Kurs z historii mody w szkole FORMA to możliwość poznania w przystępny sposób mody XIX wieku. Podczas zajęć w podstawowym zakresie omówione zostaną zmiany estetyczne - style i sylwetki charakterystyczne dla tego stulecia. Oprócz tego prowadzący zapozna uczestników również z tymi aspektami, które nie są zwykle widoczne na pierwszy rzut oka - społecznymi, ekonomicznymi i politycznymi. XIX wiek to czas rozkwitu transportu, komunikacji, a zatem i handlu na nieznaną do tej pory skalę. To również czas zmian, które bezpośrednio ukształtowały nasz świat (np. wprowadzenie stref czasowych). Kurs pozwoli uporządkować wiedzę i wskazać, jak ją uzupełnić. Jest on bowiem przygotowany w taki sposób, by wspomóc nie tyle wyuczenie się historii mody, ile jej zrozumienie w kontekście przemian ówczesnego świata. Przeważać będzie forma wykładowa, ale będzie też czas na rozmowę czy dyskusję.

Piątek:

• Konsumenckie, społeczne i polityczne rewolucje II polowy XVIII wieku

Sobota:

• Moda i społeczeństwo I połowy XIX wieku

Niedziela:

• Moda i społeczeństwo II połowy XIX wieku

• Przełomowość I wojny światowej

• Podsumowanie kursu

Uporządkowaną wiedzę na temat zmian ubiorów w XIX wieku oraz czynników wpływających na zmiany w modzie i tego jak jak patrzeć na historię mody.

Dla wszystkich, którzy chcieliby bardziej poznać i uporządkować wiedzę na temat mody XIX wieku i/ lub spojrzeć na ten wiek z innej, społecznej, perspektywy. Dla teoretyków - dziennikarzy, blogerów -  i praktyków - projektantów, stylistów, studentów kierunków fashion i wszystkich związanych z modą, ubiorem i historią.

Osoba prowadząca: Piotr Szaradowskiwykłada historię mody i dizajnu na Wydziale Wzornictwa Uniwersytetu SWPS. Przez osiem lat prowadził autorskie cykle otwartych wykładów na temat historii mody francuskiej w poznańskim Domu Bretanii. Główne punkty jego zainteresowań to historia mody XIX-XX wieku; sposoby prezentowania ubiorów w muzealnych przestrzeniach oraz patrzenie na modę przez perspektywę dziajnu.

TERMIN: 14-16.10.2022 / ZAPISY TRWAJĄ!

CZAS TRWANIA KURSU: 3 spotkania / 20 h lekcyjnych
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ: 1x piątek, sobota, niedziela
GODZINY: piątek: 17.00-20.15 (przerwa 15 minut), sobota, niedziela 9:00 - 16.15 (w tym przerwy łącznie 75 minutowy czas przerwy)
LICZBA OSÓB W GRUPIE: 4-10 osób
CENA KURSU: Promocyjna cena I EDYCJI 630 zł

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 300 zł, wliczana w koszt kursu.

630.00 ZŁ /