Zamów kursKurs ten skierowany jest do osób chcących zdobyć wiedzę w zakresie tworzeniu konstrukcji na ubiór z materiałów dzianinowych takich jak trykot czy dżersej, które charakteryzują się inną techniką dopasowywania wykrojów do materiału niż klasyczne tkaniny. Uczestnicy nauczą się w jaki sposób modelować projekty szyte z tego typu materiałów i jakie techniki szycia należy stosować i jakich maszyn do szycia należy korzystać.

Konstrukcja i modelowanie odzieży z dzianiny - podczas kursu zostanie wykonana konstrukcja : bluzki/sukni dopasowanej, T-shirtu oraz modelowanie form bazowych.

Wymagania wstępne: podstawy szycia.

Program: 

  • Omówienie specyfiki materiałów dzianych: nauka na czym polegają specyficzne zasady krojenia dzianin

  • Wykreślanie konstrukcji: samodzielnie przygotowanie siatki konstrukcyjną oraz rysunki form bazowych do wykonania bluzki/sukni, T-shirtu (można skorzystać z własnych wymiarów lub rozmiaru konfekcyjnego)

  • Modelowanie: dokonanie modelowania fantazyjnych form dopasowanych do rozciągliwości dzianiny. Nauka jak szybko rozpoznawać możliwości konstrukcyjne materiału w zależności od jego grubości i rozciągliwości

  • Konstrukcja i modelowanie leginsów oraz spodni dresowych

  • Opracowanie szablonów: pod naszym okiem opracowanie i przygotowanie techniczno- technologicznych szablonów i trudnych elementów odzieży specyficznych dla wyrobów dzianinowych

  • Przeszycie i wykończenie: nauka jak w trakcie przeszyć próbnych sprawdzić czy stworzona forma leży prawidłowo oraz następnie czy projekt jest zgodny z oczekiwaniami, w jaki sposób nanieść na niego korekty


Program jest realizowany w sposób elastyczny i ostateczny jego kształt zależy od tempa pracy grupy. Priorytetem jest nauka, a nie tylko teoretyczna realizacja programu.

Osoba prowadząca: Anna Joniak

ZAPYTAJ O TERMIN!

CZAS TRWANIA KURSU:  3 miesiące/ 12 spotkań / 48 h lekc.
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ:  1x w tygodniu / WTORKI
GODZINY:  17:00-20:00
LICZBA OSÓB W GRUPIE:  4 - 8
CENA KURSU:  2200 zł (płatność w 3 ratach)

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 700 zł, wliczana w koszt kursu jako 1. rata. Dla naszych stałych kursantek i kursantów rabaty.

W cenę kursu wliczone są wszystkie potrzebne materiały.
2200.00 ZŁ /

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu