Kurs ten dedykujemy osobom chcącym nauczyć się tworzyć profesjonalne konstrukcje odzieży niemowlęcej. Zajęcia dostarczą umiejętności i wiedzy w zakresie dokonywania pomiarów antropometrycznych, tworzenia siatki konstrukcyjnej i rysunków form bazowych koszulki, spodenek, śpiochów i czapeczki. Kurs jst doskonałą propozycja zarówno dla osób pragnących tworzyć własne kolekcje odzieży dziecięcej jak i dla mam, które mają ambicje aby samodzielnie projektować ubranka dla swoich pociech.

Zajęcia z zakresu konstrukcji i modelowania odzieży dziecięcej obejmują dwa oddzielne kursy, oparte na dwóch stopniach.

I stopień: tworzenie konstrukcji koszulki, spodenek, śpiochów, czapeczki.

Podczas kursów konstrukcje wykonywane są na wybranych przez kursantów rozmiarach.

Program kursu odzieży niemowlęcej :

• Wprowadzenie do zasad konstrukcji oraz pomiarów antropometrycznych: zdobycie wiedzy w zakresie profesjonalnego tworzenia konstrukcji i wykrojów odzieży niemowlęcej, nauka w jaki sposób ustalić rozmiar modela oraz jak przekłada się on na zmiany w konstrukcji

• Wykreślanie konstrukcji: samodzielne przygotowanie siatki konstrukcyjną oraz rysunków form bazowych do wykonania koszulki, spodenek, śpiochów, czapeczki.

• Modelowanie: dokonanie modelowania stworzonych projektów odzieży niemowlęcej

• Stopniowanie: nauka profesjonalnego stopniowania odzieży według spersonalizowanych wymiarów

• Przeszycie i wykończenie: nauka jak w trakcie przeszyć próbnych sprawdzić czy stworzona forma leży prawidłowo oraz następnie czy projekt jest zgodny z oczekiwaniami, w jaki sposób nanieść na niego korekty i wykonać bardziej zaawansowane elementy wykończeniowe

Czas trwania kursu: 3 miesiące / 12 spotkań (48h)
Częstotliwość spotkań: 1 raz w tygodniu

Osoba prowadząca: Anna Joniak

ZAPYTAJ O TERMIN PRZEZ FORMULARZ!

W cenę kursu wliczone są wszystkie potrzebne materiały.
560.00 ZŁ / m-c