Zamów kursZajęcia skierowane są do osób, które już miały styczności z maszyną do szycia lub w stopniu podstawowym potrafią ją obsługiwać. Podczas zajęć uczestnik pozna jak pracować z gotowym szablonem już przygotowanym w FORMIE. Każda osoba otrzymuje szablon i będzie uczyć się jak go dostosowywać do własnej sylwetki. W trakcie zajęć uczestnik nauczy się jak przygotować elementy do szycia oraz jak prawidłowo i w jakiej kolejności fachowo uszyć żakiet w stylu słynnego projektanta Christiana Dior'a.

Wymagania wstępne: podstawowa umiejętność szycia odzieży

Program:

  • Wstęp do technologii szycia:  jak powinny wyglądać prawidłowo przygotowane szablony,  jakie są zasady stosowania wkładów klejonych i taśm wzmacniających, poznanie zasady krojenia i układania szablonów na tkaninie.

  • Krojenie żakietu: nauka w jaki sposób należy prawidłowo ułożyć gotowe szablony na materiał i pod naszym okiem samodzielne krojenie części z tkaniny, klejonki i podszewki.

  • Klejenie, wzmacnianie taśmami: w odpowiednich miejscach stabilizacja materiału wkładem klejonym i taśmami klejonymi, aby żakiet ładnie leżał i lepiej się szyło.

  • Szycie: poznanie w jakiej kolejności warto zszywać elementy, jak prasować pomiędzy szyciem, nauka jak prawidłowo wykończyć dekolt i zapięcie obsadzeniem. Zasady naszywania guzików na żakiet.

  • Prasowanie: nauka metod prasowania żakietu w trakcie szycia i jak odświeżyć po uszyciu


Osoba prowadząca:  TATIANA KUZNETSOVA   - zawodowo od trzydziestu lat zajmuje się krawiectwem na miarę w segmencie luksusowym. Docenia unikalność produktu, tworząc pojedyncze sztuki. Posiada dyplom z rzemiosła ludowego „Koronka Eletska”  szkoły w Rosji. Długoterminowo pracowała dla Narodowego i Akademickiego Teatru Dramatycznego szyjąc kostiumy teatralne, które były wystawiane w Muzeum Historii Kostiumów Teatralnych w Moskwie. Sześć lat współpracowała również z grupą taneczną „Imidzh”, dla której projektowała i wykonywała konstrukcje kostiumów. Z pasją wykonuje swój zawód, a największe szczęście przynosi jej nauka innych.


TERMIN: 18.02 - 25.03.2019 / KURS TRWA, ZAPYTAJ O KOLEJNY TERMIN!


CZAS TRWANIA KURSU:  1,5 miesiąca / 6 spotkań / 24 h lekc.
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ:  1 raz w tygodniu ; 4h lekc. - PONIEDZIAŁKI
GODZINY:  17:00-20:00
LICZBA OSÓB W GRUPIE:  3 - 6
CENA KURSU: 720zł  ( 2 x 360 zł )
- specjalna cena  690zł  dla osób, które były na Kursie SZYCIA SUKIENKI u Pani Tatiany Kuzentsovej  w FORMIE

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 200 zł, wliczana w koszt kursu.
Dla naszych stałych kursantek i kursantów rabaty.


W cenie kursu zapewniamy wszystkie materiały do pracy oprócz materiału. Jeżeli chcielibyście szyć z dostępnego tweedu w FORMIE to jest to koszt 35 zł za metr bieżący. 
720.00 ZŁ / kurs

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu