Zamów kurs

Rysunek techniczny jest niezbędnym elementem dokumentacji technicznej odzieży do produkcji. Stosowany w wielu działach związanych z opracowywaniem produktu odzieżowego tj. przy projektowaniu, konstrukcji, technologii, zakupach czy sprzedaży. Kurs jest idealnym wyborem dla każdej osoby, która wiąże swoją przyszłość z działem przygotowania produktu w branży odzieżowej lub segmencie fashion. Zawarta w kursie wiedza opiera się na obecnych standardach i procedurach przy wytwarzaniu oraz zamawianiu produkcji odzieżowych na całym świecie.

Zajęcia zostały stworzone z myślą o: projektantach, konstruktorach, technologach, krawcowych, kontrolerach jakości, producentach odzieży, kupcach i pasjonatach mody.

Wymagania wstępne: Podstawowa znajomość szycia i konstrukcji odzieży. Rozumienie języka odzieżowego (np. zaszewka, stebnowanie, odszycie). Podstawowa znajomość obsługi komputera.

Jaką wiedzę praktyczną zdobędziesz na zajęciach?

  • Umiejętność tworzenia prostych i złożonych rysunków projektów odzieży z wykorzystaniem programu graficznego.

  • Umiejętność przekazywania za pomocą charakterystycznych elementów rysunku najważniejszych cech produktu odzieżowego.

  • Tworzenie karty produktu odzieżowego do komunikacji pomiędzy działami w firmie i dostawcami zewnętrznymi (np. pracownia konstrukcji, szwalnia, podwykonawca).

  • Tworzenie wersji kolorystycznych produktu.

  • Obsługa wybranych narzędzi programu graficznego Inkscape przydatnych w rysunku technicznym odzieży (program jest darmowy).


Program:

  • Wprowadzenie; omówienie rodzajów rysunków stosowanych w modzie: czemu służy dokumentacja, jak i kto z niej korzysta. Podstawy i teoria. 

  • Rysunek techniczny w teorii. Charakterystyka i zastosowania.

  • Rysunek techniczny w praktyce. Krok po kroku jak stworzyć rysunek techniczny w programie Inkscape. Nauka ustawień i schematów, które ułatwiają pracę.

  • Wstęp do dokumentacji. Omówienie wzoru karty produktu. Wykonanie gotowego do wydruku dokumentu w oparciu o własne rysunki z kursu. 


Na zajęciach zapewniamy komputery dla każdego uczestnika po uprzednim zgłoszeniu w formularzu od uczestnika, że chcę pracować na naszym sprzęcie. UWAGA! Uczestnikom sugerujemy przyniesienie własnego komputera, tak aby po zakończeniu kursu mógł dalej korzystać z poznanych narzędzi i żeby miał przygotowane wszystkie ustawienia programu.


Osoba prowadząca: 
Marta Janicka 


TERMIN: 03-04.10.2020/ ZAPISY TRWAJĄ!


CZAS TRWANIA WARSZTATU:  2 dni / weekend / 16h lekc.
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ:  sobota i niedziela
GODZINY:  09:00-16:00 (z przerwą od 12:00-13:00)
LICZBA OSÓB W GRUPIE:  6- 12
CENA: 780zł
W cenę wliczone są wszelkie potrzebne materiały.

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 400 zł, wliczana w koszt kursu.
Dla naszych stałych kursantek i kursantów rabaty!
780.00 ZŁ / kurs

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu