Zamów kurs

Pierwszy tego typu Warsztat kreatywny w FORMIE! Zapisz się i przejdź przez twórczą drogę tworzenia stroju. Doświadcz całego procesu od inspiracji do stworzenia projektu. Naucz się kreatywnego i artystycznego projektowania. Podczas zajęć nie zabraknie inspiracji, stymulującej i kreatywnej atmosfery.

Wymagania wstępne: podstawowa umiejętność szycia bluzki,  spodni, spódnicy, praca z gotowymi wykrojami

Program :


Celem warsztatu jest pobudzenie i rozwój kreatywnego myślenia. Początek warsztatu rozpocznie się omówieniem moodboardów*, które staną się narzędziem i podstawą do zaprojektowania wyjątkowego stroju.  Zajęcia to droga przejścia od analizy inspiracji po realne działanie, które pozwoli Ci na stworzenie tkanin, dobór kolorów, a finalnie uszycie własnego kostiumu. Podczas warsztatu przełożysz wizjonerski pomysł na szkic tworząc realny projekt użytkowy. Na końcowym etapie warsztatu projekty zostaną sfotografowane tak by można od razu umieścić realizację w swoim portfolio.

* Przed pierwszym spotkaniem każdy uczestnik przygotowuję w domu własny moodboard (wszystkie niezbędne informację dotyczące zrobienia moodboardu każda zapisana osoba otrzyma emailowo). Temat moodboardu: "Miasto i jego industrialna architektura. Rytmy, geometria, forma, struktury." Moodoboard może być w postaci zdjęć, projektów, rysunków, szkiców, notatek.
Dla kogo?

Jest to warsztat dla wszystkich, ponieważ uważamy, że każdy posiada pokłady kreatywności, które pomożemy wydobyć i przenieść na projekt. Spróbuj swoich sił i sprawdź jak sobie poradzisz z procesem tworzenia!

Jakie korzyści uzyskasz z warsztatu?

  • Wiarę w swoje możliwości

  • Narzędzia do pracy kreatywnej

  • Doświadczenie, które otrzymasz możesz wpisać do portfolio na studia i do pracy

  • Stworzenie gotowego kostiumu na podstawie wizji

  • Umiejętność wyszukiwania inspiracji i przełożenie na realny projekt

  • Wymianę doświadczeń z modą

  • Praca w kreatywnym zespoleOsoba prowadząca: Idalia Mantas - Technik technologii odzieży, artystka plastyk i projektant mody. Ukończyła Technikum Odzieżowe w Poznaniu, Krakowską Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru oraz Akademię Sztuk Wizualnych. Trzy krotnie brała udział w Art & Fashion Festiwal. Odbyła liczne staże w celu doskonalenia umiejętności min. w dziale mody ELLE oraz staż u Anny Kuczyńskiej. Przez 6 lat projektowała dla salonu sukien ślubnych. Zrealizowała kostiumy min. dla Festiwalu AleKino, do wideoklipu Krzysztofa Zalewskiego, dla Empiku oraz grup artystyczno tanecznych. Od 8 lat tworzy kostiumy do spektakli  Teatru Usta Usta Republika. Fascynuje się konstrukcją damską i tworzy ją z przeświadczeniem, że nie ma rzeczy niemożliwych. W swoich projektach inspiruję się baśniami i bajkami. Uwielbia intensywne kolory i niespotykane faktury. W wolnych chwilach przerabia buty i ubrania dając im nowe ‚życie’. Jej pasją jest poszukiwanie nowych rozwiązań i form w projektowaniu ubioru i dodatków.

 


ZAPYTAJ O TERMIN/ ZAPISY TRWAJĄ!


 

CZAS TRWANIA KURSU: 2 tygodnie / 6 spotkań / 48h lekc.
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ: piątki, soboty i niedziele
GODZINY: 9:00-16:00 z przerwą godzinną
CENA KURSU: 1680 zł
LICZBA OSÓB W GRUPIE:  4 - 7


Przy zapisie opłata rezerwacyjna 200 zł, wliczana w koszt kursu.

Dla naszych stałych kursantek i kursantów rabaty!

W cenie kursu zapewniamy wszystkie materiały do pracy (książki w tematyce: FOLK/strój ludowy, drapowania tkanin, tworzenia faktur, maszyny do szycia, przybory, tkaniny, manekiny, taśmy  do podklejania, żelazko, kleje na gorąco, tektury, druty, wykroje podstawowe, nietypowe produkty, rzepy, haftki, guziki, klejonki).


1680.00 ZŁ / kurs

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu