O nas

FORMA SZKOŁA MODY  to miejsce kreatywnych kursów z zakresu branży mody.  Zdobywanie i poszerzanie wiedzy w FORMIE odbywa się w oparciu o twórcze zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań. Kształcimy osoby, które chcą uczyć się od podstaw oraz profesjonalistów, którzy chcą osiągnąć wyższy poziom umiejętności zarówno z zakresu artystycznego jak i technicznego. W Szkole zdobędziesz lub udoskonalisz umiejętności szycia, konstrukcji ubioru, rysunku technicznego i żurnalowego, materiałoznawstwa, historii mody, stylizacji oraz projektowania marki. Pod okiem fachowców z wieloletnim doświadczeniem zdobędziesz nową wiedzę, zdolności, rozwiniesz talent i zbudujesz portfolio projektowe oraz poznasz interesujących ludzi z pasją. Szkoła jest wpisana w rejestr ośrodków szkoleniowych pod numerem ewidencyjnym: 2.30/00255/2020.

Założycielka

ANNA JONIAK

Wykładowca konstrukcji ubioru w Katedrze Wzornictwa School of Form Uniwersytetu SWPS w Poznaniu. Zawodowo od kilkunastu lat zajmuje się konstrukcją odzieży. Absolwentka Szkoły Odzieżowej w Poznaniu i Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu na kierunku „Projektowanie i kreacja mody”. Jej dyplomowa kolekcja otrzymała wyróżnienie Działu Prasowego w Konkursie dla Młodych Projektantów Mody „Srebrna Pętelka” na Poznańskim Tygodniu Mody Wiosna 1998. Pracowała dla wiodących producentów odzieży w Polsce, opracowując linię konstrukcyjną modeli. Pracuje w systemach konstrukcji komputerowej, ale docenia zalety modelowania ręcznego. Jako projektantka kroju z pasją podchodzi do zagadnień konstrukcji, ​śledząc zmiany i nowości technologiczne w branży produkcji odzieży i aktualne trendy w modzie.

FORMA to

• AUTORSKI PROGRAM NAUCZANIA zgodny z najnowszymi technologiami oraz trendami, który ma realny wpływ na rozwój branży mody w Polsce.
  • PROFESJONALNA KADRA z wieloletnim doświadczeniem, która dzieli się wiedzą oraz wsparciem na każdym etapie modowego przedsięwzięcia.
  • KOMPLEKSOWE PODEJŚCIE – nauka szycia, konstrukcji odzieży tradycyjnej oraz pracy w systemie CAD, rysunku żurnalowego, technicznego, nadruków, materiałoznawstwa, historii mody, stylizacji oraz z zakresu budowania i prowadzenia marki, trendów.
  • KONSTRUKTYWNE SPOTKANIA – przestrzeń wymiany doświadczeń i idei związanych z branżą mody
  • ZRÓŻNICOWANE MOŻLIWOŚCI proponujemy kursy dla hobbystów, profesjonalistów, firm: w trybie indywidualnym lub grupowym. Jest także możliwość skorzystania z dofinansowania z urzędów pracy.
  • NOWOCZESNA TECHNOLOGIA I KREATYWNA PRZESTRZEŃ dostosowana technicznie i estetycznie do potrzeb najbardziej wymagających kursantów. Szkoła oferuje w pełni wyposażoną profesjonalną pracownię.