Zamów kurs

Rysunek techniczny jest niezbędnym elementem dokumentacji technicznej odzieży do produkcji. Kurs jest idealnym wyborem dla każdej osoby, która wiąże swoją przyszłość z działem przygotowania produktu w branży odzieżowej lub segmencie fashion. Zawarta w kursie wiedza opiera się na obecnych standardach i procedurach przy wytwarzaniu i zamawianiu produkcji odzieżowych na całym świecie.

Zajęcia zostały stworzone z myślą o: projektantach, konstruktorach, technologach, krawcowych, kontrolerach jakości, producentach odzieży, kupcach i pasjonatach mody.

Wymagania wstępne: Podstawowa umiejętność rysowania i szkicowania. Elementarna znajomość: materiałów odzieżowych, konstrukcji i szycia.

Program:

  • Wprowadzenie; czemu służy dokumentacja, jak i kto z niej korzysta. Podstawy i teoria. Rozróżnianie dokumentacji i terminologia. Legenda – oznaczenia i symbole. Normalizacja, pomiary i tabele. Dokumentacja w praktyce. Poprawny zapis rysunku technicznego i najczęściej popełniane błędy – omówienie na przykładach.

  • Rysunek techniczny w praktyce. Rysunek dla wszystkich (testowy). Rysunek indywidualny (losowanie). Omówienie.

  • Rysunek: technologiczny, strukturalny oraz instruktażowy dla wykonania poszczególnych operacji tech. Oznaczanie ściegów – klasy ściegów, przekroje szwów wraz ze wskazaniem stanowisk do ich wykonania.

  • Tworzenie dokumentacji technologicznej w oparciu o sztuki odzieży. Zadawanie pomiarów. Tworzenie przestrzenne przekroju szwów z papieru. Zadanie kreatywne polegające na stworzeniu rysunku techniczno – technologicznego na podstawie wylosowanych składowych: szwy, przekroje, elementy odzieży itp.  Omówienie


Absolwent kursu będzie w stanie: czytać, samodzielnie tworzyć i zlecać pełną dokumentację techniczno – technologiczną w oparciu o rysunek techniczny z instruktażem wykonania zgodnym z obowiązującymi normami. Poprawnie przygotowana dokumentacja jest niezastąpionym narzędziem do zlecania: konstrukcji, produkcji, odbioru produkcji i kontroli jakości. Graficzny zapis procesów technologicznych, to uniwersalny międzynarodowy język, gwarancja wysokiej jakości wykonania produktu oraz najlepsze zabezpieczenie naszych interesów.

Osoba prowadząca: Adriana Rosa 

ZAPYTAJ O TERMIN / ZAPISY TRWAJĄ!


CZAS TRWANIA WARSZTATU:  2 dni / weekend / 16h lekc.
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ:  sobota i niedziela
GODZINY:  09:00-16:00 (z przerwą od 12:00-13:00)
LICZBA OSÓB W GRUPIE:  6- 12
CENA: 640 zł - cena promocyjna pierwszej edycji
W cenę wliczone są wszelkie potrzebne materiały.

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 200 zł, wliczana w koszt kursu.
Dla naszych stałych kursantek i kursantów rabaty!
640.00 ZŁ / kurs

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu