Zamów kurs

Zapraszamy na pierwszy w Polsce kurs MOULAGE z Shingo Sato! Zajęcia przeprowadzi japoński artysta Shingo Sato, który jest twórcą innowacyjnej techniki TR modelowania 3D. Kurs MOULAGE jest warsztatem eksperymentowania i obserwacji ciała i jego ruchów, na którym będziemy zajmować się sukienko-żakietem.

Ze swojego doświadczenia w krawiectwie, wzornictwie i krawiectwie,  Shingo Sato wykorzystuje elementy wolumetryczne, takie jak geometryczne bryły, architektura i origami, uzyskując w rezultacie sumę pięknych i doskonale wykończonych kształtów i sylwetek. Pomimo pozornej złożoności udało mu się przekazać swoją technikę wszystkim swoim uczniom.

Dla kogo?

Kurs skierowany jest dla osób pogłębiających wiedzę jak i profesjonalistów z branży mody, konstruktorów odzieży, projektantów, studentów kierunków fashion, krawców lub entuzjastów mody, którzy chcą poznań technikę moulage i pracować razem bardzo utalentowanym i znanym na całym świecie artystą.

Wymagania: Podstawowa wiedza na temat modelowania i konstrukcji oraz dobra umiejętność szycia. Na zajęciach będzie tłumacz, dlatego znajomość języka angielskiego nie jest wymagana.

Program: nauczysz się tworzyć wzory na ciele, co pomoże Ci stworzyć niepowtarzalne i idealne elementy dla konkretnego ciała , dokonać dopasowania i poprawek dla wyjątkowych elementów.

Program jest realizowany w sposób elastyczny i ostateczny jego kształt zależy od tempa pracy grupy. Priorytetem jest nauka, a nie tylko teoretyczna realizacja programu.

Prowadzący: Shingo Sato - projektant japońskiego pochodzenia, specjalista w zakresie technik krawieckich, konstrukcji wzorów i krawiectwa, zaprezentował swój system "TR" zarówno na uczelniach z długą tradycją oraz prestiżem, ale także w mniejszych szkołach na całym świecie: Parsons the New School for Design, Central Saint Martins, Marangoni, Bunka Fashion College, Paris College of Art, Accademia di Belle Arti di Napoli, Anglia Ruskin University, MuchaFibra Bcn-Barcelona. Metoda nauczania Shingo Sato charakteryzuję się zastosowaniem całkowicie praktycznej metodologii, w której jego uczniowie uczą się szyjąc ubrania i eksperymentując z system form. Jego metoda, znana jako „Transformacyjna rekonstrukcja”, opiera się na odtwarzaniu figur geometrycznych, draperii, modeli 3D i japońskiej technice origami. Współpracował z mistrzami Couturiers, takimi jak Azzedine Alaia (1986-89, Paryż) czy marka Tussardi (1989-91, Mediolan). W 2000 roku założył własne studio projektowe w Tokio, gdzie rozwija własne kolekcje.

Poznaj bliżej Shingo Sato :
- instagramhttps://www.instagram.com/tr_cutting_school/
- fanpage https://www.facebook.com/trcuttingschool 
- youtubehttps://www.youtube.com/user/trpattern

TERMIN: 17.07.2021 / KURS ZREALIZOWANY!


CZAS TRWANIA KURSU: 9 h lekc.
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ: 1x SOBOTA
GODZINY: 9:00-17:00
LICZBA OSÓB W GRUPIE: 8 - 10
CENA KURSU:  850 zł

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 400 zł, wliczana w koszt kursu.
Dla naszych stałych kursantek i kursantów rabaty.

Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu. W cenie kursu zapewniamy wszystkie potrzebne materiały.

Zdajemy sobie sprawę, że pandemia nie minęła, dlatego przygotowaliśmy dla Was FORMĘ tak, abyście mogli pracować bezpiecznie podczas naszych zajęć. Stanowiska pracy utrzymane są w odpowiednich odległościach, dokonujemy dezynfekcji sal oraz zapewniamy środki dezynfekujące. Wszystko, abyście też mogli czuć się bezpiecznie i pewnie!
850.00 ZŁ / kurs

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu