Kurs ten dedykujemy osobom chcącym nauczyć się tworzyć profesjonalne konstrukcje odzieży dziecięcej. Zajęcia dostarczą umiejętności i wiedzy w zakresie dokonywania pomiarów antropometrycznych, tworzenia siatki konstrukcyjnej i rysunków form bazowych dla I i II grupy wiekowej: bluzki, koszulki, spodenek, spódniczki, sukienki oraz kurteczki. Uczestnicy nauczą się dokonywać pomiarów antropometrycznych, tworzenia profesjonalnych konstrukcji, rysunków form bazowych raz precyzyjnego wykończenia odzieży. Kurs jst doskonałą propozycja zarówno dla osób pragnących tworzyć własne kolekcje odzieży dziecięcej jak i dla mam, które mają ambicje aby samodzielnie projektować ubranka dla swoich pociech.

Zajęcia z zakresu konstrukcji i modelowania  odzieży dziecięcej obejmują dwa oddzielne kursy, oparte na dwóch stopniach.

II stopień: konstrukcja odzieży dla  grupy wiekowej I/II: bluzka, koszulka, spodenki, spódniczka, sukienka oraz kurteczka.

Podczas  kursów konstrukcje wykonywane są na wybranych przez kursantów rozmiarach.

Program kursu odzieży dziecięcej grupa wiekowa I/ II :

• Wprowadzenie do zasad konstrukcji oraz pomiarów antropometrycznych: zdobędziesz wiedzę w zakresie profesjonalnego tworzenia konstrukcji i wykrojów odzieży dziecięcej, dowiesz się w jaki sposób ustalić rozmiar modela oraz jak przekłada się on na zmiany w konstrukcji

• Wykreślanie konstrukcji: samodzielnie przygotujesz siatkę konstrukcyjną oraz rysunki form bazowych do wykonania odzieży dla I i II grupy wiekowej: bluzki, koszulki, spodenek, spódniczki, sukienki oraz kurteczki.

• Wykreślanie konstrukcji odzieży na figury dziewczęce i figury chłopięce w II grupie wiekowej: dowiesz się na czym polegają różnice w tworzeniu siatki konstrukcyjnej i rysunków form bazowych w zależności od przeznaczenia odzieży.

• Opracowanie szablonów: pod naszym okiem opracujesz i przygotujesz techniczno- technologicznie szablony szczególnych części odzieży dziecięcej jak rękawki, zamki, kołnierzyk

• Przeszycie i wykończenie: dowiesz się jak w trakcie przeszyć próbnych sprawdzić czy stworzona forma leży prawidłowo oraz następnie czy projekt jest zgodny z oczekiwaniami, w jaki sposób nanieść na niego korekty i wykonać bardziej zaawansowane elementy wykończeniowe

Czas trwania kursu: 4 miesiące/16 spotkań (64h)
Częstotliwość spotkań: 1 raz w tygodniu, godz. 17:00-20:00

Osoba prowadząca: Anna Joniak

ZAPYTAJ O TERMIN PRZEZ FORMULARZ!

W cenę obu kursu wliczone są wszystkie potrzebne materiały.
560.00 ZŁ / 11