Zamów kursZajęcia skierowane są do osób, które już miały styczności z maszyną do szycia lub w stopniu podstawowym potrafią ją obsługiwać. Podczas zajęć uczestnik pozna jak pracować z gotowym szablonem już przygotowanym w FORMIE. Każda osoba otrzymuje szablon i będzie uczyć się jak go dostosowywać do własnej sylwetki. W trakcie zajęć uczestnik nauczy się jak przygotować elementy do szycia oraz jak prawidłowo i w jakiej kolejności fachowo, a zarazem łatwo uszyć prostą sukienkę o linii A.

Wymagania wstępne: podstawy szycia

Program:

  • Wstęp do technologii szycia:  jak powinny wyglądać prawidłowo przygotowane szablony,  jakie są zasady stosowania wkładów klejonych i taśm wzmacniających, poznanie zasady krojenia i układania szablonów na tkaninie.

  • Krojenie sukni: nauka w jaki sposób należy prawidłowo ułożyć gotowe szablony na materiał i pod naszym okiem samodzielne krojenie części z tkaniny, klejonki i podszewki.

  • Klejenie, wzmacnianie taśmami: w odpowiednich miejscach stabilizacja materiału wkładem klejonym i taśmami klejonymi, aby suknia ładnie leżała i lepiej się szyło.

  • Szycie: poznanie w jakiej kolejności warto zszywać elementy, jak prasować pomiędzy szyciem, nauka jak prawidłowo odszyć dekolt i pachy aby nie odstawały i nie wywijały się brzegi, wszycia podszewki, estetycznego wykańczania dołu

  • Prasowanie: nauka metod prasowania sukni w trakcie szycia i jak odświeżyć po uszyciu


Osoba prowadząca:  TATIANA KUZNETSOVA- zawodowo od trzydziestu lat zajmuje się krawiectwem na miarę w segmencie luksusowym. Docenia unikalność produktu, tworząc pojedyncze sztuki. Posiada dyplom z rzemiosła ludowego „Koronka Eletska”  szkoły w Rosji. Długoterminowo pracowała dla Narodowego i Akademickiego Teatru Dramatycznego szyjąc kostiumy teatralne, które były wystawiane w Muzeum Historii Kostiumów Teatralnych w Moskwie. Sześć lat współpracowała również z grupą taneczną „Imidzh”, dla której projektowała i wykonywała konstrukcje kostiumów. Z pasją wykonuje swój zawód, a największe szczęście przynosi jej nauka innych.


TERMIN: TRWA- 13.11 - 11.12.2018


CZAS TRWANIA KURSU:  1,5 miesiąca / 5 spotkań / 20 h lekc.
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ:  1 raz w tygodniu ; 4h lekc. - WTORKI
GODZINY:  17:00-20:00
LICZBA OSÓB W GRUPIE:  3- 6
CENA KURSU:  600 zł
- specjalna cena 580 zł  dla osób, które były na Kursie szycia od podstaw w FORMIE

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 200 zł, wliczana w koszt kursu.
Dla naszych stałych kursantek i kursantów rabaty.

W cenie kursu zapewniamy wszystkie materiały do pracy (w tym tkaniny szkoły lub własne).
600.00 ZŁ / kurs

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu