Zamów kurs

Masz mnóstwo pomysłów na uszycie swoich wymarzonych sukienek, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Na naszym kursie Cię tego nauczymy. Jeden wykrój, daje wiele możliwości, a dokładając do tego zdobytą wiedzę na kursie, da to nieskończenie wiele projektów! Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym Kursie szycia, który odbędzie się się dzięki współpracy z iNEEDle. Jest to nowa poznańska firma na rynku oferująca wykroje dla osób, które chcą szyć samodzielnie. Wykroje są przygotowane w bardzo jasny i zrozumiały sposób, dlatego jest to Kurs też dla osób, które nie mają wielkiego doświadczenia w szyciu lub myślą, że szycie i korzystanie z wykroju jest trudne lub po prostu chciałyby mieć dobry wykrój na ulubioną sukienkę i nauczyć się go modyfikować wedle swojej wyobraźni.

Wymagania wstępne: podstawy szycia

Program:

  • Poznanie przewodnika po rozmiarach: tak by dobrze dopasować rozmiar szablonu do własnej sylwetki.

  • Jak zmienić wykrój wg własnego pomysłu - wykreślenie nowego dekoltu, podkroju pachy, jak skrócić rękawek,  wykreślenie swojej długości sukni, jak zrobić falbanę itp.

  • Ułożenie  i krojenie wykroju na materiale: nauka w jaki sposób należy prawidłowo ułożyć gotowe szablony na materiale i samodzielne krojenie pod naszym okiem.

  • Zasady ogólne szycia: poznanie w jakiej kolejności warto zszywać elementy, jak wszywać rękaw lub wykończyć pachę, jak wykończyć dekolt, sposoby podwinięcia dopasowane do użytej tkaniny i efektu jaki chcemy otrzymać.

  • Kieszeń w szwie: jak samemu wymodelować worek kieszeniowy i umiejscowić kieszeń w szwie bocznym, jak zabezpieczyć materiał aby kieszeń nie wyrwała się podczas użytkowania. Nauka szycia - w jakich etapach wszywamy kieszeń.

  • Prasowanie: nauka metod prasowania sukni w trakcie szycia i jak odświeżyć po uszyciu.


Specjalnie dla Was zrobiliśmy 4 różne sukienki z jednego wykroju iNEEDle (https://ineedle.pl/produkt/sukienka-margaret/ ) Podczas kursu wybierzesz tą  sukienkę, która najbardziej Ci się podoba i samodzielnie zrealizujesz projekt pod okiem naszej profesjonalistki. Z zajęć wyjdziesz z sukienką, wykrojem iNEEDle  i wiedzą umożliwiającą dalsze tworzenie niepowtarzalnych sukienek dla siebie lub bliskich - ponieważ wykrój zawiera rozmiary od 34 do 44.

Materiał na sukienkę:

  • możesz przynieś własną tkaninę (półtora - dwie  długości sukni 150 - 3,0 mb - ile dokładniej skontaktuj się z nami )  lub

  • możesz zakupić materiał u nas w cenie 30 - 55 zł


Osoba prowadząca: Bogumiła Wojtasik - krawcowa z wieloletnim doświadczeniem w branży mody. Wspiera firmę iNEEDle w obszarze szycia, a poprzez prowadzenie warsztatów z szycia, chciałaby zachęcać innych do tego pięknego hobby jakim jest szycie. Chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem, bo zależy jej na tym aby uczestnicy po prostu poczuli radość płynącą z szycia.  

TERMIN: ZAPYTAJ O TERMIN!


CZAS TRWANIA KURSU: 2 spotkania / 10 h lekc.
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ: jeden weekend / SOBOTA-NIEDZIELA
GODZINY: 10:00-15:00 (przerwa 12:30-13:00)
LICZBA OSÓB W GRUPIE:  3-6
CENA KURSU: 340 zł

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 200 zł, wliczana w koszt kursu.
Dla naszych stałych kursantek i kursantów rabaty.

W cenie kursu zapewniamy wszystkie materiały do pracy (w tym tkaniny poprodukcyjne lub możliwość zakupu z naszych warsztatowych propozycji  lub własne).
340.00 ZŁ / kurs

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu