Zamów kurs


Jednodniowe warsztaty farbowania tkanin metodami SHIBOIR i BATIK poprowadzone przez projektantkę tkanin Dominikę Syczyńską. Jeśli lubicie eksperymentować z materiałami, kolorami, wzorami i chcecie się nauczyć tworzyć własne tkaniny, to zapraszamy na warsztaty farbowania tkanin metodami shibori i batik!

Dla kogo?

Zajęcia są dla osób, które chcą kreatywnie spędzić czas. Szczególnie polecamy dla projektantów mody, tkanin, biżuterii, wzornictwa przemysłowego, architektów i pasjonatów mody!

Kurs jest przeznaczony dla każdej osoby- początkującej oraz zaawansowanej, bo uczymy się od zera technik barwienia.

Czego się nauczysz?

Za pomocą barwników, wosku, zawiązywaniu i zszywaniu tkanin, gumek, deseczek i pędzli nauczysz się tworzyć niesamowite wzory na tkaninach. Podczas kursu wykonasz liczne próbki tkanin, będziesz eksperymentować z barwnikami, a zdobytą wiedzę przełożycie na własne projekty ubrań i dodatków. Kurs stanowi doskonały punkt wyjścia zarówno do samodzielnych eksperymentów jak i do kontynuacji nauki na dalszych warsztatach tworzenia i manipulacji tkanin.

SHIBORI jest niezwykłą japońską techniką barwienia tkanin polegająca na zawiązywaniu, składaniu, zszywaniu tkaniny, a następnie farbowaniu. Dzięki tym zabiegom barwnik nie dociera we wszystkie obszary tkaniny, przez co powstają niesamowite wzory. Technik shibori jest bardzo wiele, można je łączyć ze sobą i tworzyć każdorazowo bardziej wyszukane wzory na tkaninach. Z dorobku tej japońskiej techniki korzystali wielcy kreatorzy mody tacy jak Christian Lacroix, Yves Saint Laurent, czy dom mody Miu Miu.

BATIK jest technika ręcznego, barwnego zdobienia tkanin zwaną także „sztuką z kropli wosku” . Metoda polega na powlekaniu roztopionym woskiem miejsc nieprzeznaczonych do zabarwienia na bawełnie lub jedwabiu. Przy pomocy specjalnego narzędzia zwanego tjanting tworzone są kropki i kreski z wosku, które następnie są usuwane w gotującej wodzie i ponownie barwione.

Prowadząca: Dominika Syczyńska - projektantka odzieży, tkanin i biżuterii. Zwyciężczyni 8 edycji Fashion Designer Awards, Absolwentka krakowskiej SAPU oraz kursów projektowania przestrzennego odzieży i tkanin na prestiżowej szkole Central Saint Martins w Londynie. Swoje umiejętności doskonaliła w Londynie, pracując w domach mody, jako specjalista ds. projektowania nowoczesnych tkanin i zdobień. Dominika Syczyńska brała udział w drugiej edycji programu Project Runway TVN, ubierała gwiazdy do programu The VOICE America i Polska, jej prace były publikowane w VOGUE UK, Elle UK, Glamour. Dominika obecnie rozwija autorską markę, działającą pod jej imieniem i nazwiskiem.

ZAPYTAJ O TERMIN!


CZAS TRWANIA KURSU: 1 dzień / 7 h lekc.
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ: 1x SOBOTA
GODZINY: 11:00-16:00
LICZBA OSÓB W GRUPIE: 5 - 10
CENA KURSU: 360 zł

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 150 zł, wliczana w koszt kursu.

  • Dla osób, które wezmą udział w dwóch dniach warsztatów otrzymają rabat 10% zniżki na warsztaty w drugim dniu!


Dla naszych stałych kursantek i kursantów rabaty.

W cenie kursu zapewniamy wszystkie potrzebne materiały (w tym tkaniny).
360.00 ZŁ /

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu