Zamów kursW razie obostrzeń, które nie pozwolą na organizację zajęć, kursy zostaną przesunięte na inny termin, ale odbędą się w tych samych dnia tygodnia.

Spodnie to wyjątkowa część ubioru, która często sprawia kłopot w dopasowaniu do sylwetki jak i szyciu. Na kursie nauczysz się przygotować odpowiednio kolejność elementów do szycia, która ułatwi proces szycia. Podczas zajęć uszyjesz samodzielnie spodnie DAMSKIE LUB MĘSKIE o klasycznym garniturowym fasonie (krój spodni w kant). Aby spodnie ładnie leżały i wygodnie się nosiły poznasz jak dopasować gotowe formy dla siebie i prawidłowo wg nich skroić projekt.


Wymagania wstępne: umiejętność szycia odzieży (średnia) 

Program:

  • Wstęp do szycia: jak powinny wyglądać prawidłowo przygotowane formy/szablony  i jak je dostosować do własnej sylwetki.

  • Krojenie spodni: nauczysz się w jaki sposób należy prawidłowo ułożyć gotowe formy na materiał, łatwo dodać szwy, zapasy na podwinięcie i pod naszym okiem samodzielne wykroisz części z tkaniny i podszewki. Podkleisz wkładami usztywniającymi elementy w bloku. 

  • Wzmacnianie taśmami: w odpowiednich miejscach stabilizacja materiału taśmami klejonymi.

  • Szycie: poznasz w jakiej kolejności warto zszywać elementy.  Nauka różnych sposobów estetycznego wykończenia dołu oraz wszywanie zamka w rozporek

  • Zasady zaprasowania kantów i naprasowania nogawek: nauczysz się metod prasowania spodni w trakcie szycia i jak odświeżyć po uszyciu - każdy kto już szyje sporo wie że prasowaniem można bardzo dużo wspomóc się w tym, aby spodnie ładnie leżały.


Ukończysz kurs z nową wiedzą oraz kompletem form spodni na własne wymiary, które będziesz mógł/a wykorzystywać do innych projektów.

 
Osoba prowadząca: 
Małgrzata Woźniak


ZAPYTAJ O TERMIN / ZAPISY TRWAJĄ!


CZAS TRWANIA KURSU: 8 spotkania / 32 h lekc.
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ: 1 x w tygodniu / WTORKI
GODZINY: 17:00 - 20:00
LICZBA OSÓB W GRUPIE: 3 - 5
CENA KURSU: 960 zł 

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 400 zł, wliczana w koszt kursu.
Dla naszych stałych kursantek i kursantów rabaty.

W cenie kursu zapewniamy wszystkie materiały do pracy (w tym tkaniny  szkoły lub własne). 

Zdajemy sobie sprawę, że pandemia nie minęła, dlatego przygotowaliśmy dla Was FORMĘ tak, abyście mogli pracować bezpiecznie podczas naszych zajęć. Stanowiska pracy utrzymane są w odpowiednich odległościach, dokonujemy dezynfekcji sal oraz zapewniamy środki dezynfekujące. Wszystko, abyście też mogli czuć się bezpiecznie i pewnie!

W razie obostrzeń, ktore nie pozwolą na organizację zajęć, kurs będzie przeniesony na inny termin.
960.00 ZŁ / m-c

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu