Zamów kursRysunek techniczny stanowi uniwersalny język przekazywania informacji o produkcie odzieżowym. Jest niezbędny wszędzie tam, gdzie musimy komunikować się z innymi działami firmy, czy podwykonawcami zewnętrznymi. Jest istotnym narzędziem stosowanym w wielu działach związanych z opracowywaniem produktu odzieżowego tj. przy projektowaniu, konstrukcji, technologii, zakupach czy sprzedaży.

Wymagania wstępne: Znajomość szycia i podstaw konstrukcji odzieży. Rozumienie języka odzieżowego (np. zaszewka, stebnowanie, odszycie). Podstawowa znajomość obsługi komputera.

Jaką wiedzę praktyczną zdobędziesz na zajęciach?

  • Umiejętność tworzenia prostych i złożonych rysunków projektów odzieży z wykorzystaniem programu graficznego.

  • Umiejętność przekazywania za pomocą charakterystycznych elementów rysunku najważniejszych cech produktu odzieżowego.

  • Tworzenie karty produktu odzieżowego do komunikacji pomiędzy działami w firmie i dostawcami zewnętrznymi (np. pracownia konstrukcji, szwalnia, podwykonawca).

  • Tworzenie wersji kolorystycznych produktu.

  • Obsługa wybranych narzędzi programu graficznego Inkscape przydatnych w rysunku technicznym odzieży (program jest darmowy).


Program:

  • Wprowadzenie; omówienie rodzajów rysunków stosowanych w modzie: czemu służy dokumentacja, jak i kto z niej korzysta. Podstawy i teoria. 

  • Rysunek techniczny w teorii. Charakterystyka i zastosowania.

  • Rysunek techniczny w praktyce. Krok po kroku jak stworzyć rysunek techniczny w programie Inkscape. Nauka ustawień i schematów, które ułatwiają pracę.

  • Wstęp do dokumentacji. Omówienie wzoru karty produktu. Wykonanie gotowego do wydruku dokumentu w oparciu o własne rysunki z kursu. 


Na zajęciach zapewniamy komputery dla każdego uczestnika po uprzednim zgłoszeniu w formularzu od uczestnika, że chcę pracować na naszym sprzęcie. UWAGA! Uczestnikom sugerujemy przyniesienie własnego komputera, tak aby po zakończeniu kursu mógł dalej korzystać z poznanych narzędzi i żeby miał przygotowane wszystkie ustawienia programu.


Osoba prowadząca: 
Marta Janicka 


ZAPYTAJ O TERMIN/ ZAPISY TRWAJĄ!


CZAS TRWANIA WARSZTATU:  2 dni / weekend / 16 h lekc.
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ:  SOBOTA-NIEDZIELA
GODZINY:  09:00-16:00 (przerwa na lunch od 12:00-13:00)
LICZBA OSÓB W GRUPIE:  6 - 12
CENA: 780 zł
W cenę wliczone są wszelkie potrzebne materiały.

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 400 zł, wliczana w koszt kursu.
Dla naszych stałych kursantek i kursantów rabaty!

Zdajemy sobie sprawę, że pandemia nie minęła, dlatego przygotowaliśmy dla Was FORMĘ tak, abyście mogli pracować bezpiecznie podczas naszych zajęć. Stanowiska pracy utrzymane są w odpowiednich odległościach, dokonujemy dezynfekcji sal oraz zapewniamy środki dezynfekujące. Wszystko, abyście też mogli czuć się bezpiecznie i pewnie!

W razie obostrzeń, ktore nie pozwolą na organizację zajęć, kurs będzie przeniesony na inny termin.
780.00 ZŁ / kurs

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu