Zamów kursJeśli lubicie eksperymentować z materiałami, kolorami, wzorami i chcecie się nauczyć tworzyć własne tkaniny, to zapraszamy na warsztaty farbowania tkanin metodą Marble Dye. Jednodniowe warsztaty barwienia tkanin metodą marmurkową poprowadzi projektantka tkanin Dominika Syczyńska.

MARBLE DYE – Marmurkowanie jest niezwykłą techniką barwienia tkanin i papieru, polegającą na malowaniu farbami na powierzchni wody. Przy pomocy farb rozprowadzanych specjalnymi przyrządami ( grzebienie, patyczki, pędzle, szczotki, szpikulce ) na zagęszczonej wodzie, tworzy się ornamentalne i roślinne wzory, które następnie odbija się na tkaninę lub papierze. Do precyzyjnego tworzenia wzorów używa się różnych roztworów i substancji, takich jak karagen, ałun i syntetyczna żółć wołowa. Efektem marmurkowania są piękne, unikatowe i wielobarwne tkaniny.

Podczas pięciogodzinnego kursu nauczycie się :

  • Jak odpowiednio przygotować i namieszać farby

  • W jaki sposób zagęścić wodę, aby móc malować na jej powierzchni

  • Jakich narzędzi i kiedy używać w procesie tworzenia wzorów

  • Jak odpowiednio przygotować tkaniny, aby wchłonęły wzory powstałe na wodzie

  • W jaki sposób płukać i konserwować powstałe tkaniny

  • Jak wykonać wzory : Gelgit, Italian, Feather, Angelwing, Turkish, Antique, Placard

  • Podczas kursu samodzielnie wykonasz liczne próbki tkanin używając wybranej przez siebie techniki marmurkowej.


Kurs jest przeznaczony dla osób początkujących, hobbystów, projektantów ubioru, tkanin i wszystkich tych, którzy chcą poznać tajniki metody Marble Dye.


Wszystkie materiały są w cenie warsztatów. Każdy kursant otrzymuje Certyfikat potwierdzający ukończenie kursu.


PROWADZĄCA: Dominika Syczynska- zwyciężczyni 8 edycji Fashion Designer Awards, Absolwentka krakowskiej SAPU oraz kursów projektowania przestrzennego odzieży i tkanin na prestiżowej szkole Central Saint Martins w Londynie. Swoje umiejętności doskonaliła w Londynie, pracując w domach mody, jako specjalista ds. projektowania nowoczesnych tkanin i zdobień. Dominika Syczyńska brała udział w drugiej edycji programu Project Runway TVN, ubierała gwiazdy do programu The VOICE America i Polska, jej prace były publikowane w VOGUE UK, Elle UK, Glamour. Dominika obecnie rozwija autorską markę, działającą pod jej imieniem i nazwiskiem.


TERMIN: ZAPYTAJ O TERMIN! 

CZAS TRWANIA KURSU: 1 dzień / 7 h lekc.
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ: 1x SOBOTA
GODZINY: 11:00-16:00
LICZBA OSÓB W GRUPIE: 5 - 10
CENA KURSU: 340 zł

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 150 zł, wliczana w koszt kursu.

  • Osoby, które wezmą udział w dwóch dniach warsztatów z Dominiką Syczyńską w ten weekend, otrzymają rabat 10%  na warsztaty w drugim dniu!


W cenie kursu zapewniamy wszystkie potrzebne materiały (w tym tkaniny).

Zdajemy sobie sprawę, że pandemia nie minęła, dlatego przygotowaliśmy dla Was FORMĘ tak, abyście mogli pracować bezpiecznie podczas naszych zajęć. Stanowiska pracy utrzymane są w odpowiednich odległościach, dokonujemy dezynfekcji sal oraz zapewniamy środki dezynfekujące. Wszystko, abyście też mogli czuć się bezpiecznie i pewnie!

W razie obostrzeń, które nie pozwolą na organizację zajęć, kurs będzie przeniesiony na inny termin.
340.00 ZŁ / kurs

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu