc.
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ: 1x SOBOTA
GODZINY: 11:00-16:00
LICZBA OSÓB W GRUPIE: 5 - 10
CENA KURSU: 310 zł

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 150 zł, wliczana w koszt kursu.

  • Dla osób, które wezmą udział w dwóch dniach warsztatów otrzymają rabat 10% zniżki na warsztaty w drugim dniu!


Dla naszych stałych kursantek i kursantów rabaty.

Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu. W cenie kursu zapewniamy wszystkie potrzebne materiały (w tym tkaniny).

Zdajemy sobie sprawę, że pandemia nie minęła, dlatego przygotowaliśmy dla Was FORMĘ tak, abyście mogli pracować bezpiecznie podczas naszych zajęć. Stanowiska pracy utrzymane są w odpowiednich odległościach, dokonujemy dezynfekcji sal oraz zapewniamy środki dezynfekujące. Wszystko, abyście też mogli czuć się bezpiecznie i pewnie!

W razie obostrzeń, które nie pozwolą na organizację zajęć, kurs będzie przeniesiony na inny termin.
310.00 ZŁ / kurs

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu