Zapraszamy na spotkanie poświęcone kulisom przygotowywania wystaw, gdzie głównymi eksponatami są ubiory. Tematem będzie miedzy innymi wybór manekinów oraz sposoby ich ubierania. Dowiemy się jak opowiedzieć historię poprzez ubiory, jak kreować przestrzenie między przedmiotami. Jako główny przykład posłuży wystawa, która otwarta zostanie 13 czerwca w Stajniach Książęcych Muzeum Zamkowego w Pszczynie  „Dialogi w wyobraźni”.

Wystawa strojów i obiektów pochodzi z kolekcji Muzealne Mody i Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Szkoła FORMA pomogła w przygotowaniu obiektów do wystawy.

Wiecej informacji o wystawie -> KLIKNIJ

PIOTR SZARADOWSKI: Muzealnik, wykładowca, autor książki Francja elegancja. Z historii haute couture (Wydawnictwo Dolnośląskie, 2016); kurator i autor scenariuszy wystaw poświęconych modzie XX wieku. Przez 7 lat prowadził autorskie cykle wykładów na temat historii mody francuskiej w poznańskim Domu Bretanii. Opiekuje się kolekcją ubiorów Muzealne Mody.

TERMIN: 27.06.2018 godz. 18:00-20:00

FORMA to nie tylko szkoła oferująca profesjonalne kursy szycia i konstrukcji odzieży, ale przede wszystkim miejsce inspiracji, gdzie spotykają się osoby, dla których moda to prawdziwa życiowa pasja.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny!
0.00 ZŁ / m-c