Zamów kurs


Z myślą o kobietach przygotowaliśmy wyjątkowy kurs szycia!  Podczas zajęć nauczysz się szyć i uszyjesz swój własny komplet bielizny z koronkowym wykończeniem: koszulę nocną oraz szlafrok. Otrzymasz także komplet wykrojów, który posłuży Tobie przy ponownym szyciu bielizny nocnej dla siebie lub dla innej osoby!

Czego się nauczysz?

  • Wprowadzenie do zasad szycia bielizny nocnej oraz pomiarów sylwetki: nauka w jaki sposób ustalić rozmiar modelu, dopasować wykrój do własnych preferencji (długości, mniejsze zmiany, wykończenia)

  • Zasady krojenia i układania szablonów na materiale: poznasz techniki tworzenia szablonów (dodawania zapasów na szwy i podwinięcia, używania punktów montażowych), nauczysz się w jaki sposób należy prawidłowo układać gotowe formy na materiał w zależności od jego typu

  • Krojenie oraz przygotowanie do szycia uwzględniając wzmocnienia i usztywniania

  • Przymiarki i zmiany: dowiesz się jak w trakcie przymiarek sprawdzić czy stworzona forma leży prawidłowo oraz następnie czy projekt jest zgodny z oczekiwaniami, w jaki sposób nanieść na niego korekty

  • Szycie: samodzielnie zszyjesz wykroje swojej bielizny oraz poznasz jak prawidłowo i łatwo wykończyć podkrój dekoltu, wszyć rękaw, estetycznie i ozdobnie wykończyć dekolt, dół i inne elementy.

  • Nauczysz się metod prasowania w trakcie szycia i jak odświeżyć po uszyciu


Osoba prowadząca: Kamila Kowalczyk - ukończyła Technikum Odzieżowe uzyskując tytuł technika technologii odzieży oraz Społeczną Policealną Szkołę Odzieżową na kierunku projektowanie odzieży. Praktyczną naukę zawodu odbyła  na stanowisku pomocy konstruktora i szwaczki wzorowej. Doświadczenie zdobywała jako krawcowa wzorów, konstruktor odzieży oraz technolog wprowadzając wyroby do produkcji oraz sprawowaniu nadzoru nad całym procesem technologicznym. Przez kilka lat prowadziła własną pracownię krawiecką „KAPAZU” realizując projekty dla indywidualnych klientów w zakresie szycia na miarę oraz współpracowała z projektantami przekładając ich wizji na wyrób i szablon, tak, aby krawiec mógł wykroić go z materiału i uszyć odzież w różnych rozmiarach. Pracowała również jako prowadząca Warsztaty konstrukcji, szycia i kroju w Strima Atelier w Łodzi oraz Sztukarnii i Ultra Maszynie w Warszawie. Przeprowadzała także indywidualne zajęcia z modelowania form odzieży i szycia.

 

ZAPISY TRWAJĄ / ZAPYTAJ O TERMIN!CZAS TRWANIA KURSU: 5 spotkań / 20 h lekc.
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ: 1 x w tygodniu / poniedziałki
GODZINY: 17:00 - 20:00
LICZBA OSÓB W GRUPIE: 4 - 6
CENA KURSU: 630 zł w tym nasza dzianina wiskozowa lub  560 z własnym materiałem.


Przy zapisie opłata rezerwacyjna 200 zł, wliczana w koszt kursu.
Dla naszych stałych kursowiczów rabaty.

W cenie kursu zapewniamy materiały do pracy (w tym dzianiny - prześlemy dostępne kolory).
Jeśli chciałabyś szyć ze swojego materiału to poprosimy o informację w formularzu zgłoszeniowym. 


590.00 ZŁ / kurs

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu